راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی

برای تسکین آفتاب سوختگی راه های طبیعی نیز وجود دارد این موارد را امتحان کنید. فهرست مطالب (کلیک کنید) سوختگی احساس میکنید؟ماستشیرخیاربلغور جو دوسرچای بابونهکیسه یخسوختگی احساس میکنید؟ مشخصه ی یک روز گرم تابستان یک اتفاق شایع است به نام آفتاب سوختگی. بهتر است برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم های ضد آفتاب استفاده […]

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 14 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 7 دقیقه

تعداد بازدید 2546

تاریخ انتشار

برای تسکین آفتاب سوختگی راه های طبیعی نیز وجود دارد این موارد را امتحان کنید.

سوختگی احساس میکنید؟

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 16 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی مشخصه ی یک روز گرم تابستان یک اتفاق شایع است به نام آفتاب سوختگی. بهتر است برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد تا به طور کلی این مشکل به وجود نیاید. با این حال اگر دچار آفتاب سوختگی شدید میتوانید آنرا تسکین دهید، پزشکان اغلب کرم هیدروکورتیزون و یا کمپرس سرد روی پوست را توصیه میکنند. برای سوختگی های جدی تر میتوانید از داروهای ضد التهابی مانند آسپیرین و ایبوپروفن استفاده کنید. برخی تحقیقات نشان داده است که سوختگی های جزئی را میتوان با ژل آلوئه ورا تسکین داد. اگر دچار آفتاب سوختگی شدید و آلوئه ورا در دسترس نداشتید میتوانید از این موارد طبیعی برای تسکین پوست خود استفاده کنید.

ماست

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 18 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی دکتر ماری لوپو متخصص پوست در نیواورلئان، ماست ساده و کم چرب را به عنوان تسکین دهنده ی موضعی برای سوختگی پوست صورت توصیه میکند. این متخصص میگوید: ماست را مانند ماسک روی صورت خود بمالید و آنقدر صبر کنید که دیگر خنکی ماست را حس نکنید.

شیر

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 20 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی دکتر لوپو میگوید: شیر نیز بسیار تسکین دهنده است. دستمالی تمیز را در شیر سرد بخیسانید و روی محل آفتاب سوختگی بمالید. اسید لاکتیک موجود در شیر میتواند به لایه برداری از پوست آسیب دیده کمک کند. شیر باید شیر گاو باشد و شیر سویا و بادام نباشد، میتوانید شیر گاو را در یک کاسه با تکه های یخ قرار دهید و روی پوست خود از آن استفاده کنید.

خیار

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 22 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی تصور گذاشتن خیار روی چشم آنچنان هم بی مورد و غیر کاربردی نیست. میتوانید خیار سرد را قطعه قطعه کنید و روی شانه های خود قرار دهید و یا چند قطعه خیار را در آب سرد قرار دهید و سپس روی پوست خود بگذارید سپس وقتی سردی خود را از دست دادند قطعات را عوض کنید. اما برای سوختگی های بزرگ خیار گزینه ی کاربردی نیست چون مجبورید تعداد زیادی خیار را قربانی کنید.

بلغور جو دوسر

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 24 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی دکتر انه کین اسمیت متخصص پوست میگوید: بلغور جو دو سر به تسکین خارش پوست کمک میکند. میتوانید بلغور جو دوسر را با با شیر مخلوط کنید طوری که خمیری شکل شود و روی محل آفتاب سوختگی بمالید. بتا گلوکان موجود در بلغور جو دو سر خواص ضد التهابی دارد.

چای بابونه

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 26 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی اگر به دنبال یک ضد التهاب با کیفیت هستید، چای بابونه مدتهاست که به عنوان یک درمان برای آکنه روزاسه استفاده میشود. برای استفاده از چای بابونه ابتدا آن را دم کنید سپس اجازه دهید به آرامی سرد شود و سپس یک تکه پنبه را در آن بخیسانید. پنبه را تا زمانی که دیگر سرد نباشد روی پوست بمالید. این چای مانند ضماد عمل میکند و با خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدان هایی که دارد باعث تسکین سریع پوست میشود.

کیسه یخ

راه های طبیعی برای تسکین آفتاب سوختگی - 28 - آفتاب سوختگی - ورزش و زیبایی کیسه های یخ و دوش آب سرد میتواند به طرز چشمگیری آفتاب سوختگی را تسکین دهد. کلید کار این است که چیزی سرد بر روی پوست قرار داده شود تا گرما گرفته شود. هرچه سرد تر بهتر. مقدار زیادی آب بنوشید، چون وقتی تاول میزنید و یا دچار آفتاب سوختگی میشوید آب بدن سریعتر کم میشود.

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*