محققان می گویند: صبحانه خوب برابر با نمره های خوب

خانه » اخبار » محققان می گویند: صبحانه خوب برابر با نمره های خوب
محققان می گویند: صبحانه خوب برابر با نمره های خوب

محققان می گویند: صبحانه خوب برابر با نمره های خوب

تحقیقات جدید مدارک جدیدی را به اثبات رسانده که نشان می دهند صبحانه خوب می تواند منجر به دریافت نمرات بهتر دانش آموزان شود.
در این تحقیق ۵۰۰۰ هزار دانش آموز در سنین ۹ تا ۱۱ سال مورد بررسی قرار گرفتند. محققان متوجه شدند آن دسته از دانش آموزانی که صبحانه ای سالم میل می کردند دو برابر دسته ی دیگر نمرات قابل قبول دریافت می کردند.
از آنجایی که دریافت صبحانه همواره با سلامت کلی بدن و عملکرد شناختی در ارتباط بوده، به همین دلیل حدس هایی در ارتباط بین صبحانه مناسب و سطح یادگیری زده می شد.
این تحقیق قویترین مدرکی که تا به حال ارتباط بین نوع تغذیه و یادگیری را نشان میداده ارائه کرده است، که می تواند پیامدهای  مهمی برای آموزش و پرورش و سیاست سلامت عمومی داشته باشد.
البته برخی مدارس تا به حال در این جهت گام برداشته اند. اما برای بالا بردن سطح یادگیری دانش آموزان علاوه بر راه کارهای آموزشی باید مواظب نوع تغذیه آنها نیز بود. متاسفانه امروزه شاهد فروش مواد غذایی غیر سالم درون مدارس نیز هستیم. مدرسه علاوه بر آموزش دروس باید روی سبک زندگی دانش آموزان نیز کار کند، وقتی یک دانش آموز از همان ابتدا متوجه شود که غذای سالم چیست و چه تاثیری می تواند روی زندگی اش داشته باشد، شاید در آینده کمتر شاهد رشد چاقی باشیم.

بیشتر بخوانید :
بهترین غذاهایی که میتوانید به عنوان صبحانه میل کنید

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*