ضررهای چاقی حد و مرز ندارد

خانه » اخبار » ضررهای چاقی حد و مرز ندارد
ضررهای چاقی

چاقی بدبختی است. ضررهایش حد و مرز ندارد. از ضررهای چاقی می توان به آرتروز، دیسک کمر، نقرس، فتق شکم، نازایی، نارسایی تنفسی، عفونت های ریوی، حمله های آسمی، کاهش متوسط سن، خرو پف در خواب، اختلال جنسی، مشکلات روانی، سرطان سینه و سرطان رحم که شایع ترین سرطان در بین زنان چاق هست. سرطان پرستات که شایع ترین در میان مردان چاق هست. همچنین بالاترین تلفات حوادث برای افراد چاق هست. یکی دیگر افزایش چربی خون، افزایش چربی خون، تصلب شرایین، سکته های مغزی و قلبی است. این ۲۱ ضرری که برشمردیم، قسمتی از ضررهای متعددی است که در نتیجه چاقی ایجاد می شود.

 

این ضررها تنها مختص آدم های چاق نیست ولی احتمال بروز آنها در افراد چاق بیشتر است. شاید چندسال عمر زیاد یا کم در نظر برخی مهم نباشد ولی مهم این است که از این همه آسیب مصون بمانیم.

 

چندسالی را که زنده هستیم، شاداب و فعال زندگی کنیم. در خصوص تصلب شرایین باید بگویم که ناشی از رسوب کلسترول در داخل رگ هاست. باعث از بین رفتن حالت ارتجاعی رگ ها می شود و مشکلات فراوان دیگری نیز به همراه دارد.

پس یک نکته بسیار مهم این است که: اصلا نزدیک روغن نباتی جامد نشوید. دو سوم روغن های مصرفی تان بهتر است روغن نباتی مایع باشد که بهترین آنها روغن زیتون هست. بعد روغن کنجد، سویا، کانولا و … است. روغن کانولا به مدت طولانی می تواند روی حرارت باقی بماند. همه ی روغن ها تا ۱ ساعت دوام دارند ولی کانولا ۶ ساعت باقی می ماند. یک سوم باقی مانده باید روغن حیوانی (دوغی) باشد. اگر روغن هایتان سالم نباشد سن سکته قلبی به ۲۰ سال و زیر ۲۰ سال می رسد.

 

اکثرا به گوش می رسد که جوانی سکته قلبی کرده و فوت کرده است. پس بیایید ما حال روغن ها را بگیریم قبل از آنکه آنها حال ما را بگیرند. باید به سلامت خودتان اهمیت بدهید. راه بروید وچربی های حاصل از روغن ها و مواد خوراکی را بسوزانید و آب کنید.

 

مجموعه به اندام دکتر کرمانی


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم