شایعترین سرطان‌های مردان و زنان؛ کشنده‌ترین سرطان

خانه » اخبار » شایعترین سرطان‌های مردان و زنان؛ کشنده‌ترین سرطان

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران، سرطان معده را بیشترین علت مرگ و میر بیماران سرطانی اعلام کرد. به گزارش مهر، دکتر محمدعلی محققی گفت:

سرطان یک بیماری مزمن است که معمولاً در دوران کهنسالی اتفاق می‌افتد و در سال‌های گذشته به دلیل اینکه جمعیت ایران جوان است این بیماری چندان مطرح نبوده ولی به موازات تغییر هرم سنی و میانسال و سالمند شدن جمعیت در دهه‌های آینده، سرطان‌ها اصلی‌ترین مسئله سلامتی ایران خواهند شد.

وی افزود: آمارهای مختلفی در برنامه‌های ثبت سرطان بر اساس جمعیت و آسیب‌شناسی ثبت شده‌اند و نشان می‌دهند از هر ۱۰۰ هزار نفر در هر سال در بین مردان حدود ۱۱۰ نفر و در خانم‌ها حدود ۹۰ نفر به انواع جدید سرطان‌ها مبتلا می‌شوند.
محققی ادامه داد: ۲۵ درصد سرطان‌های خانم‌ها سرطان سینه است که خوشبختانه با آگاهی‌هایی که جامعه بانوان در این خصوص یافته در سال‌های اخیر زمان تشخیص سریع اتفاق می‌افتد و نتایج درمانی آن معادل بهترین مراکز بین‌المللی دنیاست.
وی افزود: در بین آقایان هم سرطان معده خیلی شایع است و اولین علت مرگ و میر در کشور سرطان معده است. محققی در خصوص رشد بیماری‌های سرطانی در کشور گفت: به موازات مسن شدن جمعیت، سرطان‌ها در حال رشد هستند ولی از نظر ریسک فاکتورها این بیماری‌ها تحت کنترل هستند و شواهدی مبنی بر تهدید بیشتر در جامعه آینده نداریم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*