روشی ساده برای رسیدن به موفقیت

 وقتی از من در مورد راز تناسب اندامم سوال میشود، پاسخ هایم متفاوت اند. میتوانم بگویم راز من رژیم غذایی یا شش روز ورزش کردن در هفته و یا اعتقاد به این است که یک بدن سالم بدنی متناسب است. حقیقت این است که وقایع نگاری روزانه راز واقعی پشت موفقیت من است.وقایع نگاری روزانه […]

امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 4331

تاریخ انتشار

 وقتی از من در مورد راز تناسب اندامم سوال میشود، پاسخ هایم متفاوت اند. میتوانم بگویم راز من رژیم غذایی یا شش روز ورزش کردن در هفته و یا اعتقاد به این است که یک بدن سالم بدنی متناسب است. حقیقت این است که وقایع نگاری روزانه راز واقعی پشت موفقیت من است.وقایع نگاری روزانه عبارت است از یادداشت برداری. با توجه به این که انواع مختلفی از یادداشت برداری وجود دارند مثل یادداشت بردای کاری، سفری و یا شخصی منظور من در اینجا یادداشت برداری در مورد تناسب اندام است. در خلال صفحات این دفترچه من هرچیزی را که میخورم یا مینوشم ثبت میکنم. من فعالیت های فیزیکی ام را اعم از جلسات تمرین تقویت عضلات و تمرینات قلبی و عروقی ام را ثبت میکنم. من از شدت و سطح هر تمرین ورزشی یادداشت برمیدارم و همینطور مینویسم که چه مدت در روز را صرف پیاده روی، دویدن و یا بازی کردن کرده ام.
داشتن چنین دفترچه یادداشتی فوائد زیادی دارد. این دفترچه به من یک نقطه شروع میدهد و کمکم میکند تا اهدافم را تصور کنم. نوشتن موارد فوق در یک دفترچه بسیار مفید تر از تنها به خاطر سپردنشان میباشد و اهدافم را ملموس و واقعی تر میکند. هنگامی برای بردن تمریناتم به یک مرحله بالاتر آماده هستم، اهدافم را در دفترچه ام یادداشت میکنم و طرحی برای به اجرا در آوردن آنها میریزم. این کار همیشه مناسب و آسان نیست ولی معتقدم که همیشه کمکم میکند.
بارها و بارها ثابت شده است که کسانی که چیزهایی را که میخورند و تمریناتی را که برای سوزاندن کالری و کم کردن وزن یادداشت میکنند شانس بیشتری برای رسیدن به تناسب اندام نسبت به کسانی که این کار را نمیکنند دارند. این یک کار آسان برای تحقق یافتن اهداف شما میباشد.
میتوانید دفترچه ای تهیه کنید که امکان کم و زیادکردن برگه های آن وجود داشته باشد ویا به سادگی یک دفترچه معمولی بخرید. در زمانه حاضر که اکثر کارها دیجیتال شده است، بسیاری از زنان ترجیح میدهند که از تلفن های همراه و یا رایانه های خود برای ثبت مصرف مواد غذایی و تمریناتشان استفاده کنند. من روش قدیمی استفاده از قلم و کاغذ را ترجیح میدهم. من از نوشتن لذت میبرم و عمل یادداشت برداری از طرق مختلف به من آرامش و انرژی میدهد.
چیز فوق العاده ای که در مورد نوشتن اهدافتان وجود دارد این است که بعدا که آنها را میخوانید بازتاب دهنده میزان تلاش و کوشش لازم برای رسیدن به اهدافی هستند که برای خود تعیین کرده اید. یادداشت برداری را از همین امروز شروع کنید و رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

منبع : fitness4her

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*