ثبت نام و دریافت رژیم غذایی راهنمای ثبت نام 32143-025

موفقیت، خودِ مسیرِ نه مقصد

موفقیت، خودِ مسیرِ نه مقصد کاهش وزن دکتر کرمانی

 

 

دانلود فایل صوتی مقاله

 

62 سال پیش، ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی جایی رفتند که قبلا هیچ انسانی پاش رو اونجا نذاشته بود و به عنوان اولین افرادی که به بالاترین نقطه قله اورست می رسند معروف شدند. می تونید  احساسی که اون ها توی این لحظه داشتند رو تصور کنید؟ افتخار، موفقیت، تحقق یافتن هدفشون. اما این حس زیاد طول نکشید چون اونا فقط می تونستند 15 دقیقه هوای اون ارتفاع رو تحمل کنند.

به بزرگ ترین موفقیت زندگی تون فکر کنید. اون لحظه ای که به قله کوه زندگی تون صعود کردید رو یادتونه؟ حس می کردید که می تونید هر چیزی که می خواید رو بدست بیارید. اما نمیشه دوران سختی که برای رسیدن به اون بالا گذروندید رو فراموش کنید.  روزایی که می خواستید تسلیم بشید و یه چیز ساده تر رو امتحان کنید. من مطمئنم هیلاری و نورگی هم این روزا رو داشتند.

یه جمله معروفه که می گه: موفقیت هیچ وقت به معنی پایان و شکست هیچ وقت مرگبار نیست. این جرات ادامه دادنه که به حساب میاد. جرات برای ادامه دادن بعد از شکست، خیلی مهمِ، اما از این مهم تر ادامه دادن بعد از موفقیته. خیلی از ما وقتی موفق می شیم
می شینیم و محو چیزی که بدست آوردیم می شیم. کاملا یادمون میره که هنوز چه چیزایی برای بدست آوردن وجود داره. اما موفقیت، خودِ مسیرِ نه مقصد.

وقتی زندگی عالی پیش می ره، فکر می کنید هیچ وقت به این اندازه خوب نبودید. طرف دیگه  این مساله هم وجود داره و موقع شکست ممکنه فکر کنید تو بدترین حالت خودتون هستید.

موفقیت به یه تیم نیاز داره. هیچ وقت نمی تونید بدون کمک اطرافیانتون از کوهی که جلوتون هست بالا برید. پس اجازه ندید بعد از موفقیت، غرور فرمون رو دست بگیره. از همه کسانی که توی این راه کمکتون کردند، برای همه کارهاشون تشکر کنید. یه مدتی رو به شادی کردن برای موفقیتی که بدست آوردید بگذرونید و بعد دوباره حواستون رو جمع کنید و به سمت هدف بعدی پیش برید.

هیلاری و نورگی زندگی پر از ماجرایی داشتند، بعد از اورست شروع به بالا رفتن از بقیه قله ها کردند و یا تیم های کوهنوردی رو رهبری می کردند. اونا هیچوقت متوقف نشدند.

افرادی که بیشتر از همه تحسین می کنم – اونایی که به نظرم واقعا موفق هستند – اونایی هستند که شادند، زندگی پر جنب و جوشی دارند و به آینده چشم دوختند. این افراد روابط سالم دارند، تلاش می کنند انگیزه هاشون رو متعادل کنند و با فروتنی پیش برن. سرتون رو بالا بگیرید اما قلب فروتنی داشته باشید. این تناقض، بهترین روش برای رسیدن به آرامش درونی و دستیابی به موفقیتِ.

فروتنی، چیزیِ که باهاش به دنیا اومدیم. چیزای خاصی تو زندگی مون اتفاق می افته که یا ما رو قوی تر می کنه و یا بهمون آسیب می زنه. باید هر دوی اینا رو قبول کنیم. اجازه ندید احساساتتون، مقصد رو تعیین کنه. اجازه ندید پستی ها، بیش از حد زمین گیرتون کنند و بلندی ها شما رو خیلی بالا ببرند. در مقابل پیروزی و شکست یکسان عمل کنید، در هر دو حال باید به حرکت کردن ادامه بدید تا به موفقیت دست پیدا کنید.

نویسنده: جان ادیسون

حمایت شده توسط :

    به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*