مراقب عضلات خود با رژیم درست غذایی باشید

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی نسبت به تغذیه نادرست در رژیم‌های غذایی لاغری هشدار داد و گفت: مراقب باشید با رژیم اشتباه عضلات و آب بدن خود را از دست ندهید. دکتر سعید حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر چاقی و بیماری‌های ناشی از آن به عنوان یک مشکل جدی در […]

امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1366

تاریخ انتشار

مراقب عضلات خود با رژیم درست غذایی باشید - 2 - - اخبار یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی نسبت به تغذیه نادرست در رژیم‌های غذایی لاغری هشدار داد و گفت: مراقب باشید با رژیم اشتباه عضلات و آب بدن خود را از دست ندهید.
دکتر سعید حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر چاقی و بیماری‌های ناشی از آن به عنوان یک مشکل جدی در تمام جوامع مطرح می‌شود که برای از بین بردن آن روش‌های مختلفی را می‌توان به کار بست.
وی ادامه داد: یکی از روش‌های نتیجه بخش در از بین بردن چاقی، رژیم درمانی است که باید کارشناسانه باشد و تنها به کاهش وزن منجر نشود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به لزوم تغذیه صحیح در یک رژیم غذایی لاغری، عنوان کرد: اگر تغذیه درست نباشد با وجود کاهش وزن، همچنان بیماری‌های ناشی از چاقی در فرد باقی خواهد ماند.
حسینی با بیان اینکه مفهوم درمان چاقی در اصل به معنی از بین بردن توده چربی است، اظهار کرد: در رژیم‌های غذایی نادرست معمولا وزن کاهش می‌یابد ولی توده چربی هنوز وجود دارد. این کاهش وزن در اثر از بین رفتن آب و یا عضلات در بدن است.
وی در این رابطه افزود: از دست رفتن عضلات بدن باعث اختلال در متابولیسم بدن می‌شود و در دراز مدت به بدن آسیب وارد می‌کند چرا که بعد از این رژیم نوعی از چاقی به وجود می‌آید که ماندگارتر بوده و لاغری حاصل از آن برگشت‌پذیر است.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر اهمیت نوع رژیم غذایی در کاهش وزن، گفت: در مصرف درست مواد غذایی نسبت‌های مواد غذایی در وعده‌های مصرفی باید رعایت شود تا یک رژیم غذایی صحیح داشته باشیم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*