سرد یا گرم؟ مزایای هر دو نوع دوش گرفتن

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » سرد یا گرم؟ مزایای هر دو نوع دوش گرفتن
سرد یا گرم؟ مزایای هر دو نوع دوش گرفتن

سرد یا گرم؟ مزایای هر دو نوع دوش گرفتن

دوش گرفتن یکی از اجزای ضروری یک روتین سالم است، اما بسته به دما، مدت زمانی که زیر دوش سپری می کنید ممکن است مزایای متفاوتی داشته باشد. چه دوش سرد بپسندید چه گرم، در ادامه می توانید بفهمید چگونه این کار می تواند روی سلامتتان تاثیر بگذارد. شما کدام را بیشتر دوست دارید؟

بعضی گرمش را دوست دارند

دوش آب گرم تنش عضله را التیام و درد گرفتگی عضله را کاهش می دهد. اگر سردوشی قوی دارید که دیگر چه بهتر! اجازه دهید آب گرم مانند یک ماساژور روی شانه ها، گردن و کمر کار کند.

تحقیقات نشان داده دوش آب گرم می تواند سطح اکسی توسین را بالا ببرد و اضطراب را کاهش دهد. هرکسی در کارش استرس را تجربه می کند می تواند از این مزیت دوش آب گرم بهره مند شود.

دوش آب گرم همچنین مانند یک ضد احتقان طبیعی عمل می کند و باعث التیام نشانه های سرماخوردگی می شود، چون بخار آب گرم راه تنفسی را مرطوب می کند.

بعضی سردش را دوست دارند

دوش آب سرد – به همان شکل غیر قابل تحملی که هستند – در واقع برای بدنمان خیلی خوب هستند! ۵ دقیقه پایانی دوشتان را تبدیل به آب سرد کنید تا به بدن شک وارد شود و بیدار شود. این تغییر ناگهانی در دما خستگی بدن را تسکین می دهد و آگاهی ذهنی را بالا می برد.

متخصصان برای درمان افسردگی توصیه می کنند دو مرتبه در روز دوش آب خیلی سرد به مدت ۲ تا ۳ دقیقه گرفته شود. فقط قبل از آزمایش این کار با پزشک خود مشورت کنید!

دوش آب سرد برای موها و پوستمان بهتر هستند، دوش آب گرم ممکن است باعث خشکی شود، اما دوش آب سرد به پوست و مو کمک می کند تا کمبود آبشان را جبران کنند.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*