فکرشو نمی کردم یه روز لباس تن مانکنو بپوشم - - - رکوردداران

فکرشو نمی کردم یه روز لباس تن مانکنو بپوشم

فکرشو نمی کردم یه روز لباس تن مانکنو بپوشم - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با محمد روشن

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


محمد روشن با وزن اولیه 160 کیلوگرم هستم که بعد از ثبت نام در رژیم آنلاین دکتر کرمانی موفق به کاهش 65 کیلوگرم شدم و به وزن 95 رسیدم.
اکثر فامیل های مادرم اضافه وزن دارن. من از كودكي پرخوری داشتم و کم تحرک بودم. به همین دلیل در 14 سالگی چاقی ام بیش از حد شد و مجبور شدم که به دکتر بروم. چند کیلویی هم کم کردم ولی به دلایلی توانایی رژیم گرفتن نداشتم! به مرور زمان، چاقی مشکلات و دردسرهایی برایم ایجاد کرد که واقعا عذاب آور بود. در انجام کارهای روزمره مثل ورزش کردن، لباس پوشیدن و سوار شدن به تاکسی دچار مشکل شده بودم. به اصرار خانواده چندین بار برای کاهش وزن به باشگاه هاي ورزشي مراجعه کردم ولي هر بار به بهانه های مختلف كه بيشتر تنبلي خودم بود به ورزش ادامه نمي دادم!!
گاهی اوقات، یک صبح تا شب به دنبال لباس مناسب بودم دلم می خواست لاغر بودم و تی شرت های مورد علاقه ام را می پوشیدم. حسرت پوشیدن لباس هاي اسپرت و پیراهن های زیبا یکی از دلایلی بود که باعث می شد همیشه به لاغر شدن فکر کنم زیرا اصلا این لباس ها سایز بزرگ نداشت! حتی در خرید لباس با اندازه مناسب هم دردسر داشتم، گاهی اوقات يك صبح تا شب به دنبال لباس مناسب بودم و در نهایت با زحمت زیاد یک دست لباس ساده پيدا می کردم و می خریدم.
مشکلات من ادامه داشت تا اینکه يك روز برحسب اتفاق، در حال ورق زدن كتاب دكتر كرماني بودم که عكس آقایی را ديدم كه از وزن ١٨٦ كيلوگرم به وزن ٨٤ رسيده بود! گفتم وقتی ایشان توانسته انقدر وزن کم کند پس من هم می توانم. از همان روز در باشگاه بدن سازي ثبت نام كردم! با انجام فعالیت زیاد اراده ام برای لاغر شدن را به همه ثابت کردم. هیچ کس باورش نمی شد که من تصمیم به لاغری گرفتم. در کنار ورزش رژیم دکتر را هم رعایت می کردم. البته خیلی داروهای لاغری هم در باشگاه بهم پیشنهاد می شد ولی قبول نکردم. می دونستم که لاغری با این چیزا غیر ممکنه و هرگز نمی شد با خوردن یه قرص لاغر شد.


وزن اولیه: 160 کیلو گرم

وزن پایانی: 65 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 95 کیلو گرم

هیچ وقت فکرشو نمی کردم یک روز به وزن ایده آلم برسم و با من به عنوان رکوددار کاهش وزن مصاحبه کنن.

فکرشو نمی کردم یه روز لباس تن مانکنو بپوشم - 4 - - رکوردداران

هفته به هفته وزنم كم تر می شد و همین قضیه شور و شوق عجيبي برایم ایجاد کرده بود به طوری که در زمان گرسنگي، فكر تناسب اندام و رسیدن به وزن ایده آل، مانع پرخوری ام می شد. اطرافيان با دیدن کاهش وزنم ، تشویقم می کردند و همین تشویق ها، باعث می شد اراده من دوچندان شود.
هیچ وقت یادم نمیره که بعد از لاغری، یک روز به لباس فروشی رفتم و وقتی لباس مورد علاقه ام را انتخاب کردم، فروشنده سایزم را پرسید و گفت: از این سایز فقط یک نمونه داریم که تن مانکن است. صبر کنید تا برایتان بیاورم. فکرش را هم نمی کردم یک روز لباسی که تن مانکن است را بتوانم بپوشم، آن لحظه از خوشحالی می خواستم بال دربیاورم. خیلی خوشحالم که به راحتي مي توانم لباس هاي دلخواهم را بخرم و بپوشم.
وزن زیاد اجازه فعالیت های دیگر را به من نمیداد ولی الان دوباره سراغ والیبال ورزش مورد علاقه ام رفتم و مثل گنجشک به این طرف و اون طرف حرکت می کنم. همچنین اینکه ديگران مرا به چشم يك ورزشكار نگاه مي كنند نه يك فرد چاق. واقعا زندگی لذت بخش شده است و حالا که به گذشته فکر می کنم می بینم سختی های کاهش وزن به شادی و لذت این روزهایم می ارزید. هیچ وقت فکرشو نمی کردم یک روز به وزن ایده آلم برسم و با من به عنوان رکوددار کاهش وزن مصاحبه کنن.


فکرشو نمی کردم یه روز لباس تن مانکنو بپوشم - 6 - - رکوردداران

توصیه ی من به همه ی دوستان این است که:
1. کاهش وزن تصمیم بزرگی است و هیچ کسی نمی تواند آدم را وادار به این کار کند
2. فقط باید خودتان بخواهید و اراده کنید که تا پایان راه تسلیم نشوید.
3. کافی است با اراده قوی شروع به کاهش وزن کنید و از لاغر شدن و تناسب اندامتان لذت ببرید.

امتیاز کاربرها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

hanie 1395/02/27

واقعا اینطوره من هفت کیلوکم کردم واقعا سخت بود واقعا آفرین داره هرکی بتونه ; کم کنه