مریم شایان فر

مصاحبه اختصاصی ما با مریم شایان فر جدیدترین رکورددار وب سایت دکتر کرمانی

خانم مریم شایان فر، ۳۶ ساله و ساکن استان فارس از رکوردداران فعال سایت دکتر کرمانی است. وی موفق شده است با استفاده از رژیم دکتر کرمانی، ۳۸٫۵۰۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

مصاحبه اختصاصی ما را با ایشان بخوانید:
بیشتر افراد خانواده ام اضافه وزن دارند اما من با کاهش وزنم ثابت کردم چاقی ارثی نیست بلکه نشات گرفته از رفتارهای غلط و در واقع سبک زندگی اشتباه است. باید بدانیم داروی تمام رنج های زندگی، مکعب سفید داخل آشپزخانه نیست !
تا جایی که به یاد دارم، همیشه از دوربین و مهمانی ها وحشت داشتم چون نمی خواستم با لباسی ظاهر شوم که دوستش ندارم و مجبور به انتخابش بوده ام. همیشه از اضافه وزنم ناراضی بودم و عذاب وجدان داشتم. یک جعبه شیرینی را در لحظه تمام می کردم و از این کار، حس بدی هم نداشتم! اما لطف پروردگار باعث شد دوباره تصمیم به کاهش وزن بگیرم. چون هر وقت حرف رژیم می شد اطرافیان به من می خندیدند که دوباره شروع شد! اما این بار واقعا نسبت به خودم احساس مسئولیت می کردم.
خدا را شکر با برنامه ی به اندام اینترنتی دکترکرمانی آشنا شدم. خوب یادم هست همیشه دلهره داشتم و می ترسیدم رژیم را شروع کنم اما با تماس کارشناس عزیز به اندام، سرکار خانم حیدری دوباره یاعلی گفتم و ایستادم. الان بعد از یکسال رژیم اصولی دارم و خیلی راضی ام چون با آگاهی توانستم ۳۸٫۵۰۰ کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کنم.

وزن اولیه: ۱۰۴ کیلوگرم

وزن پایانی: ۶۵٫۵۰۰ کیلوگرم

میزان کاهش وزن: ۳۸٫۵۰۰ کیلوگرم

قد: ۱۶۷سانتی متر

شروع برنامه البته که سخت است ولی وقتی یاعلی بگویید و به هدفی که دارید فکر کنید، راه برایتان هموار می شود.
برای رسیدن به جایی که تا به حال به آن نرسیده ایم، باید راهی را برویم، که تا به حال نرفته ایم…این گفته ی ماهاتما گاندی خیلی به من انگیزه می داد.
چون رشته ام مترجمی زبان انگلیسی هست به دنبال تحقیق و ترجمه مطالب در زمینه تغذیه رفتم، مقاله ها و مطالب زیادی را پیدا کردم .
بزرگ ترین تغییر در مسیر کاهش وزنم این بود که متوجه شدم من بیمار نیستم و مشکلی ندارم، بلکه راهم اشتباه است. مثالی که همیشه بیان می کنم مجسمه ی حضرت داوود، اثر هنرمندانه ی میکل آنژ است. وقتی میکل آنژ مجسمه ی داوود را ساخت، به او گفتند چطور توانستی آن را اینقدر زیبا و منحصر بفرد بتراشی. داوود جواب داد: من از تکه سنگ چیزهایی را گرفتم و تراشیدم که داوود نبود، اینگونه داوود ظاهر شد. این مثال الهام بخش من بود چون من هم چیزهایی از خودم را کنار گذاشتم که من نبودند، بعد از آن بود که من واقعی پیدا شد.
اولین باری که دیدم وزنم کاهش پیدا کرده، بی نهایت خوشحال بودم چون به دلیل داروهایی که می خوردم و البته منع ورزشی که داشتم توانستم با رعایت برنامه، ۷ کیلوگرم وزن کم کنم و وقتی اجازه ی ورزش گرفتم این روند تندتر شد. واقعا کاهش وزن برایم شیرین بود، چون هرچه بیشتر با افراد چاق آشنا شدم بیشتر متوجه شدم چقدر لاغری از چیزی که فکر می کنیم راحت تر است، ولی راهی طولانی دارد.
زندگی روزمره ام بعد از کاهش وزن، تغییر بسیاری کرده است. انگار دیدم به اطرافم عوض شده است. دانه دانه برنج سهمیه ام یا مثلا تکه های میوه ی وعده هایم را با چنان لذتی می خورم که انگار سال ها گرسنه بودم و الان، تازه طعم غذاها را می چشم.
از نظر روابط اجتماعی هم راحت تر در جامعه ظاهر می شوم. حضور زنی که به خود افتخار می کند و اعتماد به نفس دارد در اجتماع، باعث می شود بتواند موقعیت های خوبی کسب کند و انتخاب های خوبی داشته باشد. اینکه مدام از مهمانی ها بترسیم ، از مسافرت هراس داشته باشیم و حتی از دوربین عکاسی فرار کنیم، همه و همه ترس های درونی ما به خاطر اضافه وزن است که باید آنها را از بین ببریم.

