درمان سلولیت با یوگا

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » درمان سلولیت با یوگا

حرکات یوگا که پوست را صاف میکند

حرکات یوگا که پوست را صاف میکند

یک روز به آینه نگاه میکنید و میبینید که گرفتارش شدید، سلولیت روی ران پا و باسن خودنمایی میکند. خوشبختانه راهی سریع برای صاف کردن این ناهمواری های بدشکل وجود دارد: یوگا
کریستین مکگی ستاره ی بدنسازی دی وی دی های یوگای قدرتی ام تی وی و کاهش وزن با پیلاتس حرکاتی را آموزش میدهد تا نقاط اصلی ( ران پا و باسن ) که سلولیت آنها را بدشکل کرده را صاف کنید.

درک سلولیت

مکگی میگوید به لطف فعالیت کم و نشستن زیاد چربی ها در نقاط ضعیف خود را به پوست میرسانند و شکل بدی را ایجاد میکنند که به آن سلولیت میگویند. اما بازسازی حجم عضله در نقاطی که این مشکل را دارند و سوزاندن چربی اضافه کمک میکند پوست این نقاط صاف و از دوباره ایجاد شدن سلولیت جلوگیری شود.
با انجام این حرکات سه بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه و انجام ۳۰ دقیقه ورزشهای هوازی چهار بار در هفته به مدت نیم ساعت در عرض ۶ هفته شاهد صاف شدن مناطقی که سلولیت در آن خود را نشان داده خواهید بود.

۱- خم شدن رو به جلو در حالت ایستاده

خم شدن رو به جلو در حالت ایستاده

بایستید و پاها را به عرض باسن باز کنید. از قسمت باسن خود را رو به جلو خم کنید. به آرامی به طرف زانو ها خم شوید، همینطور که سر را به طرف زمین میبرید سینه ی خود را روی بالای ران قرار دهید. عضلات چهار سر ران را درگیر کنید و به آرامی پاها را صاف کنید. مطمئن شوید زانوها خم نمیشوند و باسن درست در مرکز پاها قرار دارد. این حالت را به مدت ۵ تا ۸ نفس عمیق آهسته نگه دارید.

۲- حالت صندلی

حالت صندلی

بایستید پاها را بهم بچسبانید، دو انگشت بزرگ بهم بچسبند و مچ پاها کمی از هم فاصله داشته باشند. زانوها را خم کنید و به حالت نشستن بروید ( همانطور که روی صندلی مینشینید ) و سینه را به طرف بالا بکشید. در همان زمان دستها را با طرف بالا ببرید ( مانند عکس ) و انگشتان دست را بکشید. شانه ها راحت باشند، عضلات شکم را به طرف داخل بکشید.
تا آنجایی که میتوانید به طرف پایین بروید ( به حالت نشستن ). هدفتان این باشد که پاها به حالت ۹۰ درجه در بیایند. حتی یک زاویه کوچک هم خوب است مهم این است که نهایت توان خود را بگذارید. همینطور که از خم شدن کمر جلوگیری میکنید و مواظب هستید زانوها از سر انگشتان پا جلوتر نروند قبل از اینکه دوباره بایستید این حالت را به مدت ۵ تا ۸ بار نفس کشیدن نگه دارید. حرکت را ۳ مرتبه تکرار کنید.

۳- حالت عقاب

حالت عقاب

زانوی خود را کمی خم کنید و پای راست خود را دور پای چپ خود بپیچید. دست راست خود را زیر دست چپ بیاورید و دست چپ را دور دست راست بپیچید طوری که در آخر کف دستها به هم بچسبند ( مانند تصویر )
همینطور که به طرف پایین میروید عضلات رانها را به سختی منقبض کنید و عضلات شکم را به طرف ستون فقرات بکشید. در قسمت زانو کمی خم شوید و میانه بدن را کمی جلو بیاورید. این حالت را به مدت ۵ بار نفس کشیدن نگه دارید سپس با دست و پای مخالف تکرار کنید.
اگر انجام این حرکت برای شما سخت است کمی برای خود آسانترش کنید: اگر دو بار پیچ دادن پا سخت است تنها یک بار پا را پیچ دهید و سر انگشتان پا را روی زمین بگذارید تا بتوانید بهتر تعادل خود را حفظ کنید. اگر پیچ دادن دستها نیز به شانه ها فشار می آورد تنها کافیست یک دست زیر دست دیگر قرار بگیرد.

