شایعترین بیماریهای فصل گرما

خانه » اخبار » شایعترین بیماریهای فصل گرما
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران نسبت به افزایش بیماریهای شایع در فصل تابستان هشدار داد و گفت: با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی مسافر خارجی وارد کشور می شوند، احتمال انتقال بیماریهای ویروسی که هیچ علائمی ندارند، از طریق این افراد وجود دارد.
دکتر ایرج خسرونیا اظهارداشت: بیماریهای دستگاه گوارش به خصوص بیماریهای روده ای، از جمله بیماریهایی هستند که همراه با اسهال و استفراغ، در فصل گرما شیوع آنها افزایش می یابد.
وی همچنین از افزایش موارد مسمومیت های غذایی، بیماریهای انگلی و پوستی در روزهای گرم سال خبر داد و افزود: خوردن آبهای آلوده و شنا در استخرهای آلوده، از جمله دلایل بروز بیماریهای روده ای و پوستی است.

خسرونیا با اعلام اینکه بیماریهای ویروسی نیز به دنبال آغاز مسافرتهای تابستانی افزایش می یابد، ادامه داد: با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی مسافر وارد کشور می شوند، این احتمال هست که این افراد دچار بیماری ویروسی باشند که آن را به دیگران انتقال دهند.
وی با اعلام اینکه هیچ گونه بررسی و قرنطیه ای در ارتباط با وضعیت سلامت مسافران ورودی به کشور انجام می شود، افزود: این احتمال هست که برخی از این افراد مبتلا به بیماریهای ویروسی باشند که هیچ علائمی هم ندارد و بعد از دو سه روز، به فرد دیگری منتقل شود.
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با عنوان این مطلب که ویروسها و میکروبها در روزهای گرم سال رشد بیشتری دارند، گفت: خوردن آب آلوده و غیربهداشتی، غذاهای مانده و فاسد شدنی و… از جمله دلایل افزایش مسمومیت در فصل تابستان است.
خسرونیا به افزایش مراجعات بیماران دچار اسهال و استفراغ به اورژانس بیمارستانها در فصل گرما، افزود: کودکان و آن دسته از افرادی که دچار ضعف جسمانی هستند، بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به بیماریهای ویروسی فصل تابستان هستند.
به گزارش مهر، وی بر تاکید بر پرهیز از خوردن غذاهای مانده و همچنین آبهای مشکوک به آلودگی و غیربهداشت، اظهارداشت: شستن مرتب دستها و رعایت بهداشتی عمومی، از جمله مسائلی است که می تواند از بروز بیماریهای فصل تابستان جلوگیری کند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*