هدفم از کاهش وزن، رسیدن به یک عدد نبود!

مصــاحبه اختصاصی

با مریم شایانفر

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


من مریم شایان‌فر هستم. 36 سالمه و در استان فارس زندگی می‌کنم. همونطور که گفتم قبلا یه بار رژیم گرفته بودم اما دوباره به خاطر بارداری چاق شدم. زمانی که رژیم بارداری دکتر کرمانی رو گرفتم 104 کیلو بودم. بعد از این رژیم 38 کیلو کم کردم و به وزن 65 کیلوگرم رسیدم.
بیشتر اعضا خانواده من اضافه وزن دارن و تمایل چندانی هم ندارن که رژیم بگیرن و وزنشون رو پایین بیارن؛ چون فکر می‌کنن چاقی ارثیه. اما من با کاهش وزنم بهشون ثابت کردم چاقی هیچ ربطی به ارث نداره و نشات گرفته از سبک زندگی اشتباهه. تا جایی که یادم می‌آد زندگی من با چاقی و دردسرهای اون همراه بوده.
همیشه از دوربین و عکس گرفتن فراری بودم. اولا چون چاق بودم و هیکل خوبی نداشتم. دوما به خاطر چاقی نمی‌تونستم اون لباس‌هایی که دوست دارم رو بخرم و هیچ کدوم از لباس‌هام رو دوست نداشتم. همیشه لباسی رو می‌پوشیدم که مجبور بودم انتخابش کنم. چون لباس دیگه‌ای اندازه‌م نبود.
همیشه از اضافه وزنم ناراضی بودم ولی نمی‌تونستم جلو خوردنم رو بگیرم. یه بار رژیم گرفتم و کلی هم وزن کم کردم اما باز هم زمان بارداریم نتونستم جلوی خودم رو بگیرم و پرخوری رو شروع کردم تا دوباره چاق شدم. یه جعبه شیرینی رو می‌تونستم یه نفس تا ته برم. اما بعدش چنان عذاب وجدانی می‌گرفتم که خدا می‌دونه.
چی شد که توی دوران بارداری تصمیم به کاهش وزن گرفتم؟ اولش واقعا لطف خداوند بود که این فکر رو توی ذهنم انداخت. وقتی که باردار شدم و وزنم بالا رفت با خودم گفتم کاش بتونم لاغر و خوش اندام بشم. رژیم می‌گرفتم اما هربار به‌ خاطر دلایلی به نتیجه نمی‌رسید. دوباره تصمیم گرفتم رژیم بگیرم اما این بار رژیم بارداری دکتر کرمانی رو انتخاب کردم. چون با این رژیم می‌تونستم وزنم رو پایین بیارم و در عین حال آسیبی هم به بچه هم نرسونم. باید این رو هم بگم که خطرات مادر چاق برای نوزاد خیلی بالاست. نمی‌خواستم کسی باشم که زندگی بچه‌ رو هنوز به دنیا نیومده خراب می‌کنه!


وزن اولیه: 104 کیلو گرم

وزن پایانی: 65 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 38 کیلو گرم

رژیم گرفتن و لاغر شدن خیلی شیرین‌تر از اون چیزی بود که فکرش رو می‌کردم. هرچی بیشتر پیش می‌رفتم بیشتر متوجه می‌شدم که رژیم به اون سختی که بقیه می‌گن نیست.


زمانی که شروع به رژیم گرفتن کردم اطرافیان به من می‌خندیدن و می‌گفتن” دوباره شروع شد! می‌گفتن چرا رژیم می‌گیری تو که دوباره چاق می‌شی. این همه زحمت و سختی برای چی؟” اما اون‌ها نمی‌دونستن این بار موضوع برای من فرق می‌کنه. این بار فقط سلامتی خودم در خطر نبود. من مسئولیت بزرگ‌تری داشتم. باید لاغر می‌شدم تا بچه‌م آسیبی نبینه.
خدا رو شکر این بار با برنامه دکتر کرمانی لاغری رو شروع کردم و باید بگم همه چی فرق داشت. خوب یادم هست که دلهره داشتم و می‌ترسیدم دوباره رژیم رو شروع کنم و نتونم تا آخرش پیش برم. با پشتیبان‌های مجموعه دکتر کرمانی تماس گرفتم و اون‌ها کلی بهم انگیزه دادن که برنامه‌ رژیم رو شروع کنم.
با صحبت‌های پشتیبانم خیالم راحت شد که با این رژیم می‌تونم لاغر بشم و سلامتی بچه رو هم حفظ کنم. یاعلی گفتم و پای رژیمم وایسادم. یک سال بعد نزدیک چهل کیلو وزن کم کردم. خودم به وزن ایده‌آلم رسیدم و بچه رو هم سالم و سرحال به دنیا آوردم.
شروع رژیم خیلی راحت نبود. چون باید عادت پرخوری رو کنار می‌ذاشتم و کالری رو محدود می‌کردم. بعد یکی دو هفته کم کم به رژیم عادت کردم و دیگه محدود کردن کالری‌ها برام سخت نبود. اولین باری که دیدم وزنم پایین اومده بی‌نهایت خوشحال شدم. اوایل به دلیل داروهایی که می‌خوردم و منع ورزشی سرعت کاهش وزنم پایین بود. اما بعد از یه مدت که وزنم پایین‌تر اومد و 7 کیلو کم کردم، از پشتیبان و دکترم اجازه ورزش کردن رو هم گرفتم. با ورزش، سرعت کاهش وزنم هم بیشتر شد.
باید بگم رژیم گرفتن و لاغر شدن خیلی شیرین‌تر از اون چیزی بود که فکرش رو می‌کردم. هرچی بیشتر پیش می‌رفتم بیشتر به این نتیجه می‌رسیدم که رژیمی بودن به اون سختی که بقیه می‌گن نیست. درسته راه طولانی داره اما اصلا سخت نیست. البته به شرطی که یه رژیم درست و حسابی پیدا کنی.
خود لفظ رژیم ناخودآگاه افراد چاق رو می‌ترسونه چه برسه به اینکه کنار محدودیت غذا هم بیاریمش. خوبی رژیم دکتر کرمانی این بود که محدودیت غذایی نداشتم. مخصوصا که من باردار بودم و هوس خوراکی‌های مختلف می‌کردم. چون رژیم دکتر کرمانی همه جور غذایی داشت مجبور نبودم پا روی هوس‌های غذاییم بذارم. شیرینی‌جات، مغزها، فست فود و تنقلات دیگه رو توی برنامه غذاییم داشتم.

