نوروز و نگرانی چاقها

خانه » دکتر کرمانی » نوروز و نگرانی چاقها
نوروز در راه است …. همه از نزدیک بودن این مناسبت شاد هستند ودر انتظارش لحظه شماری می کنند …حلول فصل بهار را تحولی جدیدی در زندگی خود می دانند ….. جنب وجوشی در مردم ایجاد می کند که خیابان ها ، بازارها وفروشگاهارا شلوغ می کند ….. سفره های سنتی هفت سین را آرایش می کنند و با ماهی های سرخ تزئین می نمایند …. خانمها در به در از مغازه به مغازه و از ویترین به دیگر ویترین دنبال لباسهای مناسب و آخرین دست آوردهای مد روز را برای آن روز فرخنده انتخاب می کنند ….. خونه تکانی ها شروع می شود … و همه سال نو را به فال نیک میگیرند، همه در انتظار دید وبازدیدهای نوروزی هستند ……
در این میان گروهی از مردم هستند که با نگرانی به این مناسبت نگاه می کنند ….. کمتر در خیابانها ظاهر می شوند وخیلی کمتر در مقابل ویترین های مغازه ها آنهارا مشاهده می کنید … می گوئید شاید مقصود شما بی بضاعتهای که توان خرید لباسهای گران قیمت ویترینهارا ندارند هستند. میگویم خیر، منظور من فربه های جامعه هستند ، عزیزان چاقی هستند که نوروز برای آنان به سه دلیل تبدیل به یک کابوس وحشتناک می شود .

دلیل اول

آنان به بازار کمتر میروند و اگر بروند به ویترینها نگاه نمی کنند زیرا لباسهای که مناسب آنان است در ویترینها وجود ندارد …. زیرا هیچ صاحب مغازه آماده نیست که ویترین خود را با این لباسهای بد قواره وقناصی وگونی مانند لوث کند ، مقدم نوروز برای آنان خاطره تلخ عدم توانایی خرید ما یحتاج از مدلهای جدید ولباسهای شیک تجدید می شود .

دلیل دوم

نگرانی از افزایش وزن است … زیرا چاق ها مثل دیگران یا بیش از آنها عاشق سفره های نوروزی هستند چاق ها عاشق آجیل ها وشیرینی ها هستند …..ولی ترس از افزایش وزن، عشقشان را به کابوس همیشگی تبدیل می کند …. آنان می گویند دکتر جان چرا ما چاقها در نوروز کیلو کیلو افزایش وزن می کنیم …. و چرا هنگام رژیم گرم گرم وزن کم می کنیم …..

و سومین دلیل آنها

سفرهای نوروزی است که شاید یکی از بهترین ومهمترین ویژگیهای نوروز می باشد …. ولی سفر از دیدگاهای افراد تفاوتی دارد ، لذت یک توریست ، دیدن آثار باستانی …..اما لذت چاق ها درمسافرت ها کاملا با توریست ها فرق می کند …..توریستها به آثار باستانی شیراز که میروند ساعتها در مشاهده تخت جمشید و عکس گرفت با آثار پاسارگاد و پرسپولیس می گذرانند ….اما چاق ها، دنبال محل مناسب می گردند که بتوانند منقل کباب را به راه بیاندازند و از خوردن کباب و منظره سفره فیض ببرند .
چاقهای عزیز ؛ من می خواهم به شما اطمینان بدهم که دو یا سه کیلو اضافه کردن در ایام نوروز کفر نیست، زیرا شما می توانید همانطور که با اضافه خوردن، سه کیلوگرم وزن اضافه کرده اید، شما می توانید پس از نوروز با یک برنامه ریزی دقیق ظرف دو سه هفته آن را کم کنید …. پس می توانید از نوروز و کل دیگر مناسبات و اعیاد لذت ببرید و به هیچ وجه نگران نباشید، برای رسیدن به این درجه از آگاهی همایش ” روش آموزش تغذیه صحیح و تقویت اراده ” را در استانهای مختلف برقرار می کنم …. که بتوانید از مناسبتها لذت ببرید و به زیبایی اندام و وزن دلخواه خود برسید همچنان که دهها هزار قهرمان توانستن با شرکت در این همایشها این نتایج قهرمانی باور نکردنی که نمونه آن را نیز در  سایت مشاهده می کنید . با آموزش روش تغذیه صحیح می توانید از میهمانی دید و باز دیدها وسفرهای نوروزی لذت کامل ببرید و نگرانی افزایش وزن را از خود دور کنید ، بنابراین نوروز بر شما مبارک باد وپس از نوروز در همایش تغذیه وتقویت اراده منتظر شما هستیم ….

شاد ، سالم ، و سرفراز باشید
دکتر محمد صادق کرمانی : ن . پ ۱۸۹۴۴
 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*