نکات مهم قبل از خرید موادغذایی

یک متخصص طب سنتی گفت: یکی از راهکارهای مبارزه با چاقی و اضافه وزن، انتخاب مناسب مواد غذایی است و تغییر سبک زندگی و عادات غذایی در کاهش وزن موثر است، به همین دلیل بهتر است قبل از خرید مواد غذایی به نکاتی توجه کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علی حسینی […]

نکات مهم قبل از خرید موادغذایی - 4 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1434

تاریخ انتشار

نکات مهم قبل از خرید موادغذایی - 6 - - اخبار یک متخصص طب سنتی گفت: یکی از راهکارهای مبارزه با چاقی و اضافه وزن، انتخاب مناسب مواد غذایی است و تغییر سبک زندگی و عادات غذایی در کاهش وزن موثر است، به همین دلیل بهتر است قبل از خرید مواد غذایی به نکاتی توجه کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علی حسینی گفت: قبل از خرید مواد غذایی باید به نکاتی توجه کرد یکی از این نکات این است هنگامی که گرسنه هستید خرید نکنید، چرا که ممکن است مواد غذایی غیر ضروری یا پرکالری خرید کنید.
وی افزود: هنگامی که خسته هستید نیز خرید نکنید. چرا که ممکن است توان طی مسافت برای خرید اقلام غذایی مناسب را نداشته باشید و با برنامه و هدف برای خرید از منزل خارج شوید.
این متخصص طب سنتی گفت: برای خرید این نکته را نباید فراموش کرد که پول به اندازه لیست خرید و نه بیشتر همراه داشته باشید و به دلیل ظاهر و بسته‌بندی برخی اقلام غذایی پرکالری، آنها را نخرید.

وی افزود: هنگام خرید مواد غذایی بسته‌بندی شده به پروانه ساخت از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضاء آن توجه کنید و به ترکیبات و میزان کالری ماده غذایی خریداری شده توجه کنید.

حسینی تصریح کرد: همیشه به اندازه نیاز خرید کنید و از انبار کردن مواد غذایی در منزل خودداری کنید و هنگام خرید اقدام به خوردن مواد غذایی به خصوص انواع اسنک‌ها و سایر تنقلات بی‌ارزش مانند چیپس و پفک نکنید.
این متخصص طب سنتی گفت: اگر مدت زمان خرید طول کشید حتما مقداری آب سالم و بهداشتی بنوشید. چرا که بعضا احساس تشنگی با احساس گرسنگی اشتباه گرفته می‌شود و ممکن است مقدار زیادی غذا بخورید.
وی ادامه داد: سعی کنید مواد غذایی تازه خریداری کنید و از خرید مواد غذایی کنسرو شده و غذاهای آماده که معمولا کالری بالا دارند اجتناب کنید.
حسینی افزود: سهم بیشتری از خرید خود را به میوه و سبزی اختصاص دهید و حجم‌های کوچک مواد غذایی را مانند غذاهای نیم‌پرس یا ساندویچ‌های کوچک خریداری کنید.

نکات مهم قبل از خرید موادغذایی - 8 - - اخبار

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*