پژوهشگران: قهوه برای سلامت دندان‌ها مفید است

محققان دانشگاه بوستون دریافتند که مصرف قهوه تأثیر منفی بر سلامت دندان و لثه‌ها ندارد بلکه بالعکس نقشی محافظتی را ایفا می‌کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند،پیش از این نتایج تحقیقات نشان داده بود که مصرف قهوه تأثیر اندک اما آشکاری بر از دست دادن سلامت دندان‌ها بر جای می‌گذارد. طی […]

پژوهشگران: قهوه برای سلامت دندان‌ها مفید است - 2 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 2 دقیقه

تعداد بازدید 653

تاریخ انتشار

پژوهشگران: قهوه برای سلامت دندان‌ها مفید است - 4 - - اخبار محققان دانشگاه بوستون دریافتند که مصرف قهوه تأثیر منفی بر سلامت دندان و لثه‌ها ندارد بلکه بالعکس نقشی محافظتی را ایفا می‌کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند،پیش از این نتایج تحقیقات نشان داده بود که مصرف قهوه تأثیر اندک اما آشکاری بر از دست دادن سلامت دندان‌ها بر جای می‌گذارد.
طی این پژوهش یک‌هزار و ١٥٢ مرد ٢٦ تا ٨٤ ساله سفید پوست طی سال‌های ١٩٦٨ تا ١٩٩٨ مورد بررسی قرار گرفتند. عوامل خطر تاثیرگذار نظیر مصرف الکل، تحصیلات، وضع دیابت، شاخص توده بدنی، سیگار کشیدن و تناوب مسواک و کشیدن نخ‌دندان نیز در این تحقیق کنترل شد.
طی این پژوهش که برای نخستین بار در جهان صورت گرفته، بر خلاف نتایج قبلی مشخص شد که مصرف قهوه می‌تواند در مقابل از دست دادن استخوان پریونتال نقش محافظتی را برای مردان ایفا کند. نتایج این پژوهش در مجله «Periodontology» منتشر شده است.
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*