رکورددار کاهش وزن

آقای مسلم فلاح نیت

وزن اولیه: ۱۱۰ کیلوگرم

وزن پایانی: ۷۱ کیلوگرم

کاهش وزن: ۳۹ کیلوگرم

 

آقای مسلم فلاح نیت  ۲۵ ساله و ساکن مشهد، جدیدترین رکورددار سایت دکتر کرمانی است که موفق به ۳۹کیلوگرم کاهش وزن شده است. وی از دوران چاقی خود به تلخی یاد می کند و می گوید آن قدر نسبت به چاقی حس بدی داشتم  که بعضی اوقات از خودم بدم می آمد و حتی به خودم توهین می کردم. چاقی احساس بدی در من ایجاد می کرد و انگیزه و توان زیادی از من می گرفت.
اما پس از کاهش وزن، احساس بسیار خوبی داشتم. شانزده ستون را در خیابان برای دویدن مورد نظر قرار دادم اما باز هم دوست داشتم بدوم و این یعنی حس سلامتی، سرزندگی، حس غرور و حس به خود بالیدن.

 

مصاحبه ما را با ایشان بخوانید:

 

در پیاده روی تنگی نفس داشتم چه برسد به دویدن!

تقریبا از سنین کودکی اضافه وزن داشتم و حتی در عکس های قبل از یک سالگیم، این چاقی دیده می شود. اضافه وزنی که در سنین ۷ تا ۱۵ سالگی داشتم زیاد چشم گیر نبود چون من از اولین روزی که چشم به دنیا باز کردم با چاقی درگیر بودم. تا شش ماه قبل نیز اهل هیچ ورزشی نبودم و بنابراین وقتی روز به روز بزرگ می شدم، نشانه های چاقی بیشتر و بیشتر می شد تا این که تقریبا در سن ۱۵ سالگی اضافه وزن زیاد، خودش را نشان داد و کم کم به جایی رسیدم که در پیاده روی تنگی نفس داشتم چه برسد در دویدن!
بزرگترین ناراحتی ای که چاقی از نظر سلامتی برای من به وجود آورده بود، تنگی نفس بود. ناگفته نماند چون چکاپ کامل نداده بودم شاید قند و چربیم هم بالا بود. در هر صورت یک ماه قبل که برای چکاپ کامل رفتم آزمایش خون دادم و نتیجه آزمایش خوب بود.

یک چاق بی مصرف به درد نخور بودم

من یک چاق بی مصرف به درد نخور بودم و با وجودی که خداوند استعداد عجیبی در زمینه کار با رایانه به من داده بود اما شکمی که همیشه جلوتر از من می رفت باعث می شد دیگران نظر مثبتی نسبت به من نداشته باشند، حتی افکار پدر و برادرم نسبت به من خوب نبود. در مورد خرید لباس هم که هیچ وقت شانس این را نداشتم تا لباسی که از آن لذت می برم را بپوشم!

وقتی که چاق بودم شکمم خیلی خیلی بزرگ بود اما من متوجه نمی شدم. حدود یک سال پیش، مادرم به دیدار حق شتافت. دو روز قبل از فوت، ایشان به من گفتند وزنت خیلی بالا رفته، بهت توصیه می کنم روزی یک ساعت پیاده روی کنی تا مریض نشی! آن روز غافل بودم و حرف مادرم برایم خیلی خنده دار بود. اما دو روز بعد او را از دست دادم. این اتفاق، تلخ ترین سیلی عمرم بود و تا زمانی که نفس می کشم آن را فراموش نمی کنم. این خاطره برایم خیلی تلخ است.

دو سه ماه بعد از فوت ایشان که به زندگی عادی بازگشتم، تصمیم گرفتم تا خواسته مادرم را محقق سازم و برای لاغر شدن اقدام کنم. چندین ماه قبل از فوت مادرم با دکتر کرمانی و وب سایت ایشان آشنا شده بودم و دوست داشتم وزنم را کم کنم. تماس گرفتم و از مشاورین پرسیدم یعنی می شود من هم وزنم را مثل همه این آدم ها کم کنم و از طعنه های اعضای خانواده و اقوام و همسایه ها راحت شوم؟! اما مشاورین بنده را مطمئن کردند که چون تصمیم جدی دارم می توانم و حتما از این رژیم نتیجه می گیرم. بنابراین برای رژیم ثبت نام کردم و بعد از دو هفته اجرای دقیق و مو به موی برنامه، نزدیک به ۴ کیلو گرم کم کردم. به مرور زمان، امیدواریم بیشتر و بیشتر شد. روزهای اول پدرم کاهش وزنم را باور نداشت و می گفت وزنت دوباره برمیگرده! اما اراده و پایبندی من به برنامه باعث شد نظرش تغییر کند.

