ماه می؛ ماه آگاهی از آسم و آلرژی

خانه » اخبار » ماه می؛ ماه آگاهی از آسم و آلرژی
ماه می؛ ماه آگاهی از آسم و آلرژی

ماه می؛ ماه آگاهی از آسم و آلرژی

آسم اختلالی است که در آن گاهی تنفس مشکل می شود و تنگی نفس به صورت متناوب رخ می دهد. علائم و شدت بیماری در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد سرفه، خس خس سینه و تنگی نفس را تقریباً هر روز دارند. برخی دیگر در فواصل بین حملات تنگی نفس علامتی ندارند. برخی از ورزشکاران حرفه ای مبتلا به آسم هستند و طی ورزش شدید کمی احساس تنگی نفس می کنند، در حالی که برخی افراد حین ورزش معمولی دچار حمله شدید آسم شده و نیاز به درمان اورژانسی پیدا می کنند. به هر حال همه ی مبتلایان به آسم در این نکته مشترک هستند که مجاری هوایی در آنها به صورت غیر طبیعی متناوباً تنگ می شود.

امروزه با روند رو به جلو جهان در تولید گازهای گلخانه ای و آلوده شدن هوا ، بیماری های تنفسی در مردان، زنان و به خصوص فرزندان شدت پیدا کرده است و رعایت نکردن نکات ایمنی، باعث بیماریهای خطرناکی در همه ی افراد می شود. به دلیل اینکه نفس کشیدن برای ادامه حیات یک انسان ضروری است و نرسیدن چند دقیقه هوا به ریه باعث مرگ انسان می شود، محافظت از ریه و دستگاه تنفسی امری بسیار مهم می باشد.

سایت بنیاد آسم و الرژی آمریکا) (AAFA هرساله، ماه می را به عنوان ماه ملی آگاهی از آسم و آلرژی اعلام می کند. ماه می، فصل اوج ناراحتی های آسم و آلرژی و زمان مناسب برای آموزش بیماران خود، خانواده، دوستان، همکاران و افراد دیگر در مورد این بیماری است.

با توجه به این نامگذاری و اهمیتی که بیماری های تنفسی در دنیای امروز دارد، تلاش می کنیم مطالبی را در خصوص راه های پیشگیری یا درمان بیماری های آسم و آلرژی در سایت و شبکه های اجتماعی دکتر کرمانی منتشر کنیم.

ورزش هایی که باعث تسکین آسم می شود و همچنین غذاهای مفید و مضر برای مبتلایان به این بیماری، از جمله مطالبی است که در این ماه، منتشر شده و برای آشنایی هرچه بیشتر با این ناراحتی های تنفسی سودمند است.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم