نتایج نظرسنجی دیابت

خانه » اخبار » نتایج نظرسنجی دیابت
نتایج نظرسنجی دیابت

نتایج نظرسنجی دیابت

اگر خاطرتان باشد، پرسش هایی را درباره خوردن غذاهای قندی و شیرین در اینستاگرام مطرح کردیم. هفت سوال و جواب که براساس پاسخ های شما، نوع رابطه تان با قندها را تعیین می کرد. نموداری که در تصویر می بینید، براساس پاسخ های شما رسم شده است اما قبل از هرچیز، اجازه بدهید یک بار دیگر نتایج پاسخ ها را با هم مرور کنیم:

نظرسنجی دیابت
اگر بیشتر جواب ها (الف) بود:
مسلم است که به قند اعتیاد ندارید، یا بهتر است بگوییم به نظر می رسد که در برابر غذاهای شیرین ایمن هستید.

اگر بیشتر جواب ها (ب) بود:
به نظر می رسد رابطه ای سالم با قندها دارید. در واقع قندها بر زندگی تان حکومت نمی کنند.

اگر بیشتر جواب هایتان (ج) بوده:
ا
عتیاد شاید عبارتی سنگین باشد، اما اینطور به نظر می رسد که رابطه ای ناسالم با قندها دارید.

 

و اما نمودار چه می گوید:

همان طوری که در تصویر هم دیده می شود بیشتر افراد در پاسخ به سوالات یک تا هفت ، گزینه ج را انتخاب کرده اند. ۲۸۲ نفر در پاسخ به سوال ” این آخرین بار است ” که به این شکل غذا می خورم؟ اینطور جواب داده اند: بارها و بارها این حرف را به خود زده ام، اما وقتی نمی توانی به آن عمل کنی حس خیلی بدی به آدم دست می دهد. بهتر است این طور بگوییم که نزدیک به ۷۷ درصد افرادی که در کوئیز شرکت کرده اند، در هنگام غذا خوردن، تصمیم گرفته اند که این بار آخری است که پرخوری می کنند اما در عمل شکست خورده اند!

از کنار هم قرار دادن پاسخ های داده شده به این آزمون، می توان به نتیجه مهم تری هم رسید؛ اینکه بیشتر افراد رابطه سالمی با قندها ندارند اما جای نگرانی نیست. این می تواند زنگ خطر یا هشداری باشد تا از این به بعد در شیوه غذا خوردن خود تجدید نظر کنید. به جای اینکه با غذاها کات کنید توصیه می کنیم با یک متخصص تغذیه صحبت کنید تا کمکتان کند. انجام کارهای احساسی و خودسرانه در مورد شیوه غذا خوردن در پایان با شکست همراه می شود و ممکن است زندگی تان را بهم بریزد.

به کسانی که گزینه (ب) را در پاسخ به سوالات انتخاب کرده اند، تبریک می گوییم، شما رابطه سالمی با قندها دارید. توصیه ما این است که سعی نکنید چیزی را ناگهانی قطع کنید، این کار باعث می شود نتیجه ای معکوس دریافت کنید. هر چند وقت یک بار خود را به مقداری از غذای مورد علاقه تان مهمان کنید تا حس نکنید که محروم هستید.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم