مصرف روغن جامد و خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه روغن‌های جامد جایگاهی در تغذیه سالم ندارند، افزود: مصرف روغن‌های جامد یکی از عوامل مهم خطرساز بیماری قلب و عروق است روغن‌های حیوانی نیز به دلیل داشتن چربی بالا از روغن‌های مضر محسوب می‌شوند. دکتر مسعود کیمیاگر درباره تبلیغات روغن از طریق رسانه‌ها، اظهار داشت: تبلیغات در زمینه خرید […]

میانگین امتیاز 4.3 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1938

تاریخ انتشار

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه روغن‌های جامد جایگاهی در تغذیه سالم ندارند، افزود: مصرف روغن‌های جامد یکی از عوامل مهم خطرساز بیماری قلب و عروق است روغن‌های حیوانی نیز به دلیل داشتن چربی بالا از روغن‌های مضر محسوب می‌شوند.
دکتر مسعود کیمیاگر درباره تبلیغات روغن از طریق رسانه‌ها، اظهار داشت: تبلیغات در زمینه خرید و مصرف روغن‌ها از طریق رسانه‌ها اغراق است، روغن‌های مایع همگی گیاهی و در نتیجه فاقد کلسترول هستند بنابراین نیازی به هیچ گونه تبلیغ در این خصوص از طریق رسانه‌ها مبنی بر عاری بودن روغن‌های مایع از کلسترول نیست.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه روغن‌های جامد جایگاهی در تغذیه سالم ندارند، افزود: مصرف روغن‌های نباتی جامد یکی از عوامل مهم خطرساز بیماری قلب و عروق است بنابراین هیچ یک از انواع روغن‌های جامد حتی روغن‌های حیوانی در تغذیه سالم جایگاه ندارد، روغن‌های حیوانی نیز به دلیل داشتن چربی بالا جز روغن‌های مضر به شمار می‌روند.

وی با اشاره به اینکه روغن‌های گیاهی دارای اسیدهای چرب امگا – 3، همچون روغن‌های کانولا، گردو، سویا و روغن موجود در ماهی از لخته شدن خون در رگ‌ها جلوگیری می‌کند، گفت: روغن های گیاهی حاوی اسیدهای چرب امگا – 6، نظیر روغن ذرت، هسته انگور، آفتابگردان، زیتون و کنجد مانع رسوب شدن چربی در رگ‌ها، تنگ شدن آن و گرفتگی عروق می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه، خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان روغن‌های مایع باید از دو نوع روغن در منازل استفاده کنند، در عین حال از مصرف بیش از اندازه روغن به خصوص روغن‌های سرخ کردنی در طبخ غذا بپرهیزند.
دکتر کیمیاگر در پایان توصیه کرد: با توجه به افزایش مصرف چربی و تاثیر آن در بروز بیماری های قلبی، افراد باید روغن‌های سالم همچون روغن‌های مایع که در مقایسه با روغن‌های جامد از ارزش غذایی بالاتری برخوردار هستند را در برنامه غذایی بگنجانند.

منبع: ایسنا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چربی ها میتوانید کتاب آقای دکتر کرمانی را که در زمینه چربی خون نوشته شده است را مطالعه بفرمایید تا در این زمینه اطلاعات کاملتری را بدست آوردید.
برای دریافت 30 صفحه ابتدایی کتاب چربی خون از این لینک استفاده کنید.

برای مشاهده و سفارش کتابهای نوشته شده توسط آقای دکتر کرمانی به این صفحه مراجعه فرمایید.

مصرف روغن جامد و خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق - 2 - - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.3 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات