برای موفقیت در کاهش وزن این موارد را فراموش نکنید

برای موفقیت در کاهش وزن این موارد را فراموش نکنید - - موفقیت در کاهش وزن - رژیم لاغری

وقتی می خواهید وزن کم کنید، به جای فکر کردن به راه های سریع، بهتر است به این فکر کنید که چه تغییراتی کمک می کند علاوه بر کاهش وزن، سالم تر از گذشته زندگی کنید. چنین رویکردی متاسفانه بسیار کم است و همه به دنبال روش های غیر معقول هستند اما با استفاده از تجریبات متخصصان تغذیه و افرادی که توانستند کاهش وزن سالمی داشته باشند، می خواهیم توصیه هایی بسیار مهم را در رابطه با موفقیت در کاهش وزن به شما ارائه دهیم.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

برای موفقیت در کاهش وزن این موارد را فراموش نکنید - 2 - موفقیت در کاهش وزن - رژیم لاغری

1- هدف کاهش وزن جاه طلبانه ای را برای خودتان قرار دهید.

با اینکه اکثرا به افراد توصیه می شود برای خود هدفی واقع گرایانه قرار دهند. تنها کاهش 5 تا 10 درصد از وزن شروع خود را در نظر بگیرید اما به تازگی پژوهش ها نشان دادند افرادی که اهدافی جاه طلبانه برای خود در نظر می گیرند دو برابر این مقدار وزن کم می کنند. راه موفقیت این است که تصمیم بگیرید می خواهید در چه وزنی قرار بگیرید و برای رسیدن به آن از حمایت برخوردار شوید. اگر این وزنی باشد که واقعا رویای رسیدن به آن را دارید، بیش از هر زمانی انگیزه خواهید داشت.

 

2- از غذاهای روزمره استفاده کنید نه فقط سالاد.

گرسنگی از اصلی ترین دلایلی است که افراد در مسیر کاهش وزن موفق نمی شوند به این دلیل که همیشه در حال سالاد خوردن و یا درست کردن غذاهای خاص رژیمی با مقادیر بسیار کم برای خود هستند. بهترین روش برای کاهش وزن این است که با همان غذاهای خانه اقدام کنید. مواردی مانند پاستا، سیب زمینی، برنج، ماهی، مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، لوبیا و حبوبات، میوه و سبزیجات همگی سالم و مناسب برنامه غذایی هستند.

خوردن سالاد، سوپ و یا آب میوه به تنهایی کمکی به کاهش وزن نمی کند. اگر می خواهید واقعا تغییری طولانی مدت داشته باشید باید روشی را انتخاب کنید که انجام شدنی باشد. برنامه غذایی سالم باید راضی نگه تان دارد و هم با آن احساس انرژی کنید.

 

3- غذاهای مورد علاقه تان را ممنوع نکنید.

اگر می خواهید دائما هوس شکلات و کیک داشته باشید آن ها را در برنامه غذایی خود ممنوع کنید. در طول برنامه غذایی هیچ اشکالی ندارد از غذاهای مورد علاقه خود نیز استفاده کنید و اصلا هم احساس گناه نداشته باشید. در هر کاری باید تعادل را نگه داشت و در طول رژیم نباید احساس محدودیت داشته باشید.

 

4- از افراد دیگری که مانند خودتان هستند حمایت دریافت کنید

کاهش وزن بدون کمک دیگران دشوار و چالش برانگیز است. حمایت و همکاری با دیگر افرادی که مانند خودتان هدفشان کاهش وزن است احتمال موفقیت را افزایش می دهد. پژوهش ها نشان دادند گروه هایی که از حمایت برخوردار بودند نسبت به دیگران کاهش وزن بهتری داشتند. با هم قرار بگذارید که تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید. یک بار در هفته با هم در این مورد صحبت و برای هفته دیگر برنامه ریزی کنید. این کار شانس ایجاد تغییرات خوب را افزایش می دهد.

برای موفقیت در کاهش وزن این موارد را فراموش نکنید - 4 - موفقیت در کاهش وزن - رژیم لاغری

6- هر زمان آماده بودید فعالیت را به زندگی خود بیاورید.

چون تصمیم گرفتید وزن کم کنید، بدان معنا نیست که از همان ابتدای کار کیلومترها بدوید و یا تمرینات سخت انجام دهید. پژوهش ها نشان دادند ایجاد تغییر در عادات غذایی معمولا ساده ترین راه برای شروع کاهش وزن است. اگر از شروع کردن می ترسید، سعی کنید آنچه برایتان به عنوان فعالیت حساب می شود را دوباره برای خود تعریف کنید. مثلا هر چیزی که سبب می شود بیشتر حرکت کنید. خانه داری، شستن ماشین، پیاده روی همه اینها فعالیت بدنی به حساب می آیند. به مرور نیز ورزش های دیگر را هم به برنامه تان اضافه کنید. با اینکه تغییر عادات غذا خوردن، نقش اصلی را در کاهش وزن  دارد اما ورزش و فعالیت بدنی سبب تثبیت وزن می شود.

وقتی در جریان کاهش وزن قرار می گیرید ممکن است گاهی پیش بیاید که زندگی سر ناسازگاری بگذارد. بررسی ها نشان دادند که حدود 98 درصد از افرادی که برنامه غذایی برای کاهش وزن اجرا می کنند، دچار لغزش می شوند اما مهم آن است که چگونه به این لغزش ها واکنش نشان دهید. به جای اینکه خود را سرزنش کنید با خود مهربان باشید. اتفاقی بود که افتاده و در ادامه سرزنش بی فایده است. همه ما انسانیم و گاهی اشتباه می کنیم پس با بخشیدن خودتان برای رسیدن به وزن ایده آل کمک کنید.

نویسنده: کارولین پالیستر، متخصص تغذیه

منبع: netdoctor

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*