نامه ای از طرف دکتر کرمانی برای لاغرها در ماه مبارک رمضان

خانه » رژیم ها » رژیم چاقی » نامه ای از طرف دکتر کرمانی برای لاغرها در ماه مبارک رمضان
لاغرهای عزیز، سلام.
امیدوارم که طاعات و عبادات شما قبول درگاه حق تعالی واقع شده باشد.

عزیزان خبر بد برای شما دارم. خبر این است که ((متاسفانه اکثر لاغرها در ماه مبارک رمضان دچار کاهش وزن شده و لاغرتر میشوند)) من می خواهم در چند سطر علت آن را برای شما روشن کنم و روشی را به شما نشان دهم که بتوانید با برکت این ماه مبارک افزایش وزن داشته باشید .
عزیزان لاغر، یکی از مهمترین روشهای موفقیت در جهان روش ((الگو سازی)) است. اگر افزایش برای ما هدف و آرزو محسوب می شود بنابراین باید الگوسازی از رفتار چاق ها داشته باشیم. مطمئن باشید که یکی از علل افزایش وزن چاق ها در این ماه مصرف حداقل روزانه ۲۰۰ گرم زولبیا و بامیه است. متاسفانه زمانی که چاق ها در حال غارت محتویات جعبه شیرینی هستند شما لاغرها تنها نظاره گر هستید.

مفهوم” الگو سازی” این است که شما از آنان پیروی کنید نه اینکه با جمله میل ندارم از خوردن امتناع کنید. انسانی که خواهان چیزی است گاهی اوقات باید خلاف رغبت خود عمل کند.

برای مثال دانش آموزی که خواهان رسیدن به دانشکده پزشکی یا مهندسی است اگرچه میل و رغبت باطنی او در استراحت، خواب و تفریح است اما باید بداند که برای رسیدن به این هدف باید خلاف میل باطنی خود عمل کرده، دندان روی جگر بگذارد و تلاش و کوشش خود را دو چندان کند. این موضوع در مورد چاقها نیز صدق می کند. آنها از میل و رغبت خود که همان خوردن است دوری می کنند تا به اندام مناسب برسند.

اما شما عزیزان میل و رغبتتان خلاف چاق هاست؛ آنان عاشق خوردن و شما بیزار از خوردن. چاق ها با ذوق و شوق سر سفره می روند و شما تنها برای رفع تکلیف.

دوباره تکرار می کنم، عزیزان تنها راه حل این است که خلاف رغبتتان عمل کنید و چاقها را الگوی خود قرار دهید.

در میهمانی های افطار مشاهده کنید (چاق ها) چگونه سفره ها را غارت می کنند، با چه لذتی زولبیا و بامیه را یکی بعد از دیگری به قعر شکمشان می فرستند. خود را مشغول خوردن خیار بی ارزش یا سالاد بی کالری نکنید و به سوی غذاهای پرکالری بشتابید .
بخاطر داشته باشید، اگر نتوانید خود را با الگوی غذایی جدید در این ماه (رمضان) وفق دهید و برنامه غذایی خود را با شرایط آن متناسب کنید، ممکن است در ادامه اجرای برنامه غذایی خود با شکست مواجه شوید و در نتیجه لاغرتر از گذشته شوید. در فرهنگ ما این موضوع که باید سفره های افطار و سحری رنگین باشد به غلط جا افتاده است. اما شما میتوانید فرصت را غنیمت شمرده و از سفره های افطار و سحری با انواع غذاهای چرب و علی الخصوص شیرین مانند حلوا، خرما، شله زرد، شیربرنج و از همه مهم تر زولبیا و بامیه تزئین می شوند، استفاده کنید. غذاهای خود را پرکالری کنید؛ برای مثال در سوپ های خود خامه اضافه کنید، برنج خود را با کره میل کنید. همچنین می توانید به خورش ها قدری آرد اضافه کنید تا هم غلیظ تر شوند و هم میزان کالری آنها بیشتر شود. استفاده مناسب از مواد غذایی شیرین که در سطور قبل ذکر شد راه دیگری برای دریافت کالری بالا است. لاغرها در حالت عادی تمایل به خوردن ندارند و این حالت عدم رغبت به خوردن در سحری بیش از هر زمانی نمایان می شود.

وعده سحری مهمترین وعده غذایی باید باشد. چاق ها هنگام سحری به راحتی خود را از رختخواب جدا کرده و با رغبت تمام سر سفره حاضر می شوند. در حالیکه شما لاغرها ترجیح می دهید در خواب نازتان بمانید مگر اصرار و پافشاری والدین باعث شود پای سفره حاضر شوید و تنها دو سه لقمه ناچیز به دهان گذارید. اما بدانید که وعده سحری بسیار مهم است و میتوانید آن را معادل وعده ناهار در نظر بگیرید .

توصیۀ بنده به لاغرها این است که بیشتر در طول روز بخوابند و سعی کنند تا سحر یا نزدیک آن بیدار بمانند تا بالاترین میزان کالری ممکن را دریافت کنند.

عزیزان با برداشتن این گام ها شما می توانید به جای کاهش دو کیلو گرم در ماه مبارک افزایش وزنی در حدود حداقل دو کیلو گرم داشته باشید. پس با یک تغییر و الگوسازی صحیح شما میتوانید برنده چهار کیلوگرم شوید. لاغرهای عزیز بشتابید و نامیدی را کنار بگذارید و مطمئن باشید که خواستن توانستن است .

شاد، سالم و سرافراز باشید

دکتر محمد صادق کرمانی
ن.پ : ۱۸۹۴۴
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

ارزو مرتضوی ۲۱ آبان ۱۳۹۷

سلام ارزو مرتضوی هستم ببخشید مصدق اوقاتتون شدم دکتر عزیزم من به برنامه های شما خیلی علاقه دارم اما دکتر عزیزم خسته شدم با تحقیر کردن والدین شما به من کمک کنید تا بتوانم به وزنم برگردم با مشاوره های شما ممنون