غذاهای کم کالری بهاری

حالا که بهار راه خود را از دل زمستان باز میکند و جلو می آید بعضی از ما یک سوغات ناخوشایند از زمستان با خود به همراه آوردیم و آن چیزی نیست جز لایه ای اضافی از چربی. همانطور که در زمستان مجبور بودیم لباس بیشتری برای گرم شدن بپوشیم حالا که بهار شده نوبت […]

غذاهای کم کالری بهاری - 8 - - عادات غذایی
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 2454

تاریخ انتشار

حالا که بهار راه خود را از دل زمستان باز میکند و جلو می آید بعضی از ما یک سوغات ناخوشایند از زمستان با خود به همراه آوردیم و آن چیزی نیست جز لایه ای اضافی از چربی. همانطور که در زمستان مجبور بودیم لباس بیشتری برای گرم شدن بپوشیم حالا که بهار شده نوبت کم کردن لباسها رسیده و همینطور کم کردن وزن. خبر خوب اینکه بسیاری از غذاهای بهاری کم کالری هستند و میتوانید با اضافه کردن آنها به برنامه غذایی خود به پیشرفت رژیم کمک کنید.

توت فرنگی

غذاهای کم کالری بهاری - 10 - - عادات غذایی فیبر موجود در توت فرنگی این میوه را تبدیل به یک انتخاب رژیمی مناسب میکند. تحقیقات نشان داده افرادی که غذاهای فیبر دار استفاده میکنند در کاهش وزن بسیار موفق تر هستند. ( خانمهایی که فیبر مصرفی خود را کم میکنند وزن اضافه میکنند) یک فنجان توت فرنگی دارای 3 گرم فیبر است، همچنین دارای مقدار زیادی ویتامین C و آنتی اکسیدانی که باعث سلامت پوست میشود هست.

تخم مرغ

غذاهای کم کالری بهاری - 12 - - عادات غذایی شاید تخم مرغ در همه فصول یافت شود اما تخم مرغ های تازه ی بهاری فرق میکنند. تخم مرغ ها سرشار از پروتئین هستند و حس گرسنگی را رفع میکنند. تحقیقات نشان داده رژیم گیرنده هایی که برای صبحانه از تخم مرغ استفاده میکنند مدت طولانی تری احساس سیری میکنند و از کسانی که صبحانه نمیخورند یا صبحانه ای نا سالم استفاده میکنند خیلی بیشتر وزن کم میکنند.

سالاد های سبز

غذاهای کم کالری بهاری - 14 - - عادات غذایی استفاده از غذاهایی که فیبر بالایی دارند و پر آب هستند کمک میکند بیش از اندازه کالری نگیرید. تحقیقات نشان داده خوردن سالاد قبل از وعده ی اصلی تا 12% کالری دریافتی از آن وعده را کاهش میدهد. از سالاد خوشتان نمی آید؟ سوپ سبزیجات را امتحان کنید. با این کار هم از خواص سبزیجات بهره بردید هم غذایی کم کالری استفاده کردید.

قارچها

غذاهای کم کالری بهاری - 16 - - عادات غذایی قارچه مزه ای گوشتی دارند اما چربی و کالری آنها نصف گوشت است. تحقیقات نشان میدهد قارچها میتوانند به همان اندازه که گوشت احساس گشنگی را برطف میکند این کار را انجام دهند. قارچ تازه و بهاری دارای خواص بسیار زیادی نیز هست و میتواند غذا را بسیار مفید و سالم کند.

کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)
منبع:
www.eatingwell.com

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*