من نزدیک به ۱۳ سال است  که در حوزه وب فعالیت می کنم و فکر می کنم دلیل اصلی چاقی من روزی ۲۰ ساعت پای کامپیوتر نشستن، خوردن غذا، ورزش نکردن و نداشتن خواب کافی بوده است.

بعد از مشاهده عکس و مصاحبه رکوردداران در سایت دکتر کرمانی و اینکه می شود روزی عکس من هم در سایت  قرار بگیرد به نتیجه گرفتنم مطمئن بودم ولی نمی دانستم چه مدت طول خواهد کشید. پس به راهنمایی های مشاورین اعتماد کردم و به توصیه آنها گوش دادم چون رژیم دکتر کرمانی رژیم نخوردن یا رژیم دارویی نبود! رژیمی همراه با ورزش بود که از بابت سالم بودن آن مطمئن بودم و می دانستم که فقط صبر و حوصله و انگیزه و اراده می خواهد.

شروع برنامه واقعا برایم آسان بود. بعضی از دوستان گفته بودند که دو هفته اول رژیم برایشان سخت بوده اما برای من مثل یک شوخی بود چون بدنم آن قدر ذخیره داشت که هیچ اذیتی نمی شدم.

در طول برنامه رژیم، بیشتر از طریق تماس تلفنی با مشاورین در تماس بودم. خداوند خیرشان بدهد که تقریبا در تمام ساعات شبانه روز پاسخگو بودند و اگر توصیه هایی که می کردند کارآمد نبود امروز من به موفقیت نمی رسدم و خوش تیپ نبودم.

تنوع غذایی رژیم دکتر کرمانی، خیلی عالی است. شاید بعضی از غذاهای سنتی در لیست غذایی نبود اما برای من قابل تحمل بود و می توانستم با وجود غذاهای دیگر خودم را راضی نگهدارم. مثلا خوراک لوبیا برای ما  شامل لوبیا قرمز و پیاز و سیب زمینی است اما در سایت نوشته بود خوراک لوبیا سبز و من همان را مصرف می کردم. نزدیک به ۵ ماه خوراک لوبیای خودمان را مصرف نکردم ولی برایم قابل تحمل بود.

در طول برنامه رژیم از داروهای لاغری استفاده نکردم فقط گاهی چای و قهوه سبز لاغری یا سرکه سیب با آب یا تخم کرفس و .. مصرف می کردم اما در کنار اینها، ورزش را هیچ وقت فراموش نکردم.

خوشبختانه هیچ کدام از میهمانی ها تا به امروز نتوانسته اند رژیمم را خراب کنند. برای کنترل گرسنگیم در مهمانی ها، اگر غذای آزاد باشد می خورم و اگر نباشد خیلی راحت کنار می آیم در حالی که پذیرای طعنه های دیگران و درک نادرست آنها از مصرف غذا می شوم !

علاوه بر رژیم غذایی، ورزش در جریان کاهش وزن من نقش داشت و حدود ۳۰ درصد تاثیر گذاشته است. البته من اسم برنامه غذاییم را رژیم نمی گذارم؛ رژیم بیشتر به معنای نخوردن است در حالیکه ما تلاش می کنیم به اندازه نیاز بخوریم. خلاصه ۷۰ درصد کاهش وزن من از مصرف غذای مورد نیاز نه بیشتر و ۳۰ درصد هم در اثر ورزش بوده است. به نظر من ورزش زمانی مهم ترین عامل هست که شما می خواهید اضافه وزن مجدد پیدا نکنید چون ورزش کردن حتی اگر یک پیاده روی ساده باشد، باعث می شود تا حدود زیادی از چاقی مجدد جلوگیری شود.

خیلی سخت است وقتی کسی تشویقت نمی کند اراده ای داشته باشی از فولاد سخت تر! چاق ها می دانند چه می گویم. تنها مشوق من در طول رژیم، احساس و باور مادرم بود که بعد از مرگش، همچنان حضور و حمایتش را حس می کردم.

کاهش وزن یعنی حس سلامتی، سرزندگی و به خود بالیدن

بعد از کاهش وزن، احساس بسیار خوبی داشتم، شانزده ستون را در خیابان برای دویدن مورد هدف قرار دادم اما باز هم دوست داشتم بدوم و این یعنی حس سلامتی، سرزندگی یعنی حس غرور و حس به خود بالیدن. شیرین ترین خاطره من بعد از رژیم این است که هر کسی من را می بیند می خندد و می گوید: معتاد شدی؟! یکی از دوستان به من می گفت مسلم جان اون دو تا قوطی ۱۷ کیلویی روغن که رو شکمت بسته بودی رو عجیب آبشون کردی!
مطالب سایت و شبکه های اجتماعی دکتر کرمانی را معمولا مطالعه می کنم و مفید هستند اما بیشتر از کانال تلگرام استفاده می کنم.

حتما برای ورزش کردن در باشگاه برنامه ریزی کنید

توصیه من به افرادی که از اضافه وزن رنج می برند این است که سعی کنید برای خودتان یک برنامه واحد داشته باشید. دوستان و عزیزان اگر به یک برنامه پایبند باشید در زندگی و این دنیای پر از سختی و مشکلات به هر خواسته ای می رسید .

حتما برای ورزش کردن در باشگاه برنامه ریزی کنید و روزانه حداقل نیم ساعت صبح و نیم ساعت عصر پیاده روی آهسته یا سریع داشته باشید! سعی کنید اگر توان مالی دارید حداقل هفته ای یک بار استخر و شنا در استخر را تجربه کنید یا اگر توان مالی ندارید ماهی یک مرتبه استخر را تجربه کنید. روزی دست کم یک ساعت در باشگاه های ورزشی ورزش کنید چرا که افراد حاضر در باشگاه با تشویق هایشان باعث انگیزه بیشتر در شما می شوند.
اگر هم به خاطر مشغله کاری وقت باشگاه رفتن را ندارید سعی کنید حداقل هفته ای یک شب را به فعالیت در باشگاه اختصاص داده و این نکته را فراموش نکنید. آن دسته از عزیزانی که امکان فعالیت در باشگاه را بیشتر از هفته ای یک شب ندارند می توانند در منزل لوازم ورزشی ضروری مثل طناب و میله بارفیکس را تهیه و ورزش کنند. یادتان باشد، هنگام ورزش کردن ۱۵ دقیقه اول صرف سوزاندن قندهای موجود در خون شده و سپس بعد از گذشت ۳۰ دقیقه ورزش، تازه بدن سراغ چربی ها می رود! در نهایت اینکه اگر دوست دارید سالم و سر زنده باشید تحت هر شرایطی ورزش را تا آخر عمر فراموش نکنید.

نتیجه سختی کشیدن، طعم شیرینی است که دیگر چاقتان نمی کند

به آن دسته از عزیزانی که از چاقی رنج می برند اول خواندن کتاب «پدر ثروتمند من پدر فقیر من» را پیشنهاد می کنم و بعد خواندن کتاب تقویت اراده دکتر کرمانی را و سپس کتاب معجزه ای برای چاق ها. بعد از خواندن این کتاب ها، وارد برنامه رژیم شوید. خواندن این کتاب ها ترس شما را از بین می برد و انگیزه و امیدتان را برای لاغر شدن بیشتر می کند.
اگرچه مسلم فلاح نیت در هنگام دویدن برای لاغر شدن، احساس خوبی نداشت ولی نتیجه سختی کشیدن، طعم شیرینی است که چاق نمی کند بلکه شما را خوش اندام می کند.

آقای مسلم فلاح نیت در گفت و گو با سایت دکتر کرمانی، برایمان از تجربه ها و رمز موفقیتش در کاهش وزن گفت که بخشی از آن را میتوانید در ادامه بشنوید:

 

Sending
User Review
3 (1 vote)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

محبوبه پاشا ۰۲ شهریور ۱۳۹۵

سلام دکتر خسته نباشید دتری هستم 33ساله با قد 157 سانتی متر ووزن 65کیلو گرم وشکم بزرگ و اشتهای زیادممنون می شوم برای لاغری ورژیم راهنمایی بفرمایید

کارشناس به اندام ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

سلام برای مشاوره ی رایگان عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

اسماعیل ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

با سلام خدمت دوست عزیزم: بنده هم یک برنامه نویس و طراح وب هستم و همین مشکل رو دارم و برام خیلی جالب بود که یکی مثه خود من لاغر شده میخواستم کمکم کنی من اصلا انگیزه برای لاغریم ندارم نمیدونم چطور بدست بیارم ولی اصلا چاقی رو دوست ندارم و همیشه از خودم بدم میاد! اگه میشه منو کمک کن