شایعترین سرطان‌های مردان و زنان؛ کشنده‌ترین سرطان

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران، سرطان معده را بیشترین علت مرگ و میر بیماران سرطانی اعلام کرد. به گزارش مهر، دکتر محمدعلی محققی گفت: سرطان یک بیماری مزمن است که معمولاً در دوران کهنسالی اتفاق می‌افتد و در سال‌های گذشته به دلیل اینکه جمعیت ایران جوان است این بیماری چندان مطرح نبوده […]

شایعترین سرطان‌های مردان و زنان؛ کشنده‌ترین سرطان - 2 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 2106

تاریخ انتشار

شایعترین سرطان‌های مردان و زنان؛ کشنده‌ترین سرطان - 4 - - اخبار رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران، سرطان معده را بیشترین علت مرگ و میر بیماران سرطانی اعلام کرد. به گزارش مهر، دکتر محمدعلی محققی گفت:

سرطان یک بیماری مزمن است که معمولاً در دوران کهنسالی اتفاق می‌افتد و در سال‌های گذشته به دلیل اینکه جمعیت ایران جوان است این بیماری چندان مطرح نبوده ولی به موازات تغییر هرم سنی و میانسال و سالمند شدن جمعیت در دهه‌های آینده، سرطان‌ها اصلی‌ترین مسئله سلامتی ایران خواهند شد.

وی افزود: آمارهای مختلفی در برنامه‌های ثبت سرطان بر اساس جمعیت و آسیب‌شناسی ثبت شده‌اند و نشان می‌دهند از هر 100 هزار نفر در هر سال در بین مردان حدود 110 نفر و در خانم‌ها حدود 90 نفر به انواع جدید سرطان‌ها مبتلا می‌شوند.
محققی ادامه داد: 25 درصد سرطان‌های خانم‌ها سرطان سینه است که خوشبختانه با آگاهی‌هایی که جامعه بانوان در این خصوص یافته در سال‌های اخیر زمان تشخیص سریع اتفاق می‌افتد و نتایج درمانی آن معادل بهترین مراکز بین‌المللی دنیاست.
وی افزود: در بین آقایان هم سرطان معده خیلی شایع است و اولین علت مرگ و میر در کشور سرطان معده است. محققی در خصوص رشد بیماری‌های سرطانی در کشور گفت: به موازات مسن شدن جمعیت، سرطان‌ها در حال رشد هستند ولی از نظر ریسک فاکتورها این بیماری‌ها تحت کنترل هستند و شواهدی مبنی بر تهدید بیشتر در جامعه آینده نداریم.

 

امتیاز کاربرها
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*