رکورددار کاهش وزن

 

آقای وحید سپاهی ۳۲ ساله

وزن اولیه: ۱۵۸ کیلوگرم

وزن پایانی: ۸۲ کیلوگرم

کاهش وزن: ۷۶ کیلوگرم

 

آقای وحید سپاهی، ۳۲ ساله و ساکن استان خراسان رضوی، جدیدترین رکورددار سایت دکتر کرمانی است که موفق به ۷۶ کیلوگرم کاهش وزن شده است. وی پرخوری بیش از حد و عدم تحرک کافی را عامل اصلی اضافه وزن خود می داند و می گوید: هرگز فکر نمی کردم بتوانم با استفاده از رژیم دکتر کرمانی، این مقدار کاهش وزن داشته باشم. در حال حاضر خوشحالم که سلامتیم دیگر در خطر نیست و هرگز حاضر نیستم این احساس خوب را از دست بدهم.

مصاحبه ما را با ایشان بخوانید:

در بین افراد خانواده فقط مادرم اضافه وزن دارند و بقیه، نسبتا از وزن نرمالی برخوردارند. من از همان دوران کودکی دارای اضافه وزن بودم اما اوج اضافه وزنم از زمان ورود به دانشگاه شروع شد و بعد از رفتن به خدمت مقدس سربازی به علت پشت میزنشینی، عدم تحرک کافی وهمچنین پرخوری دچار اضافه وزن شدید شدم. آن زمان، به صحبت های اطرافیان و خانواده درباره ی چاق شدن و پرخوری بیش از حد توجه زیادی نداشتم و برای اولین بار که روی ترازو رفتم، با دیدن وزن خودم شوکه شدم. بعد از آن بود که کم کم به فکر کاهش وزن افتادم.

خوشبختانه با وجود وزن زیادی که داشتم دچار بیماری خاصی  نشدم ولی زانو درد و کمردرد گرفته بودم و نمی توانستم پیاده روی کنم. زود خسته می شدم و دچار افسردگی شده بودم  و چون می دانستم قند و چربی خون و بعضی بیماری های دیگر، جنبه ارثی دارد و پدر ومادرم مبتلا به این بیماری ها هستند سالی دوبار چکاپ می دادم. می دانستم که چاقی واضافه وزن مقدمه این بیماری ها هستند و باید هرچه سریع تر فکری برای کاهش وزنم بکنم.


نگاه های مردم و نداشتن اعتماد به نفس، تلخ ترین خاطره ها را برایم رقم زد

چاقی برای من مشکلات فراوانی ایجاد کرده بود و بدترین آن از جنبه اجتماعی بود که به علت اضافه وزن خجالت می کشیدم وارد مجالس عمومی وخصوصی بشوم و به هرجایی که وارد می شدم، چشم ها ناخود آگاه به سمت من برمی گشت که همین سنگینی نگاه مردم برایم بسیار سخت بود. غیر از اینها، همیشه در تهیه لباس مشکل داشتم و نمی توانستم وارد هر مغازه ای برای لباس بشوم وهر مدل لباسی  که سایزم پیدا می شد مجبور بودم همان را بپوشم.
نگاه های مردم و نداشتن اعتماد به نفس، تلخ ترین خاطره ها را برایم رقم زد باعث شد که به دنبال راهی برای کاهش وزن بیفتم.

قبل از آن، چندین بار تصمیم به رژیم گرفتن گرفته بودم و حتی از طریق سایت های مختلف، رژیم دریافت کردم ولی اینقدر سخت بود که چند روز بیشتر دوام نداشت. بالاخره از طریق یکی از آشنایان که خیلی از ایشان ممنونم، با سایت دکتر کرمانی آشنا شدم و با اراده ای قوی برنامه رژیم را شروع کردم.

از همان ابتدا شروع برنامه با کاهش وزن بسیار خوبی همراه بود. در عرض دو هفته حدودا ۴ کیلو کاهش وزن داشتم که هیچ وقت فکرش را نمی کردم بتوانم این قدر وزن کم کنم. بعد از آن، انگیزه من برای ادامه دادن مسیر چند برابر شد و چون برنامه غذایی بسیار متنوعی داشتم، در طول رژیم اصلا به من سخت نگذشت و به هیچ وجه  احساس گرسنگی نمی کردم.

در طول رژیم هم بیشتر با مشاورین در تماس مستقیم  بودم وآنها با حوصله و مهربانی بسیار، جواب سوالات من را می دادند. راهنمایی های آنها در طول رژیم انگیزه زیادی به من می داد و از تمام آنها تشکر و قدردانی می کنم.