۴- حالت جنگجو

حالت جنگجو

بایستید و پاها را در کنار هم قرار دهید. انگشتان پای سمت چپ را به عقب ببرید، وزن خود را روی پای راست بدهید. حرکت را ادامه دهید تا پای چپ بالا بیاید سر و نیم تنه خود را خم کنید و به طرف زمین بیاورید تا زمانی که از سر تا نوک انگشتان پای چپ همه در یک خط افقی قرار بگیرند. دستها را در دوطرف خود نگه دارید، مطمئن شوید ران، باسن و انگشتان پای چپ همچنان رو به زمین هستند. تعادل خود را با پای راست حفظ کنید. این حالت را به مدت ۵ بار نفس کشیدن نگه دارید سپس آرام به حالت اول برگردید و با پای دیگر این حرکت را تکرار کنید.
اگر نگه داشتن تعادل روی یک پا برایتان سخت است دستها را به طرف خارج بدن باز کنید درست مانند بالهای هواپیما این کار کمک میکند تعادل خود را بهتر حفظ کنید. میتوانید از یک صندلی کمک بگیرید و یا اینکه دست خود را روی دیوار قرار دهید. مهم این است که پشت خود را صاف و بدن را در یک خط مستقیم نگه دارید.

۵- خیز بالا به همراه پیچ دادن

خیز بالا به همراه پیچ دادن

بایستید و پاها را کنار یکدیگر قرار دهید. دستها را به حالت دعا کردن ( کف دو دست روی هم ) در وسط سینه نگه دارید. عضلات شکم را منقبض کنید و به حالت خیز بروید، پای چپ را به عقب ببرید با این کار زانوی راست درست باید بالای مچ پای راست قرار بگیرد. از کمر به سمت راست بچرخید .
آرنج دست چپ روی زانوی پای چپ به حالت استراحت قرار میگیرد ران های خود را در یک سطح نگه دارید. سر بالا باشد و به طرف عقب نگاه کنید. این حالت را به اندازه ۵ تا ۸ مرتبه نفس کشیدن نگه دارید سپس به حالت عادی برگرید و با پای دیگر دوباره تکرار کنید.

۶- حالت سر گاو

حالت سر گاو

حرکت را با دستها و زانوها شروع کنید، پای سمت راست خود را از روی پای سمت چپ عبور دهید و پاهارا به صورت ضربدری درآورید ( مانند تصویر ) . رانها را منقبض کنید. پاها را به دو طرف باز کنید، و بین پاشنه های پای خود بنشینید. احساس کشش زیادی در ران و باسن خواهید کرد. این حالت را تا هرچقدر مایل هستید نگه دارید، حداقل به اندازه ی ۸ تا ۱۰ بار نفس کشیدن سپس جای پاها را عوض کنید و تکرار کنید.
کار را برای خود آسان کنید: اگر زانو درد دارید و یا نشستن روی زمین سفت برایتان سخت است زیر خود یک تشک مخصوص یوگا یا چیزی نرم پهن کنید. میتوانید این حرکت را با گذاشتن پاها در جلوی خود نیز انجام دهید. فقط دقت داشته باشید وقتی پاها را از روی هم عبور میدهید ( بدون خم کردن زانو ) باسن و رانها به اندازه کافی کش بیاییند.

۷- حالت پل

حالت پل

به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پاها را صاف روی زمین بگذارید. کف پاها را به طرف زمین فشار دهید و ران و باسن خود را از زمین بلند کنید. شانه ها را به طرف زمین فشار داده و از گوشها فاصله دهید. دو دست را در زیر باسن بهم گره کنید و به زمین فشار دهید.عضلات همسترینگ باسن و عضلات اصلی را منقبض کنید. این حالت را به اندازه ی ۵ تا ۸ بار نفس کشیدن ادامه دهید سپس به آرامی بدن را به طرف زمین بیاورید. دوبار دیگر نیز تکرار کنید.

۳٫۴/۵ - (۷ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*