چرا لاغرها به فراموشی سپرده اند

خانه » رژیم ها » رژیم چاقی » چرا لاغرها به فراموشی سپرده اند

یک نگاه به تبلیغات پزشکی با سیلی از تبلیغات گوناگون برای درمان چاق ها مواجه خواهیم شد . کسترش روز به روز اینگونه تبلیغات نشان گر بازر داغ چاقها و تعداد زیاد مراجع کنندگان فربه ها می باشد.

چرا کسی بفکر لاغرها نیست ؟

  • آیا تعدداد لاغرهای جامعه آنقدر کم است که ارزش تبلیغ را ندارد؟
  • یا شاید لاغری راه حلی ندارد؟
  • یا شاید لاغرها برای مشکل لاغری خود حتی فکر نمی کنند ؟ خیر زیرا :
  • آمار نشان می دهد که لاغرها نزدیک به یک سوم جامعه را تشکیل می دهند . وتعداد آنان کمی از آمار چاق ها کمتر است
  • از طرف دیگر رغبت لاغرها برای افزایش وزن کمتر از رغبت چاق ها برای کاهش وزن نمی باشد . زیرا من آن را در عمل مشاهده کردم که خوشحالی لاغر وقتی به افزایش وزن می رسد بیش از چاقی است که موفق به کاهش وزن می شود .
  • اما نتایج کار روی آنها؛ همچمان که ما می توانیم چاق هارا لاغر کنیم . می توانیم لاغرهارا چاق کنیم.

پس چرا کسی به فکر آنان نیست … حتی متخصصین تغذیه در تابلوهایشان فقط نام از چاقها می برند . ما می دانیم که چاقی ولاغری چیزی جز اختلال در رفتار خوراکی افراد نمی باشد وبا درست کردن رفتار ها می توانیم چاق را لاغر ولاغر را چاق کنیم .

در یک نگاه سطحی افزایش وزن یک فرد لاغر ظاهرا خیلی آسان به نظر می آید زیرا می توانیم دستور مصرف مقادیر زیادی از غذاهارا صادر کنیم ومشکل لاغر را حل کنیم . ولی حقیقتی که نباید آن را فراموش کرد این است که :

ما نباید با پرخوری لاغرهارا چاق کرد زیرا معده ای آنان نمی تواند پرخوری را تحمل کند . باید به فکر تجویز غذاهای کم حجم وپر کالری برای آنان باشیم . آنان نیاز به آموزش تغذی دارند که ظرف کمتر از دو ساعت می توان آن را به لاغرها در یک همایش گروهی آموزش داد ،آن بهترین راه برای موفقیت آنان می باشد .یکی از مهمترین عوامل لاغری آنان عدم معرفت حقیقی از ارزش حقیقی غذاها می باشد .

مثال: در یک جشن میهمانی که فقط میوه در دیسها جلوی میهمانها گذاشته شده دقت کنید ورفتار چاق ها ولاغرهارا مشاهده کنید ؛ لاغرها چاقوهارا برمیدارد وخودرا به پوست کردن خیار مشغول می کنند ،در وقتی که چاق ها فرصت را غنیمت می شمرند و قبل از که لاغرها پوست کردن خیار را به اتمام رسانند،آنان توانستن دوتا موز را نوشجان کنند.
در نتیجه در همان فرصت وهمان سفره چاق ۳۰۰ کالری خورده ؛ولاغر فقط ۵ کاری خورد ( شصت برابر لاغر )زیرا یک خیار ۵ کالری دارد و دو عدد موز ۳۰۰ کالری دارد . به لاغر باید این مسائل کلیدی را توضیح داد وباید بر وعده های سه گانه تاکید کرد که لاغرا باید دوساعت قبل از وعده ها چیزی نخورند مخصوصا شیرینی زیرا شیرینی قبل از غذا لاغرکننده است وشیرینی بعد از غذا لاغر کننده است .

متاسفانه تعداد زیادی از همکاران راه آسانتر برای افزایش وزن آنان پیدا کردند با تجویز هورمون های مردانه به خانم هاباعث افزایش حجم توده عضلات آنان شده واین امد منجر به افزایش سریع وزن می گردد بدون آنکه به آینده ای سیاه این خانم بد بخت نگاه کنند .
ناگفته نماند که تجویز هورمون مردانه برای خانم ها منجر به تغییر تون صدای خانم صدای مردانه و همچنان مصرف تستسترون منجر به پرموئی خانم وتولید ریش وسبیل برای آنان می گردد . از طرف دیگر شرکتهای تجاری پودرهای برای افزایش وزن تهیه کردند که فرمول حقیقی آن را روی جعبه ها نمی نویسند . وبرای گمراه کردن لاغرها فرمول چند گیاه بی ضرر را نوشته و دیگر ترکیبات را نمی نویسند ( مثل مرکبات کورتون) که منجر به از کار افتادن کلیه ها وتجمع مایعات بدن وپف کردن بدن وافزایش وزن کاذب .

دکتر محمد صادق کرمانی
ن.پ : ۱۸۹۴۴

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم