مزایای شگفت انگیز تای چی برای کسانی که بیماری مزمن دارند

خانه » اخبار » مزایای شگفت انگیز تای چی برای کسانی که بیماری مزمن دارند

مزایای شگفت انگیز تای چی برای کسانی که بیماری مزمن دارند

تای چی

تحقیقات جدید نشان داده، حرکات آرام و سیال تای چی – ورزش باستانی چین – افراد مسن را که از بیماری های مزمن رنج می برند کمک می کند عملکرد بدنی خود را بهبود ببخشند. محققان می گویند: به خصوص، کسانی که مشکل سرطان پستان، نارسایی قلبی، آرتروز یا بیماری انسدادی مزمن ریوی داشتند بدون اینکه درد بکشند یا از نفس بیافتند از نظر قدرت، تعادل و وضعیت شاهد بهبود بودند.
تای چی مجموعه ای از حرکات آهسته و روان است که هدفش تقویت عضلات، تعادل، انعطاف پذیری و وضعیت بدن است. علاوه بر این تای چی جنبه ذهنی نیز دارد، به همین دلیل می تواند به شکلی متفاوت از دیگر انواع ورزش به افراد کمک کند.
یکی دیگر از مزایای تای چی این است که می توان آن را در حالات مختلف یعنی به صورت گروهی یا انفرادی انجام داد و به تجهیزات خاصی نیز نیاز ندارد. کسانی که سنشان بالا است نمی توانند ورزشهایی انجام دهند که حرکاتی سخت دارند، تای چی حرکاتی آرام و ریتمیک دارد که طی هزاران سال گسترش یافته اند.
برای این تحقیق محققان از اطلاعات ۳۳ تحقیقی که قبلا انجام شده بود استفاده کردند. این تحقیقات شامل بیش از ۱۵۰۰ نفر می شد. متوسط سن افرادی که در این تحقیقات شرکت کرده بودند از اواسط ۵۰ سالگی تا ۷۰ سالگی بود.
متوسط برنامه تمرین تای چی ۱۲ هفته بود، و بیشتر آنها یک ساعت طول می کشید. و محققان می گویند تای چی هفته ای ۲ یا ۳ بار انجام می شده. محققان می گویند این تمرینات باعث شد افراد در تست پیاده روی ۶ دقیقه ای عملکردشان بهتر شود و مدت زمان کمتری برای بلند شدن و به راه افتادن نیاز داشته باشند، و در کل کیفیت زندگی شان بهبود پیدا کرد.
کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم