چاپ کتاب بی اشتهایی اطفال همزمان با روز جهانی کودک

هر کودکی با این پیام به دنیا می آید که خداوند هنوز از انسان نا امید نیست. رابیندرانات تاگور کودکان، پیام رسان مهر و پاکی در جهانی هستند که به خاطر زیاده خواهی های انسان ها، از پاکی نخستین خود دور و دورتر می شود…کودکان آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و برای رشد و سالم […]

چاپ کتاب بی اشتهایی اطفال همزمان با روز جهانی کودک
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 2445

تاریخ انتشار

چاپ کتاب بی اشتهایی اطفال همزمان با روز جهانی کودک

هر کودکی با این پیام به دنیا می آید که خداوند هنوز از انسان نا امید نیست.
رابیندرانات تاگور

کودکان، پیام رسان مهر و پاکی در جهانی هستند که به خاطر زیاده خواهی های انسان ها، از پاکی نخستین خود دور و دورتر می شود…کودکان آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و برای رشد و سالم ماندن، نیاز به محیطی امن و سرشار از آرامش و بهداشت دارند.
اما آیا شرایط صلح و امنیت و سلامتی برای تمام کودکان دنیا فراهم است؟!

17 مهرماه (برابر با 8 اکتبر) روز جهانی کودک است. در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا، مجمع عمومی سازمان ملل با هدف حمایت از کودکان، «انجمن بین‌المللی ویژهٔ کودکان سازمان ملل» را تاسیس نمود. در سال ۱۹۵۳، نام این انجمن به یونیسف تغییر یافت و یکی از بخش‌های دائمی در سازمان ملل متحد گردید.

وظیفهٔ انجمن کمک به کودکان، یعنی یونیسف، مراقبت از کودکان و برآوردن نیازهای اولیهٔ آنان در سال‌های آغازین زندگی، و ترغیب و تشویق والدین به تعلیم فرزندان است. همچنین تلاش این انجمن برای کاهش بیماری، مرگ و میر در کودکان، و حمایت از آنان در هنگام جنگ و حوادث طبیعی و… است.

در مقدمهٔ کنوانسیون حقوق کودک آمده است: «کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شود».

داشتن خانه و کاشانه، آرامش و صلح، پدر و مادر مسئولیت پذیر، تغذیه مناسب و تفریح و شادی کافی، برخورداری از بهداشت و سلامت کامل و احساس امنیت و امید به آینده، حق برخورداری از آموزش و تحصیل، از حقوق اولیه و لازم و ضروری برای کودکان سرتاسر دنیا است.

با توجه به اهمیت تغذیه سالم کودکان، دکتر کرمانی در این حوزه دست به کار شده و کتابی با عنوان «بی اشتهایی اطفال» تالیف نموده است. رونمایی از این کتاب همزمان با روز جهانی کودک برگزار خواهد شد.

فیزیولوژی تغذیه کودکان، بی اشتهایی کودکان، عوامل بدخوری کودکان، سفارش های غذایی برای تغذیه کودکان و 20 رفتار اشتباه در رفتار والدین از جمله فصل های کتاب «بی اشتهایی اطفال» است.
پشت جلد کتاب آمده است: به دلایل مختلف، اطفال بعد از یک سالگی دچار بی اشتهایی شدید می شوند. جنگ های والدین با کودکان شروع می شود زیرا تصور می کنند فرزندشان لجباز شده است…

کتاب «بی اشتهایی اطفال» پس از انتشار، در بخش فروشگاه سایت دکتر کرمانی قرار خواهد گرفت و شما می توانید از طریق سفارش اینترنتی، این کتاب را تهیه کنید.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*