بعد از لاغر شدن هیچکی منو نمی شناخت

مصــاحبه اختصاصی

با حمید علوی راد

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


حمید علوی راد هستم ۲۷ ساله ساکن تهران و از رکوردداری قدیم رژیم دکتر کرمانی. وزن اولیه م ۱۵۹ کیلو بود، اما طی دو سال تونستم با استفاده از رژیم دکتر کرمانی ۸۰ کیلو وزن کم کنم و به ۷۹ کیلو برسم. از وقتی یادم می یاد تپل بودم و علاقه ی زیادی به هله هوله و غذا داشتم. پدر و مادرم هم چاق بودن و این موضوع تو خونواده ی ما ارثی بود.
به خاطر اضافه وزن بالا از سربازی معاف شده بودم که البته تنها فایده ای بود که چاقی برام داشت. اما این اضافه وزن برام مشکلات زیادی به وجود آورده بود. ناراحتی های قلبی بهم فشار می آورد و اکثر اوقات دستام درد می کرد و سرگیجه و سردرد داشتم. حالا از همه بدتر اعتماد به نفسم بود که کاملا از بین رفته بود.
عموها، خاله ها و دوستام همیشه بابت این چاقی منو مسخره می کردن و دیگه از این موضوع خسته شده بودم. خاطره های خیلی تلخی از این دوره دارم. یادمه یه بار رفته بودم خیاطی که شلوار بدوزم، اما متر خیاطی دور کمرم نرسید و خیلی خجالت کشیدم. برای یه لباس پیدا کردن یا خریدن یه کمربند باید کل تهرانو می گشتم. یه بارم سوار ماشین دوستم شدم، اما همین که نشستم صندلی ماشینش شکست. یا یه بار دیگه هم می خواستم از نردبون بالا برم که نردبون شکست و من افتادم زمین. خلاصه از این خاطره های تلخ، زیاد دارم.
همیشه از رژیم بدم می اومد و دلم نمی خواست خودمو به غذاهای خاصی محدود کنم. مخصوصا برای من که عاشق غذا و هله هوله بودم خیلی سخت بود که بتونم ازشون بگذرم. البته تا حالا هیچ رژیمی رو هم امتحان نکرده بودم.


وزن اولیه: ۱۵۹ کیلو گرم

وزن پایانی: ۷۹ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۸۰ کیلو گرم

انقدر تغییر کرده بودم که بارها تو فرودگاه، امتحانات دانشگاه و یا هر جایی که کارت ملی می خواستن، وقتی عکسمو تطبیق می دادن می گفتن این عکس با چهره ی شما همخوانی نداره.


وقتی دیدم خواهرم با رژیم دکتر کرمانی تونست ۵۰ کیلو وزن کم کنه، گفتم منم حتما می تونم. تصمیم گرفتم رکورد خواهرمو بشکنم و وزنمو از اونم پایین تر بیارم. رژیم غذایی خواهرم خیلی تنوع داشت و اینکه می تونستم غذاهامو خودم انتخاب کنم، خیلی برام لذت بخش بود.
خواهر و مادرم همیشه تشویقم می کردن، اما پدرم با رژیم مخالف بود و می گفت از ریخت و قیافه می افتی. همیشه می گفت نمی خواد رژیم بگیری. بعضی دوستامم می گفتن بی خیال رژیم شو، سنگ صفرا می گیری ها!
اما من با همت نشون دادم که کاهش وزن شدنیه، فقط باید یه کمی اراده تو قوی تر کنی. مثلا یادمه یه بار برادرم ۴ تا پیتزا سفارش داد و گفت ۲ تا پیتزا برای تو، ۲ تا برای من. اما من با اراده تونستم نه بگم و فقط یه دونه پیتزا بخورم، بر عکس همیشه. نمی گم این کاهش وزن راحت بود. تا حدودی سختی کشیدم. مخصوصا زمانی که وزنم زیر ۱۰۰ کیلو اومد همش می ترسیدم که کاهش وزنم متوقف بشه. اما الان که به هدفم رسیدم خیلی احساس خوبی دارم و هر لباسی دلم بخواد می تونم بپوشم.
بعد از لاغر شدن هیچکی منو نمی شناخت. دوستام با تعجب می گفتن: “حمید واقعا خودتی؟” حتی یادمه انقدر تغییر کرده بودم که بارها تو فرودگاه، امتحانات دانشگاه و یا هر جایی که کارت ملی می خواستن، وقتی عکسمو تطبیق می دادن می گفتن این عکس با چهره ی شما همخوانی نداره.توصیه ی من به همه ی دوستان اینه که:
• اگه خودتونو دوست دارید و می خواید بیشتر عمر کنید، به فکر بدنتون باشید
• برای خودتون هدف تعیین کنید
• هیچوقت نا امید نشید
• ساعتای غذاییتون رو تنظیم کنید
• و ورزش کنید

 

ما بعد از ۶ سال سراغ این رکورددار قدیمی رفتیم و با ایشون درباره برنامه رژیم و اینکه در طول این سال ها چجوری تونسته وزنشو ثابت نگه داره مصاحبه ای انجام دادیم.
شما رو به دیدن این گفت و گوی تصویری با آقای علوی راد دعوت می کنم. امیدواریم رکورددار بعدی سایت دکتر کرمانی، شما باشید

 

 

Sending
User Review
4.19 (21 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

Shahram Noor ۲۵ آبان ۱۳۹۵

با سلام از آلمان برنامه تون رو مدتهاست دنبال میکنم خیلی با محتوا و با ارزش هست و مشخص هست خیلی از زحمت و دقت در کارتون دارید . بهر صورت تشکر از تیم دکتر کرمانی. خیل دو ست داشتم بدونم چطوری میتونم از راه دور ارتباط داشته باشم من وزنم ۱۷ کیلو بالاست بدلیل سرطان غده تیرویید کم کار البته تحت مرافبت هستم و تا الان مورد ها رفع اما کنترل وزن بسیار کار سختیست. با تشکر از توجه شما.