طرز فکرهای اشتباهی که مانع کاهش وزن می شود

طرز فکرهای اشتباهی که مانع کاهش وزن می شود - - طرز فکر - رژیم لاغری

طرز فکرهای اشتباهی که مانع کاهش وزن می شود - 2 - طرز فکر - رژیم لاغری

آیا تا به حال لاتاری بازی کردید؟ رویا پردازی کردن درباره اینکه اگر یک شبه 10 میلیون دلار به حسابمان واریز شود کاری ندارد و به کسی ضرر نمی زند. مطمئناً فکر کردن به چنین موضوعی بسیار هیجان انگیز است. احتمالات در این مورد بی پایان است اما لاتاری چه ربطی به کاهش وزن دارد؟ اگر مدتی سعی در کاهش وزن داشته باشید، وارد لاتاری کاهش وزن می شوید.

تمام آن راه های سریعی که تقریبا بدون هیچ تلاشی باعث کاهش وزن می شوند را می شناسید. می دانید دیدن پیشرفت واقعی به سمت هدف کاهش وزن چقدر دشوار است. جستجو به دنبال تمام راه هایی که وعده کاهش وزنی ساده و آسان را دادند کاری ندارد و خودتان می دانید از این موارد بسیار زیاد است. پیوسته بلیط های لاتاری کاهش وزن به ما فروخته می شود. همیشه ترفندی جدید برای از بین بردن سریع چربی ها پیدا می کنید. قرص جدیدی که اجازه می دهد هر چیزی دوست دارید بخورید و وزن هم کم کنید یا برنامه غذایی جدید که اصلا به ورزش نیازی ندارد و فوق العاده اثربخش است. چنین وعده هایی پیوسته در مقابل شما قرار داد و خیلی ساده به دام آنها می افتید و هرگز آن تغییری را که واقعا به دنبالش هستید نخواهید دید. در ادامه می خواهم درباره طرز فکرهای اشتباهی صحبت کنم که مانع کاهش وزن می شوند.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

1- به دنبال راه هایی هستید که از فرآیند اجتناب کنید

مردم لاتاری بازی می کنند چون به دنبال لذت آنی هستند. به دنبال ثروت هستند اما بدون تلاش هایی که سبب بوجود آمدنش می شوند. ما معمولا کاهش وزن را نیز به همین شکل می بینیم.به دنبال سریعترین و ساده ترین راه ممکن هستیم تا وزن بدون هیچ تلاشی وزن کم کنیم. می خواهیم فرآیندی که سبب رسیدنمان به آن می شود را دور بزنیم. فرآیند زمان بر است و به پیگیری نیاز دارد.

فرآیند به معنی روزها، هفته ها و ماه ها تلاش سخت است .اینها زیاد جذاب نیستند. با این حال فرآیند یک هدیه نیز هست. وقتی برای یک چیز سخت تلاش می کنید و خود را مجبور می کنید روزهای پی در پی انتخابی درست انجام دهید، شروع به تغییر می کنید. وقتی بالاخره به هدف خود می رسید، دیگر آن شخصی نیستید که در ابتدای کار بودید.

 

2- می خواهید بدون اینکه طرز فکرتان را تغییر دهید وزن کم کنید

چرا بعضی از بیلیونرها تمام ثروتشان را صرف خوش گذرانی نمی کنند؟ چرا برخی افراد بسیار ثروتمند ماشین های قدیمی سوار می شوند و زندگی شان عادی است؟ فکر کردن به اینکه پول زیادی داشته باشید و از آن لذت نبرید بسیار دشوار است. فوق العاده نبود اگر با یک بشکن؛ وزنی که می خواستید را کم می کردید؟ به نظر عالی است اما این تنها یک دام است.

وقتی پیوسته به کم کردن وزن در یک روز فکر می کنید کارتان برای کاهش وزن واقعی دشوار می شود. کاهش وزن درست مانند پولدار شدن است، نیازمند تغییرات ذهنی بسیاری است. بیلیونرها توانسته اند ثروتمند شوند چون طرز فکرشان با بسیاری از افراد متفاوت است. آنها محافظه کار بودند، بازی طولانی را آغاز کردند، سرمایه گذاری های هوشمندانه کردند و تنها زمانی کاملا دست به کار شدند که فرصت عالی را از دست دادند.

از حسشان درست استفاده کردند و کاری که حس می کردند درست نیست را انجام ندادند. آنها ذهن خود را طوری تمرین دادند که به نفعشان کار کند نه به ضررشان. شما نیز باید چنین رویکردی به کاهش وزن داشته باشید. کاری کنید ذهن به نفعتان نه علیه تان کار کند. کاری کنید که در آن لحظه صحیح است و لذت بردن را به زمانی دیگر واگذار کنید.

 

3- دلیلتان برای کاهش وزن اشتباه است

چرا می خواهید وزن کم کنید؟ دلایل خوب زیادی مانند احساس بهتر، بیشتر زندگی کردن یا داشتن ظاهری خوب وجود دارد. با این حال در بیشتر مواقع این دلایل بعد از چند روز برای ادامه برنامه غذایی کم رنگ می شوند، چرا اینگونه است؟ افراد ثروتمند به دنبال پول نیستند تا هر چیزی دوست دارند بخرند. برخی به دنبال چیزِ دیگری هستند. برخی برای آزادی ثروتمند می شوند.برخی ثروتمند می شوند چون اجازه می دهد احتمالات را تجربه کنند و یا چون محصول جانبی شخصی است که هستند.

آزادی در مورد رسیدن به کاهش وزن چگونه است؟ شاید چیزی که دنبالش هستید تمام خوبی ها از جمله سالم بودن و احساس بهتر کردن است. شاید به دنبال زندگی سرشار از آزادی و احتمالات هستید. این زندگی غنی است. شاید آنچه می خواهید تمام کارهایی است که رسیدن به کاهش وزن اجازه می دهد انجام شان دهید. اما چرا می خواهید این کارها را بکنید؟ خب دلیلش ساده است چون کسی که واقعا هستید چنین است.

اضافه وزن مانع شده زندگی داشته باشید که در اعماق وجود دوست دارید. اضافه وزن از نظر فیزیکی و ذهنی سد راهتان شده است. اضافه وزن مناسب در واقع سرمایه گذاری است. زمان می گیرد، باید سخت تلاش کرد، پیوسته ادامه اش داد و صبور بود. اگر یک شبِ تمام اضافه وزن را کم کنید هرگز مزایایی که فرآیند کامل کاهش وزن به شما می دهد را تجربه نمی کنید. هرگز این فرصت را نخواهید داشت که قدردان زحمات خود باشید.

درست مانند بسیاری از برندگان لاتاری که مدتی پس از دریافت پول کلان ورشکست شدند شما نیز با کاهش وزن ناگهان به جایی که می خواهید نمی رسید. اگر شما نیز روی خود سرمایه گذاری کنید و قید لذت آنی را بزنید، کاهش وزن خواهید داشت و تثبیت وزن نیز برایتان بسیار ساده تر خواهد بود. باید طرز تفکرتان درباره کاهش وزن را تغییر دهید زمان آن رسیده است که وارد یک بازی طولانی شوید و فرآیند را قبول کنید.

نویسنده: برایان شرمن

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

علی ۲۶ تیر ۱۳۹۸

سلام مطالب بسیارمفیدی بودند خیلی ممنون