زنان سیگاری با چهره زیبا خداحافظی کنند

خانه » اخبار » زنان سیگاری با چهره زیبا خداحافظی کنند

یک متخصص پوست و مو تاکید کرد: زنانی که از سیگار و قلیان لذت می‌برند، باید با چهره زیبا، پوست شفاف و جوان خداحافظی کنند.

دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: مشکلات چهره علاقه‌مندان به دود کاملا مشخص است و با هیچ آرایش و کرمی قابل پوشاندن نیست. این افراد بین ۸ تا ۲۰ سال پیرتر از سن واقعی خود به نظر می‌رسند چراکه چروک‌های بیشتر و عمیق‌تری در صورت خود دارند که نسبت به افراد غیرسیگاری در سنین کمتری ظاهر می‌شود.

وی با بیان اینکه سیگار علاوه بر عوارضی چون حمله‌های قلبی، انواع سرطان‌ها و مشکلات ریوی، روی پوست و موی افراد هم تاثیر دارد، گفت: قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث ایجاد چین و چروک زودرس و حتی سفیدی مو می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه توتون و تنباکوی قلیان به علت داشتن آمونیاک چند برابر بیشتر از سیگار جذب بدن می‌شود، گفت: در پوست زنان و مردان علاقه‌مند به قلیان آثار کم‌خونی و کمی اکسیژن نمایان می‌شود. با هر بار پک‌ زدن سیگار، حدود ۷۰ سی‌سی و با هر بار پک ‌زدن قلیان حدود ۵۰۰ سی‌سی دود وارد ریه افراد می‌شود. ۱۰ دقیقه دود کردن سیگار باعث کاهش اکسیژن‌رسانی پوست به مدت یک ساعت می‌شود.

این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد: نیکوتین، عروق را تنگ و جریان خون را کم می‌کند. تنباکوی موجود در قلیان‌، نیکوتین بیشتری آزاد می‌کند و اضافه ‌شدن اسانس‌های مختلف به تنباکوها باعث می‌شود، از این کار لذت ببرند و فراموش کنند این دود آنها را به سمت انواع سرطان‌ها می‌کشاند.

نیلفروش‌زاده گفت: در نواحی دور لب و دور چشم، به علت تاثیر فیزیکی سیگار کشیدن و فرم چهره در حال دود کردن سیگار، این چروک‌ها بیشترند. پوست صورت افراد سیگاری درخشش طبیعی خود را نیز از دست می‌دهد. به مرور زمان، پوست صورت این افراد به جای رنگ معمولی و صورتی، با رنگ خاکستری ملایم جایگزین می‌شود که علت این پدیده، کاهش میزان مواد مغذی مورد نیاز پوست و جریان اکسیژن همراه خون است.

وی در پایان گفت: کلاژن مسوولیت قابلیت ارتجاعی بودن پوست را بر عهده دارد. سیگار کاهش کلاژن پوست و در نهایت شل شدن پوست افراد سیگاری را به دنبال دارد.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم