برای سوزاندن یک پیتزا چه مقدار باید بدویم؟

اخبار

  برای سوزاندن یک پیتزا چه مقدار باید بدویم؟

  اگر بدانید یک پیتزا چقدر برایتان بد است باز هم میل به خوردنش دارید؟ اگر داغ و پنیری باشد چرا که نه! تحقیقات نشان داده بیشتر مردم هنگام انتخاب غذا از منوی غذایی کالری شماری را فراموش می کنند.

  اما شاید اگر بدانید برای سوزاندن کالری یک پیتزا چقدر باید بدوید نظرتان عوض شود: حدود 5.6 کیلومتر و یا 43 دقیقه دویدن.

  به تازگی در حرکتی برخی از محصولات غذایی با مقدار کالری و مدتی که باید برای سوزاندنش بدوید برچسب گذاری می شوند. این روش به عنوان یکی از راه های مبارزه با افزایش سرسام آور نرخ چاقی در نظر گرفته شده است. متاسفانه نرخ دیابت در سراسر جهان نسبت به سال 1980 افزایش دو برابری داشته.

  برای جلوگیری از چاقی باید به فکر راه های جدید باشیم، با مجسم کردن مشکلاتی که چاقی به همراه دارد اطلاعات آنها را بالا ببریم و عاداتشان را بهبود ببخشیم.

  روی این برچسب ها با علامت پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و مدت زمان به مصرف کننده نشان داده می شود چیزی که می خورد نیازمند چه مقدار ورزش است. برای مثال یک قهوه مکا نیازمند 53 دقیقه پیاده روی است.

  باید به دنبال راهی باشیم تا انتخاب سالم تر برای مردم آسان شود، و یا حداقل کاری کنیم انتخابی را که کرده اند بهتر درک کنند. وقتی در کنار یک غذا گفته می شود برای سوزاندنش چه مقدار ورزش لازم است، به آنها یک انتخاب مثبت هم داده اید، اما وقتی می گوییم فلان غذا را نخور در واقع به فرد احساس محرومیت داده ایم.

  امیدواریم این نوع برچسب گذاری روی تمام محصولات غذایی اتفاق بیفتد تا مردم رابطه تنگاتنگ کالری و زندگی روزانه شان را بهتر درک کنند.

  کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

  Sending
  User Review
  0 (0 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *