نقش تغذیه در کاهش علائم افسردگی

خانه » زندگی رژیمی » عادات غذایی » نقش تغذیه در کاهش علائم افسردگی

گروهي از متخصصان علوم پزشكي استراليا اولين مطالعه باليني جهان را با هدف ارزيابي تاثير تغذيه مناسب در بهبود افراد مبتلا به افسردگي حاد آغاز كرده‌اند.

به گزارش ايسنا،‌ دكتر فليس جاكا از كارشناسان اصلي اين گروه تخصصي اعلام كرد: در اين مطالعه به شكل خاص تاثير رژيم غذايي مديترانه و رژيم غذايي گوشت قرمز روي شدت و ضعف علائم افسردگي بررسي خواهد شد.
جاكا تاكيد كرد: بر اساس اطلاعات قبلي به نظر مي‌رسد كه كيفيت نوع رژيم غذايي با خطر بروز علائم افسردگي و اضطراب مرتبط است.

به گزارش سيدني مورنينگ هرالد، وي افزود: اما در اين مرحله سوال متفاوتي وجود دارد. سوال اين است آيا فردي كه هم اكنون به افسردگي مبتلا است مي‌تواند با انتخاب يك رژيم غذايي مناسب و بهبود شرايط تغذيه‌اي به بهبود حال خود كمك كند. به بيان ديگر آيا با تغيير در رژيم غذايي مي‌توان به كاهش و تسكين علائم افسردگي كمك كرد.

متخصصان دانشگاه ديكين، بيمارستان سنت وينسنت و انستيتو سلامت بارون براي انجام اين آزمايشات ۲۰۰ داوطلب را از «ملبورن» و «جي لانگ» انتخاب كرده‌اند.
جاكا اظهار داشت: رژيم غذايي مديترانه‌اي يك الگوي بسيار سالم و سرشار از ميوه‌ها و سبزي‌ها، ماهي و غلات سبوس‌دار است اما بررسي‌هاي ما نشان داده است كه گوشت قرمز نيز ممكن است در اين زمينه حائز اهميت باشد.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*