راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی

برای تسکین آفتاب سوختگی راه های طبیعی نیز وجود دارد این موارد را امتحان کنید.

سوختگی احساس میکنید؟

مشخصه ی یک روز گرم تابستان یک اتفاق شایع است به نام آفتاب سوختگی. بهتر است برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد تا به طور کلی این مشکل به وجود نیاید. با این حال اگر دچار آفتاب سوختگی شدید میتوانید آنرا تسکین دهید، پزشکان اغلب کرم هیدروکورتیزون و یا کمپرس سرد روی پوست را توصیه میکنند. برای سوختگی های جدی تر میتوانید از داروهای ضد التهابی مانند آسپیرین و ایبوپروفن استفاده کنید. برخی تحقیقات نشان داده است که سوختگی های جزئی را میتوان با ژل آلوئه ورا تسکین داد. اگر دچار آفتاب سوختگی شدید و آلوئه ورا در دسترس نداشتید میتوانید از این موارد طبیعی برای تسکین پوست خود استفاده کنید.

ماست

دکتر ماری لوپو متخصص پوست در نیواورلئان، ماست ساده و کم چرب را به عنوان تسکین دهنده ی موضعی برای سوختگی پوست صورت توصیه میکند. این متخصص میگوید: ماست را مانند ماسک روی صورت خود بمالید و آنقدر صبر کنید که دیگر خنکی ماست را حس نکنید.

شیر

دکتر لوپو میگوید: شیر نیز بسیار تسکین دهنده است. دستمالی تمیز را در شیر سرد بخیسانید و روی محل آفتاب سوختگی بمالید. اسید لاکتیک موجود در شیر میتواند به لایه برداری از پوست آسیب دیده کمک کند. شیر باید شیر گاو باشد و شیر سویا و بادام نباشد، میتوانید شیر گاو را در یک کاسه با تکه های یخ قرار دهید و روی پوست خود از آن استفاده کنید.

خیار

تصور گذاشتن خیار روی چشم آنچنان هم بی مورد و غیر کاربردی نیست. میتوانید خیار سرد را قطعه قطعه کنید و روی شانه های خود قرار دهید و یا چند قطعه خیار را در آب سرد قرار دهید و سپس روی پوست خود بگذارید سپس وقتی سردی خود را از دست دادند قطعات را عوض کنید. اما برای سوختگی های بزرگ خیار گزینه ی کاربردی نیست چون مجبورید تعداد زیادی خیار را قربانی کنید.

بلغور جو دوسر

دکتر انه کین اسمیت متخصص پوست میگوید: بلغور جو دو سر به تسکین خارش پوست کمک میکند. میتوانید بلغور جو دوسر را با با شیر مخلوط کنید طوری که خمیری شکل شود و روی محل آفتاب سوختگی بمالید. بتا گلوکان موجود در بلغور جو دو سر خواص ضد التهابی دارد.

چای بابونه

اگر به دنبال یک ضد التهاب با کیفیت هستید، چای بابونه مدتهاست که به عنوان یک درمان برای آکنه روزاسه استفاده میشود. برای استفاده از چای بابونه ابتدا آن را دم کنید سپس اجازه دهید به آرامی سرد شود و سپس یک تکه پنبه را در آن بخیسانید. پنبه را تا زمانی که دیگر سرد نباشد روی پوست بمالید. این چای مانند ضماد عمل میکند و با خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدان هایی که دارد باعث تسکین سریع پوست میشود.

کیسه یخ

کیسه های یخ و دوش آب سرد میتواند به طرز چشمگیری آفتاب سوختگی را تسکین دهد. کلید کار این است که چیزی سرد بر روی پوست قرار داده شود تا گرما گرفته شود. هرچه سرد تر بهتر. مقدار زیادی آب بنوشید، چون وقتی تاول میزنید و یا دچار آفتاب سوختگی میشوید آب بدن سریعتر کم میشود.

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*