مصاحبه با آقای امیر حسین منصوری با کاهش ۴۸ کیلو گرم

خانه » رکوردداران » رکوردداران قدیم » مصاحبه با آقای امیر حسین منصوری با کاهش ۴۸ کیلو گرم
رکورددار کاهش وزن
نام :امیر حسین
نام خانوادگی :منصوری
سن : ۲۱ سال
استان :تهران
وزن اولیه :۱۷۴ کیلو
وزن پایانی :۱۲۶ کیلو
مقدار کاهش وزن :۴۸ کیلو
تاریخ شروع :۸۹/۳/۱۲
تاریخ پایان :۹۱/۳/۲۵
مدت برنامه :دو سالرکورددار کاهش وزن

از چه سنی افزایش وزن شما شروع شد؟ از وضعیت چاقی خود و خانواده گرامی تان بگویید؟

از بدو تولد دارای اضافه وزن بودم . تو خانواده ما خواهرم هم دارای اضافه وزن است.

چرا تصمیم به کاهش وزن گرفتید؟

زمانی که اضافه وزن داشتم خیلی از مشکلات برام ایجاد شده بود . برای مثال وقتی یک مقدار که تحرک داشتم احساس تنگی نفس میکردم، و پادرد خیلی رنجم میداد. یکی از علتهایی که تصمیم به کاهش وزن گرفتم همین مشکلات جسمی بود و یکی از علتهای دیگر اصرارهایی که مادرم داشت برای اینکه وزن خود را کم کنم.

آیا چاقی ناراحتی یا مشکل برای سلامتی شما ایجاد کرده بود، و آیا کاهش وزن ناراحتی ها را بر طرف کرد؟

بله، مشکلات تنگی نفس و پادردی که داشتم، شاید در همان هفته های اولیه که تصمیم به کاهش وزن گرفتم به مرور احساس میکردم که کمتر شده است و همین باعث شده بود که روی تصمیم خودم جدی باشم تا این مشکلات را کاملا حل کنم.

آیا سابقه گرفتن رژیم داشتید، کمی از آنها بنویسید؟

نه قبلا سابقه گرفتن رژیم نداشتم و خیلی خوشحالم که بهترین انتخاب رو داشتم و با برنامه غذایی دکتر کرمانی توانستم وزن خودم را کم کنم.

تلخ ترین خاطره از زمان چاقی تان را مرقوم فرمایید.

خیلی روزهای سختی بود و دوست ندارم زیاد به آن روزها فکر کنم . چون خیلی چاقی من باعث میشد که دیگران همیشه با طعنه و کنایه و تمسخر با من صحبت کنند. الان که دارم به آن روزها فکر میکنم خیلی خوشحالم که از آن روزها فاصله گرفتم.

چطور با برنامه دکتر کرمانی آشنا شدید؟ و چرا آن را انتخاب کردید؟

اولین بار خواهرم برنامه دکتر کرمانی را به من معرفی کرد، از آنجا که من خیلی دوست داشتم که شروع به گرفتن رژیم غذایی کنم ، و از چند نفر هم که مشکلات شبیه به من داشتند مشورت گرفتم، برنامه دکتر کرمانی را تایید کردند.

مهمترین پیامی که برای مسؤولین برنامه دارید چیست؟

پیام خاصی که برای مسئولین برنامه که ندارم ولی دوست دارم به کسانی که برنامه دکتر کرمانی را تازه شروع کرده اند بگویم که اگر به برنامه خود پایبند باشند ، مطمئنا نتیجه زحمات خودشان را به زودی شاهد خواهند بود.

یک خاطره از دوران رژیم تان، که قدرت اراده شما را نشان می دهد را بیان کنید.

پس از اینکه تصمیم قطعی خودم را گرفته بودم برای اینکه وزن خودم را کم کنم ، طی دو هفته ابتدایی برنامه خیلی به برنامه پایبند بودم و توانستم ۶ کیلو وزن کم کنم.

چه کسانی شما را در دوران رژیم تشویق؟ و چه کسانی با شما مخالفت کردند؟

خوشبختانه کسی مخالفتی با رژیم گرفتن من نداشت، و برعکس هر کسی متوجه میشد که من در رژیم هستم خیلی بهم روحیه میداد و تشویقم میکرد تا رژیم خودم را ادامه بدهم. تشویق دیگران خیلی بهم کمک میکرد و باعث بالا رفتن روحیه ام میشد.

مهمترین ویژگی و عامل موفقیت رژیم دکتر کرمانی بنظر شما چیست؟

من فکر میکنم خوبی برنامه دکتر کرمانی در این باشد که علاوه بر اینکه به فکر کم کردن وزن افراد چاق هستند ، خیلی هم به سلامتی آنها فکر میکنند و به هر قیمتی نمیخواهند که افراد چاق را لاغر کنند. متاسفانه من افرادی را میشناسم که با روشهای غیر اصولی دارند وزن کم میکنند که ممکن است در نهایت هم موفق به این کار شوند ولی سلامتی خودشان را به خطر می اندازند.

آیا در دوران رژیم سختی کشیدی و آیا صحیح است که اعصاب هرکه که رژیم بگیرد به هم می خورد؟

من برای خودم هدف گذاری کرده بودم و با سختی هایی که داشتم خیلی راحت کنار می آمدم.

بعد از کاهش وزن چه احساسی دارید؟

خیلی احساس خوبی دارم . هم اینکه راحت تر میتوانم تو جامعه برم بدون اینکه سنگینی نگاه مردم را احساس کنم و از اینها مهمتر احساس سلامتی که دارم خیلی برام با ارزش است. و ای کاش زودتر تصمیم به کاهش وزن گرفته بودم تا از روزهای خوب زندگیم بیشتر استفاده میکردم.

عکس عمل اطرافیان تان پس کاهش وزن چگونه بود؟

اطرافیانم خیلی برخوردهای متفاوتی داشتند . کسانی که هر روز با من برخورد داشتند شاید کمتر متوجه کاهش وزن من می شدند ولی بعضی از دوستام که بعد از چند ماه من را می دیدند من را نمیشناختند وخیلی تعجب میکردند .

مهم ترین و آخرین پیام و سفارش را برای چاق ها بنویسید؟

عوارض چاقی را خودم تجربه کرده ام و راهی که خیلی از چاق ها میخواهند طی کنند را من رفتم و پیشنهادی که من میتوانم برای آنها داشته باشم این است که پایبند به برنامه شان باشند ، مطمئن باشند که میتوانند وزن کم کنند، و وقتی که به وزن ایده آل رسیدند آنوقت متوجه میشوند که رسیدن به سلامتی چقدر میتواند با ارزش باشد.
Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*