پدر شدن چاقتان می کند؟

خانه » اخبار » پدر شدن چاقتان می کند؟
پدر شدن چاقتان می کند؟

 

  • خانم هایی که باردار شده اند و یا نوزاد خود را به دنیا آورده اند دیگر در جنگ با وزن اضافی تنها نیستند، با توجه به نتایج جدید ترین تحقیقات پدر شدن روی دور کمر آقایان نیز تاثیر می گذارد.
  • محققان دانشگاه نورث وسترن ۱۰٫۰۰۰ مرد را از دوران نوجوانی تا بزرگسالی مورد بررسی قرار دادند و فهمیدند پدر شدن با اضافه شدن وزن حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ کیلو در ارتباط است.
  • دکتر کریگ گارفیلد سرپرست این تحقیقات می گوید: این یافته ها باعث شگفتی شد، ما قبلا تحقیقاتی انجام داده بودیم که نشان می داد پدر شدن باعث می شود افراد کمی سبک زندگی خود را بهبود ببخشند، برای مثال غذای بهتر بخورند، مصرف الکل را کم یا قطع کنند، اگر سیگار می کشند سیگار را کم کنند و در کل سعی کنند بهتر شوند.
  • گارفیلد و همکارانش اطلاعات BMI 10.253 مرد را که طی ۲۰ سال چهار بار BMI خود را سنجیده بودند مورد بررسی قرار دادند. ای اندازه گیری ها در دوران نوجوانی، جوانی، ۲۰ سالگی و ۳۰ سالگی انجام شده بود. سپس محققان شروع به یافتن تاثیر پدر شدن در وزن و BMI این افراد کردند.
  • در طی این تحقیقات ۳٫۴۲۵ نفر از این افراد پدر شدند. پس از محاسبه عوامل شناخته شده برای کمک به افزایش وزن، از جمله سن، نژاد، تحصیلات، درآمد، فعالیت روزانه، زمان استفاده از صفحات نمایش و وضعیت ازدواج، محققان به این نتیجه رسیدند که پدرهایی که با فرزند خود زندگی می کنند ۲٫۶ درصد افزایش در BMI را تجربه می کنند و کسانی هم که با فرزند خود زندگی نمی کنند ۲ درصد افزایش در BMI را شاهد خواهند بود.
  • بیشتر مردهایی که فرزند نداشتند در این دوره تحقیقاتی وزن کم کردند. با اینکه این اضافه شدن وزن آنچنان زیاد نیست اما اگر آقایان با بالا رفتن سنشان به این روند ادامه دهند اضافه وزنشان زیاد می شود. برخی از پزشکان نیز بر این باروند که مردهایی که پدر می شوند مدت زمان ورزش کردنشان کم می شود و این یکی از دلایل اضافه شدن وزنشان است.
  • خیلی از افراد وقتی می خواهند پدر شوند سعی می کنند کمی سبک زندگی خود را تغییر دهدند، اما با پدر شدن همه چیز فراموش می شود، فرد سعی می کند بفهمد چگونه می تواند پدر باشد، چگونه بین کار و خواب تعادل ایجاد کند، استرسش بالا می رود، وقت کمتری برای فعالیت فیزیکی پیدا می شود، همه این موارد روی وزن تاثیر می گذارد.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*