چاق ها بیشتر هستند یا لاغرها؟

خانه » اخبار » چاق ها بیشتر هستند یا لاغرها؟

چاق ها بیشتر هستند یا لاغرها؟

تحقیقات نشان داده در دنیا تعداد افرادی که چاق هستند از لاغرها بیشتر است.

همچنین در این تحقیقات اضافه شده تا سال ۲۰۲۵ یک پنجم جمعیت جهان چاق خواهند شد.

تعداد افراد چاق در دنیا از ۱۰۵ میلیون در سال ۱۹۷۵ به ۶۴۱ میلیون در سال ۲۰۱۴ افزایش پیدا کرده. همچنین نرخ چاقی از ۳ درصد به ۱۱ درصد در میان مردان افزایش یافته و در میان زنان این رقم از ۶ درصد به ۱۵ درصد است.

در همین مدت نرخ افراد لاغر از ۱۴ درصد به ۹ درصد در میان مردان و از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد میان زنان کاهش یافته است.

این تحقیقات نشان داده چاقی های بسیار شدید در بین آقایان و خانم ها بیشتر در آمریکا دیده می شود.

به صورت متوسط، مردم سراسر دنیا پس از هر دهه یک و نیم کیلوگرم سنگین تر می شوند. با همین سرعت تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱۸ درصد از مردان و ۲۱ درصد از زنان چاق خواهند شد و حدود ۶ درصد از مردان و ۹ درصد از خانم ها مبتلا به چاقی بسیار شدید خواهند شد.

مجید عزتی استاد کالج امپریال لندن و سرپرست این تحقیق می گوید: طی ۴۰ سال گذشته از دنیایی که کمبود وزن در آن شیوع داشت و دو برابر چاقی بود، تبدیل شده ایم به دنیایی که بیشتر افراد اضافه وزن دارند.

اگر چنین روشی ادامه پیدا کند، نه تنها دنیا قادر نخواهد بود جلوی رشد چاقی تا سال ۲۰۲۵ را بگرید، بلکه تعداد خانم هایی که دچار چاقی شدید هستند افزایش پیدا خواهد کرد.

برای پیشگیری از شیوع اپیدمیک چاقی شدید، باید با سیاست های جدید جلوی رشد چاقی را بگیریم، روش انتخاب صحیح غذا را به مردم بیاموزیم و کاری کنیم بیشتر برای سلامت خود اهمیت قائل شوند.

با این حال وزن به شدت پایین همچنان یکی از مشکلات اساسی جوامع بسیار فقیر است. برای مثال یک چهارم مردم آسیایی جنوبی کمبود وزن دارند، همچنین ۱۵ درصد از مردان و ۱۲ درصد از خانم ها در آفریقای مرکزی و غربی.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*