شایع ترین مشکلات پوستی در ایران

خانه » اخبار » شایع ترین مشکلات پوستی در ایران

دبیر اجرایی کنگره بین المللی پوست ، زیبایی و لیزر گفت: آکنه یا جوش غرور جوانی و اگزما از شایع ترین مشکلات پوستی در ایران به شمار می آید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، دکتر «منصور نصیری کاشانی » روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کنگره یاد شده ، این موضوع را با توجه به مطالعه انجام شده در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد.
وی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بیشتر نوجوان ها از جمله بیشترین کسانی هستند که به آکنه مبتلا می شوند.

**رادیو تراپی از علل شایع ابتلا به نوعی سرطان پوست

نصیری کاشانی در خصوص سرطان پوست نیز گفت: سرطان « سلول های قاعده ای پوست » در بین انواع سرطان پوست، از میزان شیوع بیشتری در کشور برخوردار است که رادیوتراپی، شایع ترین علت این سرطان به شمار می آید.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: به عنوان مثال آندسته از مبتلایان به کچلی ، از آنجا که بیماری خود را با اشعه ایکس درمان می کنند احتمال ابتلا به سرطان سلول های قاعده ای پوست در آنها بیشتر می شود. این متخصص پوست، یکی دیگر از علل ابتلا به سرطان یاد شده را نور خورشید عنوان کرد و اظهارداشت: کرم های ضد آفتاب بخشی از اشعه ماورا بنفش را عبور می دهند و از طرف دیگر افراد ، همیشه از ضد آفتاب استفاده نمی کنند و یا استفاده از آن را به دفعات ، تکرار نمی کنند.

**آیا کمبود ویتامین دی در کشور به خاطر کمبود تابش نور خورشید است؟

وی در خصوص کمبود ویتامین دی و ارتباط مستقیم آن با نور آقتاب اظهارداشت: متخصصان پوست معتقد هستند که تابش نور آفتاب به اندازه « کف دست » آنهم برای ۱۰ دقیقه در روز برای تامین این ویتامین کافی است و اگر گزارش هایی مبنی بر کمبود ویتامین دی در کشور وجود دارد ممکن است این کمبود ناشی از علل دیگری به جز کمبود تابش نور آفتاب باشد. نصیری کاشانی افزود : در زمان حاضر گزارش شده است که اکثر ایرانی ها به کمبود ویتامین دی مبتلا هستند اما آیا همه آنها از نبود تابش مستقیم نور آفتاب رنج می برند!
وی ادامه داد : به نظر من باید علت کمبود ویتامین دی در ایران را در موارد دیگر به جز نور آفتاب جستجو کرد ضمن اینکه شاید سطح نرمالی که از وجود ویتامین یاد شده در بدن اعلام شده است باید تغییر کند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*