پیاده روی را به برنامه ورزشی اضافه کنم یا نه؟

  وقتی به یک ورزش درست و حسابی فکر می کنید. معمولا چیزهایی مانند بلند کردن پی در پی وزنه های سنگین، دویدن با سرعت بالا و یا دوچرخه سواری با تمام وجود در نظرتان می آید. پیاده روی معمولا به عنوان یک ورزش نادیده گرفته می شود. یا حداقل برای یک فرد با تناسب […]

پیاده روی را به برنامه ورزشی اضافه کنم یا نه؟ - 3 - پیاده روی - ورزش و زیبایی
2 از 5

زمان مطالعه 7 دقیقه

تعداد بازدید 4446

تاریخ انتشار

پیاده روی را به برنامه ورزشی اضافه کنم یا نه؟

 

وقتی به یک ورزش درست و حسابی فکر می کنید. معمولا چیزهایی مانند بلند کردن پی در پی وزنه های سنگین، دویدن با سرعت بالا و یا دوچرخه سواری با تمام وجود در نظرتان می آید. پیاده روی معمولا به عنوان یک ورزش نادیده گرفته می شود. یا حداقل برای یک فرد با تناسب اندام عادی چنین است.

معمولا به عنوان یک برنامه اضافی آن را انجام می دهیم، بعد از باشگاه یک فاصله را هم پیاده می آیید! و یا اصلا انجامش نمی دهیم چون اصلا به رسمیت نمی شناسیمش. اما دست نگه دارید! شاید بهترین ورزش نباشد – برای مثال به اندازه دویدن یا وزنه های سنگین کالری نسوزاند – اما باید حتما آن را داخل برنامه ورزشی تان قرار دهید. اما چرا؟

پیاده روی برای قلب مناسب است

پیاده روی می تواند بسیاری از بیماری های قلبی عروقی را مدیریت و از آنها پیشگیری کند. از فشار خون بالا گرفته تا دیابت همه اینها می توانند توسط پیاده روی بهبود پیدا کنند.

عضلاتتان را قوی می کند

شاید به اندازه ورزش های قدرتی یا دویدن کار نکند، اما تاثیر ورزش با شدت پایین روی عضلات معجزه آسا است.

برای استخوان ها و مفاصل عالی است

بر خلاف ورزش با شدت بالا، پیاده روی بدون تاثیر منفی می تواند به بهبودی تراکم استخوان و سلامت مفاصل کمک کند.

ساده است

هرکسی می تواند روزی چند ساعت بدون اینکه خسته شود پیاده روی کند. این یعنی هرچقدر هم فکر کنید از تناسب اندام خارج هستید باز هم می توانید پیاده روی کنید.

چربی می سوزاند

ورزش با شدت پایین سوخت و ساز چربی را فعال می کند و به صورت ویژه به جای گلیکوژ« اسید چرب ها را می سوزاند. در نتیجه به لطف پیاده روی چربی سوزی تان بهتر انجام می شود.

خلق و خویتان را بهبود می دهد

پیاده روی باعث تحریک رها شدن اندورفین هورمون احساس خوب و آدرنالین می شود. بنابراین برای ساعت ها پس از آن احساس خوبی خواهید داشت. اجازه دهید رو راست باشیم، این ورزش به اندازه ورزش با شدت بالا نمی تواند مزایای قلبی عروقی و عضلانی داشته باشد. با ورزش های قدرتی سریعتر عضله می سازید و با دویدن و دوچرخه سواری نیز چربی بیشتری می سوزانید.

 

با این حال ورزشی عالی است چون می توانید هر زمانی و هر جایی انجامش دهید. به تجهیزات یا کفش مخصوص دویدن نیاز ندارید – تنها به یک جفت کفش نیاز دارید که پا در آن احساس راحتی کند همین. اگر هدفتان فیتنس است نمی توانید پیاده روی را ورزش اصلی خود قرار دهید. تنها با آن نمی توانید به اندازه کافی چربی بسوزانید یا عضله بسازید. ورزش اصلی همیشه باید چیزی با شدت بالاتر باشد.

 

با این حال پیاده روی ورزشی عالی برای اضافه کردن به برنامه اصلی است. می توانید به باشگاه بروید و با ورزش خودتان را خفه کنید و باز هم برای پیاده روی انرژی داشته باشید. به همین خاطر است که ورزش های هوازی با شدت پایین اینقدر عالی هستند. به تقویت سوخت و ساز کمک می کند و در تمام طول روز بدنتان را سرحال و با انرژی نگه می دارد.

 

در روزهای تعطیل که نمی خواهید یک دوره کامل ورزش را انجام دهید کافی است به پیاده روی بروید تا سوخت و ساز بدنتان همچنان روشن باقی بماند. یادتان باشد این ورزش، بسیار ساده و تاثیر گذار است و مسلما ارزشش را دارد که جایی در برنامه ورزشی داشته باشد.

 

حمایت شده توسط: پیاده روی را به برنامه ورزشی اضافه کنم یا نه؟ - 6 - پیاده روی - ورزش و زیبایی

 


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
2 از 5
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*