ورزشی که میکنید کار نمیکند؟

چیزی که میخواهم بگویم ادعای بزرگی است اما این چیزیست که من در بسیاری از ورزش ها دیده ام. شاید بگویید این ادعا را از کجا آورده ای؟ از ساعت ها آموزش تمرینات ورزشی به مردم، زن و مرد. تجربیاتی که در طی سالها آموزش کسب کرده ام را در اختیار شما نیز قرار میدهم. […]

ورزشی که میکنید کار نمیکند؟ - 2 - - ورزش و زیبایی
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 6 دقیقه

تعداد بازدید 1578

تاریخ انتشار

ورزشی که میکنید کار نمیکند؟ - 4 - - ورزش و زیبایی

چیزی که میخواهم بگویم ادعای بزرگی است اما این چیزیست که من در بسیاری از ورزش ها دیده ام. شاید بگویید این ادعا را از کجا آورده ای؟ از ساعت ها آموزش تمرینات ورزشی به مردم، زن و مرد. تجربیاتی که در طی سالها آموزش کسب کرده ام را در اختیار شما نیز قرار میدهم.
مانع بزرگ چیست؟ شدت و سطح فعالیت بدنی. به نظر مشهود میرسد نه؟ اما همین مورد بسیاری از ما را در رسیدن به اهدافمان ناکام گذاشته. کمبود شدت در اشکال مختلفی خود را نشان میدهد و از طرق مختلفی نیز قابل درمان است.
اصل مطلب این است که مردم با شدت متوسط مشکلی ندارند اما به ندرت خود را از این حد فراتر میبرند. بدنمان حداقل 50 درصد از آنچه ذهنمان اجازه میدهد بدانیم قوی تر است. به هر حال این غریزه انسان است که سرعت را پایین می آورد تا برای ادامه انرژی ذخیره کند.
مشکل با 45 تا 60 دقیقه ورزش هم همین است، بخش سطح شدت آنقدر طولانی است که نمیتوانیم محدودیت ها را بشکنیم، به جای آن سطح تلاشمان را در حدی قرار میدهیم تا این مدت را راحت تمام کنیم.
چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟ باید کاری کنیم که از ورزش مان بیشتر از قبل تاثیر بگیریم.

از راحتی خارج شوید

اینکه از نفس بیوفتید نباید بترساندتان همیشه هدف را در ذهن داشته باشید. برای مثال: سریعتر بدوید! شاید دونده ها این کار را با زمان بندی انجام دهند ولی الان نیاز دارید که سرعتتان بیشتر شود پس سریعتر بدوید، دویدن را دوست ندارید؟ این کار را میتوانید در هر ورزشی انجام دهید، دوچرخه سواری میکنید، سریعتر رکاب بزنید! ورزش های چرخشی انجام میدهید، سخت ترش کنید.

برنامه داشته باشید

بدون برنامه ورزش کردن خیلی زود تبدیل به وقت تلف کردن میشود. برای اینکه بعد از انجام یک ورزش بی هدف به دنبال حرکت بعدی نگردید از قبل برای خود روشن کنید که قرار است چه تمریناتی انجام دهید. وقتی با هدف جلو بروید میتوانید حداکثر استفاده را از زمانتان بکنید.

در لحظه ورزش کن!

به جای اینکه یک دوره ی طولانی ورزش کنید، به جای اینکه به فکر آنچه پیش رو دارید باشید روی کاری که میکنید تمرکز داشته باشید، بهتر است اوایل تمرین با بالاترین شدت شروع کنید چون بدن و ذهن همان اول آماده تر هستند و راحت میتوانند در یک زمان محدود بالاترین کارایی را نشان دهند، اما در یک زمان نامشخص این کار غیر ممکن است.

در زمان تمرین جز ورزش کار دیگری نکنید

مثل این است که سوار موتور با سرعت بالا باشید و بخواهید ایمیل چک کنید! وقتی میخواهید ورزش کنید با همه چیز باید قطع رابطه کنید و فقط به فکر کار کردن روی بدنتان باشید. ورزش کار میکند، اما این شمایید که باید به کارش بندازید، کسه دیگر نمیتواند این کار را برایتان انجام دهد. میتوانید از روتین های ورزشی استفاده کنید و پشت سر هم تمرینات را با شدت انجام دهید.
یادتان باشد از خستگی نباید بترسید وقتی ورزش میکنید باید خسته شوید عرق بریزید و ضربان قلبتان بالا برود. خستگی با آسیب دیدن فرق دارد پس خودتان را گول نزنید.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*