توی بارداریت
خبری از اضافه
وزن نیســت
همین الان ثبت نام کن
kermany

برنامه غذایی دکتر کرمانی خیلی حساب شده و دقیقه و مطابق سفره‌ی ایرانی طراحی شده. با برنامه روزمنو حق انتخاب داری. چه توی مسافرت چه مهمونی می‌تونی همون غذایی که دوست داری رو بخوری. حتی کسی متوجه نمی‌شه که تو رژیم گرفتی. من به برنامه غذاییم خیلی اعتماد داشتم.
در طول برنامه اصلا وسوسه نشدم رژیمم رو بشکنم. وقتی بوی اغوا کننده‌ی نان تازه، بستنی شکلاتی، پیتزا و حتی کباب من رو دیوانه می‌کرد. اما هیچ وقت به شکستن رژیمم وسوسه نمی‌شدم. می‌دونید چرا؟ چون همه این‌ها توی برنامه غذاییم بود. می‌دونستم شاید همین الان نتونم بخورمشون ولی مثلا فردا می‌تونم بذارمشون توی لیست غذاییم. دیگه چرا رژیم رو بشکنم؟
بعد از کاهش وزن، زندگی روزمره‌م تغییر زیادی کرده. دیدم نسبت به غذا تغییر کرده. قبلا غذا می‌خوردم که فقط گرسنگی رو برطرف کنم اما الان با تمام وجود از غذا، سهمیه نون و برنج و حتی تکه‌های میوه‌ای که می‌خورم لذت می‌برم. راحت‌تر توی جمع‌ها حاضر می‌شم. از خودم خجالت نمی‌کشم. به خودم افتخار می‌کنم و اعتماد به نفس بالایی دارم. از مهمونی و دورهمی فرار نمی‌کنم. این خودش یکی از بهترین هدیه‌هایی بود که رژیم بارداری دکتر کرمانی به من داد.
بهترین مشوق من همسرم بود که در تمام این مدت با تشویق‌ها و حمایت‌هاش باعث شد در روند کارم مصمم‌تر قدم بردارم. مادرم و پسرم همیشه مشوق من در ورزش و پایبندی به برنامه‌های غذایی بودن. از تیم پشتیبانی دکتر کرمانی هم باید تشکر کنم. واقعا توصیه‌هاشون کمک زیادی به من کرد و با حرف‌هاشون به من انگیزه زیادی داد.توصیه من به همه اونایی که اضافه وزن دارن اینه که:
1- وقتی بقیه تونستن وزن کم کنن قطعا و حتما شما هم می‌تونید.
2- با آرامش غذا بخورید و غذا رو خوب بجوید.
3- به خدا توکل کنید و بدونید خداوند همه رو زیبا آفریده و توانایی منحصر به فردی به هرکدوم از ما داده، پس نباید به خاطر چاق بودن از خودمون ناامید بشیم.

2.7/5 - (18 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

الهام رحمانی ۰۶ تیر ۱۴۰۰

احسنت به شما حفظش کنید

یک چاق ۱۰ تیر ۱۳۹۶

تبریک میگم بهنون عالی شدین دعا کنین منم بتونم دیگه از چاقی خسته شدم

یک چاق ۱۰ تیر ۱۳۹۶

سلام تبریک میگم بهتون عالی شدین دعا کنین منم بتونم واقعا از چاقی خسته شدم