تنوع غذایی بسیار زیاد از ویژگی های رژیم دکتر کرمانی است. من لیست استاندارد را انتخاب کردم چون تهیه آن ها برای خانواده آسان تر بود. در طول رژیم از هیچ نوع داروی لاغری استفاده نکردم.

با خوردن غذاهای آزاد و سبزیجات مانع گرسنگی می شدم وهمچنین با جابجایی وعده های غذایی در طول روز و در مهمانی ها، به راحتی می توانستم مثل بقیه غذا بخورم و نگرانی ای از بابت رژیم نداشته باشم.

ورزش یکی از ارکان اصلی در کاهش وزن من بود

علاوه بر رژیم غذایی، ورزش هم به عنوان یکی از ارکان اصلی در کاهش وزن من نقش داشت. من روزی ۴۵ دقیقه پیاده روی داشتم  حتی مواقعی وجود داشت که وزنم پایین نمی آمد و با راهنمایی مشاورین محترم تحرک و ورزشم را بیشتر می کردم در نتیجه وزنم پایین می آمد.

خانواده در طول برنامه  مرا بسیار تشویق و همراهی کردند که اگر کمک های آنها نبود هرگز موفق نمی شدم. همچنین تشویق بعضی دوستان و آشنایان خیلی موثر بود که از همه آنها خصوصا خانواده عزیزم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

حالا که باری به وزن را از دوشم برداشته ام، خیلی خوشحالم و خدا را شکر می کنم چون هرگز فکر نمی کردم بتوانم این مقدار کاهش وزن داشته باشم. پیاده روی برایم کاری بسیار لذت بخش شده و اعتماد به نفسم افزایش یافته است. در خرید لباس حق انتخاب دارم وهر مدل لباسی که بخواهم، می توانم بخرم. همچنین می دانم سلامتی ام مانند گذشته در خطر نیست وهرگز حاضر نیستم این احساس خوب را از دست بدهم.

بسیاری از دوستانم، در سایت دکتر کرمانی ثبت نام کردند و موفق به کاهش وزن شدند

بهترین خاطره ام مربوط به تشویق دوستان و همشهریان وخصوصا کسانی بود که بعد از مدتی من را می دیدند و از لاغر شدنم بسیار تعجب می کردند. خوشحالم که بسیاری از دوستانم که دارای اضافه وزن بودند  با دیدن موفقیتم در کاهش وزن تشویق شدند و در سایت دکتر کرمانی ثبت نام کردند وخدارا شکر آنها هم موفق هستند.

مقالات و مجلات داخل سایت دکتر کرمانی، بسیار مفید هستند و بیشتر اوقات آن ها را مطالعه می کنم. به نظر من قسمت رکوردداران، تاثیر گذارترین قسمت سایت است. همچنین فعالیت شما در شبکه های اجتماعی نیز بسیار عالی و راهگشاست.

من به افرادی که اضافه وزن دارند می گویم: انسان قادر است به هرچه می خواهد برسد، به شرط آنکه فقط بخواهد.عزیزانی که اضافه وزن دارند از همین حالا شروع کنند و به امید خدا و اراده قوی وتحت نظر پزشک خوب حتما به هدفشان خواهند رسید. چاقی واضافه وزن غیر از ایجاد محدودیت در زندگی و بیماری، ثمره دیگری ندارد.
در پایان تشکر فراوان دارم از جناب دکتر کرمانی وهمکاران محترمشان در گروه به اندام که با برنامه ریزی مناسب، زمینه وانگیزه لازم را برای سلامتی و کاهش وزن این جانب فراهم نمودند. اگر یاری وهمکاری این بزرگواران نبود، نمی توانستم به این موفقیت نایل شوم.

 


فیلم آموزش تناسب اندام
کتاب معجزه ی برای چاق ها
فیلم آموزش پیلاتس
Sending
User Review
5 (3 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

فاطیما ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

خوشبحالت کاش من اراده شمارو داشتم

ناصرپور ۰۳ مرداد ۱۳۹۵

باسلام من واقعا این اراده قوی و رسیدن به یک چنین موفقیتی را به جنابعالی تبریک عرض میکنم خیلی جای تبریک داشت. آرزومندم با همین اراده در نگهداری آن نیز کوشا باشید زیرا اینجانب ظرف دوسال به وزن قبلی خود برگشتم و این نشان از ضعف اراده اینجانب بود. لطفا و لطفا سعی کنید تا آن را حفظ کنید زیرا با گذر زمان و بالا رفتن سن توان انسان و اراده تحت الشعا قرار میگیرد. و این ضعف ممکن است باعث شود دیگر توان پایین آوردن وزن بالا رفته را نداشته باشید. پس در نگهداری آن کوشا باشید. موفق باشید.

صابر ۳۰ تیر ۱۳۹۵

وای آفرین !!چقدر عوض شدید بهتون تبریک میگم