پیتزا سبزیجات با لایه پنیر و گل کلم

فهرست مطالب (کلیک کنید) مواد لازم:روش پخت:اطلاعات تغذیه ای: در این دستور پخت به جای نان پیتزا از لایه پنیر و گل و کلم استفاده می کنیم تا مقدار کربوهیدرات را پایین بیاوریم و مقدار فیبر، پروتئین و مواد مغذی را تا جای ممکن بالا ببریم. مواد لازم: 85 گرم گل کلم ( فقط قسمت […]

پیتزا سبزیجات با لایه پنیر و گل کلم - 1 - - آشپزی رژیمی
5 از 5

زمان مطالعه 7 دقیقه

تعداد بازدید 3774

تاریخ انتشار

پیتزا سبزیجات با لایه پنیر و گل کلم

فهرست مطالب (کلیک کنید)

در این دستور پخت به جای نان پیتزا از لایه پنیر و گل و کلم استفاده می کنیم تا مقدار کربوهیدرات را پایین بیاوریم و مقدار فیبر، پروتئین و مواد مغذی را تا جای ممکن بالا ببریم.

مواد لازم:

85 گرم گل کلم ( فقط قسمت سرش ) که به خوبی خرد شده باشد
اسپری پخت یا مقداری روغن
2 قاشق غذا خوری روغن زیتون، تقسیم شده
یک دوم فنجان قارچ قطعه قطعه شده
یک دوم فنجان فلفل دلمه ای برش داده شده
یک دوم فنجان ریحان تازه که به خوبی خرد شده باشد، تقسیم شده
یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه، تقسیم شده
یک هشتم قاشق چای خوری نمک
3 حبه سیر خرد شده
دو سوم فنجان پنیر موزارلا رنده شده، تقسیم شده
سفیده دو تخم مرغ بزرگ 15
گرم پنیر پارمسان
یک دوم فنجان گوجه فرنگی که نازک برش داده شده باشد
دو سوم فنجان اسفناج تازه

روش پخت:

فر را تا دمای 375 درجه گرم کنید. نصف گل کلم ها را در مخلوط کن قرار دهید، 10 تا 15 بار یا تا زمانی که خوب ریز ریز شود مخلوطش کنید. گل کلم هایی که مخلوط کردید را داخل یک سینی پخت که کف آن، کاغذ مخصوص پخت پهن است قرار دهید.
همین روش را روی نصف دیگر کلم ها نیز انجام دهید. گل کلم ها را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید. به مدت 25 دقیقه در دمای 375 درجه بپزیدشان، هنگام خنک کردن تکانشان دهید. حرارت فر را تا دمای 450 درجه بالا ببرید. یک ماهی تابه بزرگ را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید.
یک قاشق غذا خوری روغن به ماهی تابه اضافه کنید، ماهی تابه را تکان دهید تا کاملا چرب شود. قارچ ها و فلفل دلمه ای را اضافه کنید، به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند تکانشان دهید، کنار بگذاریدشان. گل کلم ها را در یک حوله تمیز آشپزخانه قرار دهید، فشارشان دهید تا خشک شوند.
گل کلم، یک قاشق غذا خوری روغن زیتون باقی مانده، یک چهارم فنجان ریحان، یک هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه، نمک، سیر، 57 گرم پنیر موزارلا، سفیده تخم مرغ و پنیر پارمسان را در یک کاسه بزرگ با هم ترکیب کنید. در سینی پخت میکس، گل کلمی که بدست آوردید را تبدیل به دو نان پیتزا گرد کنید. سپس آنها را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید. نان هایی را که درست کردید در دمای 450 درجه و به مدت 22 دقیقه بپزید، سینی را از فر در بیاورید.
روی نان ها به صورت مساوی میکس قارچ، گوجه فرنگی، اسفناج، باقی مانده ریحان ها، باقی مانده فلفل سیاه، و باقی مانده پنیر موزارلا را بریزید. در آخر دو پیتزا را به مدت 7 دقیقه دیگر یا تا زمانی که پنیرها آب شوند بپزید.

اطلاعات تغذیه ای:

مواد گفته شده در این دستور پخت مربوط به دو وعده می باشد، هر وعده شامل یک پیتزا است. اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد مربوط به یک وعده است.
کالری: 350
چربی در یک وعده: 15.8 گرم
چربی اشباع در یک وعده: 6 گرم
چربی غیر اشباع در یک وعده: 5.7 گرم
چربی دارای حلقه های اشباع نشده در یک وعده: 1 گرم
پروتئین در یک وعده: 26 گرم
کربوهیدرات در یک وعده: 32 گرم
فیبر در یک وعده: 11 گرم
کلسترول در یک وعده: 25 میلی گرم
آهن در یک وعده: 3 میلی گرم
سدیم در یک وعده: 658 میلی گرم
کلسیم در یک وعده: 488 میلی گرم
کاری از گره ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

5 از 5
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*