نوشابه های رژیمی کمکی به کاهش وزن نمی کنند

خانه » اخبار » نوشابه های رژیمی کمکی به کاهش وزن نمی کنند

نوشابه های رژیمی کمکی به کاهش وزن نمی کنند

نوشابه های رژیمی

 

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که برای کاهش کالری دریافتی از نوشابه های گازدار استفاده می کنند ممکن است در نهایت به آن نتیجه خوبی که فکر می کنند ( کاهش وزن ) نرسند.
محققان گزارش دادند کسانی که از نوشابه های رژیمی استفاده می کنند غذاهای سرشار از قند، نمک، چربی و کلسترول بیشتری مصرف می کنند. با این حال این تحقیقات نتوانست ثابت کند نوشیدن نوشابه های رژیمی باعث می شود فرد غذاهای ناسالم استفاده کند.
روپنگ آن، رهبر این تحقیقات می گوید: شاید دلیلش این باشد که وقتی یک شخص نوشابه رژیمی می نوشد با این فکر که مقدار کالری دریافتی خود را کم کرده حس می کند می تواند بیشتر غذا بخورد. و یا شاید برای ایجاد حس رضایت به اجبار خود را مجبور به خوردن غذاهای پرکالری می کنند.
همچنین ممکن است کسانی که با خوردن غذاهای نا سالم احساس بدی پیدا می کنند از نوشیدنی های رژیمی کمک می گیرند تا احساس گناه خود را التیام ببخشند. روپینگ می گوید: ممکن است دلیلش یکی از موارد یا ترکیبی از آنها باشد.
انجمن نوشیدنی های آمریکا ( ABA ) اعلام کرد محققان نتوانستند در این تحقیق تئوری های خود را ثابت کنند. نتایج این تحقیقات موافقان و مخالفانی دارد و هر دو گروه برای اثبات ادعای خود تحقیقاتی ارائه کرده اند.
ولی یک چیز به خوبی مشخص است : افراد بسیاری هستند که با خوردن نوشیدنی های رژیمی موادی وارد بدن خود می کنند که اصلا به وجودشان نیازی نیست.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی
Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*