عادات غذایی خوب

عادات غذایی خوب - - - عادات غذایی

عادات غذایی خوب - 2 - - عادات غذایی

استفاده از غذاهای خوب و سالم و روشهای مناسب غذا خوردن تنها در هنگام رژیم و برای وزن کردن مهم نیست بلکه این چرخه باید همیشه ادامه پیدا کند تا دچار بیماری نشویم یا به دلیل کمبود ویتامین و مینرالها برایمان مشکل به وجود نیاید. در اینجا چند عادت خوب غذایی را به شما معرفی میکنیم.

کامل جویدن
جویدن کامل غذا عمل هضم را برای معده بسیار راحت میکند مقدار هوایی که ممکن است هنگام خوردن غذا بلعیده شود کاهش میابد و همچنین به مغز فرصت داده میشود تا تشخیص دهد سیر شدید.
وعده های محدود
برای خودتان وعده های کوچک تدارک ببینید همیشه میتوانید مقداری از این میان وعده ها را کم کم استفاده کنید این عمل هم سوخت و ساز بدن را همیشه فعال نگاه میدارد و هم اینکه میل به غذا کم میشود و آنچنان مثل گذشته در یک وعده پرخوری نمی شود.
درخواست کیسه کنید
اگر بیرون غذا میخورید مجبور نیستید همه بشقاب را تمیز کنید. اگر دیگر احساس گرسنگی نمیکنید میتوانید غذا را با دوستتان شریک شوید یا یک کیسه از پیشخدمت بگیرید و باقی غذا را با خود به خانه ببرید.
به اندازه کافی بخورید
یک رژیم کامل باید به ما کالری و مواد مغذی کافی برای ادامه فعالیت را بدهد. اگر رژیم خود را شکستید و یا برای زودتر کم کردن به کم خوری رو آوردید مطمئنا به علت کمبود مینرالها و ویتامینها دچار مشکل میشوید.و در بلند مدت بدن سوخت و ساز خود را برای ادامه حیات کم میکند و همین عمل باعث میشود کاهش وزن نیز بسیار کند و یا حتی متوقف شود.
حذف کردن بعضی چربی ها
هر گرم از چربی دارای 9 کالری است. بیش از دو برابر کالری موجود در یک گرم پروتئین یا کربوهیدرات ها. این دلیل خوبی برای کم کردن کمی چربی از رژیم غذایی است.اما همه چربی ها بد نیستند. چربی های اشباع نشده مانند اسیدهای چرب امگا 3 دارای مزایایی نیز هست. چربی های اشباع شده و چربی های ترانس را کمی باید کنترل کرد.

جایگزینی به جای از بین بردن
یک رژیم غذایی نباید به شما احساس زندانی بودن بدهد.به جای اینکه تمام غذاهایی را که دوست دارید حذف کنید راهی پیدا کنید که آنها را سالم تر کنید.مثلا به جای اینکه در غذایی که پنیر دارد پنیر پر چرب استفاده کنید از پنیر کم چرب استفاده کنید.
اجتناب از غذاهای فراوری شده
غذاهای فراوری شده معمولا دارای مواد نگهدارنده هستند کالری آنها بالا و مواد مغذیشان بسیار کم است.مثلا خوردن نوع سبوس دار غذاهایی مانند نان غلات و حبوبات به صورت خودکار مواد مغذی دریافتی بدن را افزایش میدهد.

ترجمه شده توسط گروه به اندام
 www.kermany.com

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*