چای و پرتقال بخورید تا به سرطان رحم دچار نشوید

چای و پرتقال بخورید تا به سرطان رحم دچار نشوید - - - اخبار
چای و پرتقال بخورید تا به سرطان رحم دچار نشوید - 2 - - اخبارسرطان رحم؛ بیماری است که شنیدن نامش برای بسیاری زنان رعب آور است. بیماری شایع که در برخی موارد حاد حتی منجر به مرگ می شود، اما تحقیقات دانشمندان نشان داده است اعمال تغییراتی در رژیم غذایی در کاهش احتمال ابتلا به این بیماری بسیار مؤثر است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، خوردن روزانه دو فنجان چای سیاه در کنار مصرف به اندازه مرکباتی هم چون پرتقال از خطر سرطان رحم پیشگیری می کند. این دو ماده غذایی در صورتی که صحیح استفاده شوند نقش حیاتی و مهمی در افزایش طول عمر افراد بازی می کنند. اکثر افراد با خوردن یک فنجان چای داغ و مرکبات تازه احساس خوبی پیدا می کنند، اما آنچه در بدن ما اتفاق می افتد کاملاً پنهانی و بدون طعم است.
هر دو این مواد دارای مقادیر قابل توجهی فلاونوئید هستند، یک ترکیب طبیعی که از رگ های خونی محافظت می کند، موجب دفع التهاب های بدنی می شود و از دردهای سلولی ناشی از استرس اُکسیداتیو جلوگیری می کند. بدون فلاونوئیدها بدن انسان در برابر کبودی، سرماخوردگی و عفونت های بی دفاع می شود. علاوه بر این کاهش این عنصر شیمیایی زنان را در برابر سرطان رحم بسیار آسیب پذیر می کند.
تحقیقات دانشمندان نشان داده است زنانی که در برنامه غذایی خود از دو نوع فلاونوئید به نام های فلانول و فلاوانونس استفاده می کنند بسیار کمتر از دیگران به سرطان رحم دچار می شوند. دو ترکیبی که به راحتی با نوشیدن چای سیاه و خوردن مرکبات به ویژه پرتقال تأمین می شود. به طور کلی استفاده از خوراکی هایی هم چون: کلم بروکلی، کلم پیچ، سیب و گریپ فروت در کنار پرتقال و چای می تواند در کاهش احتمال ابتلا به چنین بیماری اثر گذار باشد.

منبع medicaldaily

3.3/5 - (3 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*