چاق های عزیز مقاومت کنید (ناامید نشوید )

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » چاق های عزیز مقاومت کنید (ناامید نشوید )


ما انسان ها بعلت هوشی که داریم سعی می کنیم افعال و رفتار خود را با محیط خود هماهنگ کنیم. مثلا وقتی که بنزین ارزان بود برای یک سفر مشهد بی تردید با اتومبیل خود عازم آن دیار دور می شدیم. وقتی کمی بنزین گرانتر شد، ماشین کوچکتر خریدیم که سوخت را کم کنیم. وقتی که گرانتر شد ماشین را نزد مکانیک بردیم که مقدار سوخت را تنظیم کند که مصرف بنزین کم بشود، وقتی بنزین خیلی گرانتر شد سفرهای دور را با قطار رفتم که مصرف سوخت نداشته باشیم، با روشهای مختلف و با هوشمندی کامل سعی کردیم کمبودها دریافتی بنزین را جبران کنیم .
خداوند بدن ما انسان ها را هوشمند خلق کرده، وقتی افرادی که سابقه رژیم غذایی داشتن یا چندین ماه از شروع رژیمشان می گذرد بدن اینگونه از افراد با هوشمندی اقدام به مقاومت، برای جلوگيری از كاهش بيشتر وزن  می کند، مثلا مقدار سوخت پایۀ بدن را کم می کند، آب در بين بافتهای بدن انباشته می شود و سبب توقف یا کندی موقت در كاهش وزن مي گردد.
خوشبختانه این مقاومت اعمال شده چند هفته بعد با ادامه رژیم مهار خواهد شد.
ولی ملاحظه میکنیم که متاسفانه به جای اینکه مقاومت بدن مهار شود خود افراد ناامید می شوند. خواهشمندم از عزیزان چاق که اگر احیانا با اینگونه مقاومت و توقف در کاهش وزن مواجه شدند نا امید نشوند و راه خود را ادامه دهند تا نقشه بدن را مهار کنند و خود پیروز میدان شوند .

دکتر محمد صادق کرمانی
ن.پ ۱۸۹۴۴

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*