خود لفظ رژیم، ناخودآگاه فرد چاق را وادار به واکنش می کند، چه برسد به اینکه حذف غذایی هم داشته باشه . پس وقتی می بینید در یک برنامه ی رژیم ، هم شیرینی جات هست، هم مغزها، هم فست فود وهم تنقلات، دیگر جایی برای تردید باقی نمی ماند.
برنامه ی به اندام بسیار پرمحتوا و حساب شده است و برنامه ریزی دقیقی مطابق سفره ی ایرانی دارد. امکان حق انتخاب آن بسیار عالی است. اصلا غذای من از سفره خانواده جدا نبود، حتی در مسافرت ها و مهمانی ها هم هیچکس متوجه برنامه ام نمی شد. به برنامه ی تغذیه ی ام اعتماد داشتم و می دانستم توسط یک کارشناس تغذیه تدوین شده است. وقتی شما اعتقاد داشته باشید نیازتان برطرف می شود، دیگر لزومی ندارد زیاده خواه باشید.
در طول مدت رژیم کارشناسان عزیزم به اندام با صبوری زیاد راهنمایی ام می کنند و واقعا دلسوزانه پیگیرروند کاهش وزنمان هستند.
در تمام مدتی که با به اندام همراه شدم حتی دمنوش را هم به نیت لاغر شدن نخوردم چه برسد به داروهای لاغری .اینها فقط و فقط بازار تجاری دارد .مگر یک شبه چاق شدیم که به زور دارو و رژیم های نادرست و سخت لاغر شویم ؟؟؟
وقتی صحبت های دکتر کرمانی درباره همراه کردن ورزش با برنامه لاغری را شنیدم اراده کردم هرروز حتی شده ۵ دقیقه ورزش کنم، چون هدفم سلامتی و زیبایی بود. ورزش مورد علاقه ای که بیشتر اوقات انجام می دهم پیاده روی، حلقه زدن، توپ پیلاتس و …است. ورزش هوازی مورد علاقه ام هم پیاده روی و کار با دمبل.
سایت دکتر کرمانی واقعا جامع، مفید و متنوع است و کانال تلگرام به اندام نیز بسیار مطالب مفیدی دارد.
نگران این هستم که دوباره وزنم برگردد، چرا نباشم ولی با روش هایی که آموختم، فهمیدم هدف من از کاهش وزن رسیدن به یک عدد نبوده بلکه هدفم سلامتی، نشاط و بازیابی اعتماد به نفسم بود است. یادمان باشد، موفقیت درک پیاپی اهداف ارزشمند است. به کلمه «پیاپی» در این جمله دقت کنید.

در طول برنامه، اصلا وسوسه نشدم رژیمم را بشکنم، وقتی بوی اغواکننده ی نان تازه، بستنی شکلاتی و یا بوی پیتزا و کباب، دیوانه وار مرا به سمت خوردن می کشاند روی افکار و هوسم تمرکز می کردم و نفس عمیقی می کشیدم. هدفم تمرکز بیشتر بر روی درونم و شناخت حالات درونی می باشد.
بهترین مشوقین من همسرم بود که در تمام این مدت با تشویق ها و حمایت هایش باعث شد در روند کارم مصمم تر قدم بردارم. مادرم و پسرم که همیشه مشوق من در ورزش و رعایت برنامه ها بودند. پشتیبان تیم به اندام، سرکار خانم حیدری، خانم های محترم گروه هدفم که واقعا از روزی که باهم شروع کردیم، در تمام برنامه ها و چالش ها همراهم بودند نیز حامی و مشوق من بودند.
سه توصیه اصلی ام درباره خوب غذا خوردن این است که اول یک برنامه اصولی انتخاب کنیم، دوم به برنامه و کارشناس خودمان اعتماد کنیم و سوم اینکه از ذره ذره سهمیه غذایی مان لذت ببریم. چون ما یاد گرفته ایم غذاها را ببلعیم و نگاه خصمانه به غذاها و کالری ها داشته باشیم.
کسانی که توانایی رژیم گرفتن را در خودشان نمی بینند کاملا درک می کنم، طبیعی است چون مدت ها رژیم تکراری و غیر اصولی انسان را خسته می کند ولی قانونی وجود دارد که می گوید، وقتی فقط یک نفر بتواند یعنی من هم می توانم. پس یاعلی بگویید، برنامه اصولی انتخاب کنید و به آن اعتماد داشته باشید.
رمز موفقیتم توکل به خدا که مرا زیبا آفرید و توانایی های منحصر به فردی به من داد و تشویق های همسر، پسر و دوستانم.
از تمامی شما عزیزان تیم به اندام هم سپاسگزارم و به شما خدا قوت می گویم .


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

Sending
User Review
4.13 (8 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

الهام رحمانی ۰۶ تیر ۱۴۰۰

احسنت به شما حفظش کنید

یک چاق ۱۰ تیر ۱۳۹۶

تبریک میگم بهنون عالی شدین دعا کنین منم بتونم دیگه از چاقی خسته شدم

یک چاق ۱۰ تیر ۱۳۹۶

سلام تبریک میگم بهتون عالی شدین دعا کنین منم بتونم واقعا از چاقی خسته شدم