سه نکته برای ایجاد تغییر در بدن

خانه » اخبار » سه نکته برای ایجاد تغییر در بدن
سه نکته برای ایجاد تغییر در بدن

سه نکته برای ایجاد تغییر در بدن

هیچ چیز نا امید کننده تر از این نیست که ساعت ها وقت خود را در باشگاه بگذرانید و آخر هم نتیجه خاصی نبینید. دلیلش چه چیزی می تواند باشد؟ کتی کلارک مربی فیتنس می گوید: شاید اشتباه انجامش می دهید. این مربی مشهور نکاتی را با ما در میان گذاشته که به شما کمک می کند سطح ورزش خود را بالا ببرید و نتیجه ی بهتری بگیرید.

تمرین ورزشی خود را مجدد ارزیابی کنید: زمانش رسیده که از خود بپرسید آیا واقعا برای ایجاد تغییر ورزش می کنم؟ یک ورزش خوب نشانه هایی دارد که پس از انجامش باید آنها را در خود ببینید. باید حسابی عرق کنید، نفس کشیدن برایتان سخت شود و به نفس نفس بیفتید، و یا باید روز بعد احساس درد کنید. اگر یکی از این سه نشانه را نداشته باشید یعنی ورزشی که کردید آنچنان کارساز نبود.

ثابت قدم باشید: چیزی که دوست دارید را پیدا کنید و رهایش نکنید. هر چیزی را که مرتب انجام دهید در آخر منجر به ایجاد تغییر می شود. خود را به چالش بکشید و اجازه ندهید چیزی جلویتان را بگیرد. اگر حس می کنید سرتان شلوغ است و وقت ورزش ندارید، طرز تفکرتان را به این شکل تغییر دهید: یک ساعت تنها ۴ درصد از روز یک فرد است، هر کسی در روز ۴ درصد وقت برای ورزش را دارد.

از وزنه ها استفاده کنید: کتی معتقد است بهترین نتیجه را می توان از ورزش با وزنه گرفت و سنگینی وزنه هم باید طوری باشد که بعد از ۱۰ مرتبه تکرار عضله احساس خستگی کند. وزنه ای که استفاده می کنید سنگینی اش هر چه که باشد باید بعد از دهمین تکرار احساس سنگینی کنید. اگر مرتب همین کار را تکرار کنید متوجه افزایش قدرت و همچنین حجم عضلانی در آن منطقه می شوید. به مرور می توانید به مقدار وزنه اضافه کنید تا نتایج بهتری نیز بگیرید.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*