چرا چاق ها در ماه مبارک چاق تر می شوند ؟

خانه » زندگی رژیمی » عادات غذایی » چرا چاق ها در ماه مبارک چاق تر می شوند ؟
چرا چاق ها در ماه مبارک چاق تر می شوند ؟
چرا چاق ها در ماه مبارک چاق تر می شوند ؟
ماه مبارک رمضان ماهی است كه چاق ها در آن ماه چاق تر مي شوند و لاغرها لاغرتر.

اين امر چهار دليل دارد:
۱ ـ تعداد وعده های غذايی از ۵ نوبت به يك يا دو نوبت تبديل می شود و  برای این است که چاق ها در ماه مبارک چاق تر مي شوند.

۲ ـ معمولاً بعد از افطار، چاق ها مشغول خوردن زولبيا، باميه ، باقلوا و… مي شوند ولی لاغرها به تماشا اكتفا مي كنند. ناگفته نماند که یک عدد زولبیای ۱۰۰ گرمی ۴۵۰ کالری دارد . و صدگرم باقلوا ۵۵۰ کالری است. مجموع کالری صد گرم از این دو شیرینی معادل ۱۰۰۰ کاری می شود واگر هزار را تقسیم بر ۷/۷ بکنیم نتیجه ۱۳۰ گرم دنبه در هر روز تولید می شود و اگر ۳۰ روز ماه مبارک را در نظر بگیریم ، مجموع افزایش وزن روزه دار در ماه مبارک رمضان برای خوردن این شیرینی نزدیک به چهار کیلوگرم خواهد بود ، واین حقیقتی است که عملا آن را در روزه داران در عید فطر همیشه مشاهده می کنیم .

۳ ـ برگزاری مجالس افطار كه يكی از سنتهای ديرينه ی ما مسلمانان به حساب مي آيد، مزيد بر علت شده و افراد چاق كه نمي توانند از اين گونه مجالس و سفره ها براحتی دست بكشند، قطعا در این ماه چاق تر مي-شوند.

۴ ـ فعاليت بدنی بيشتر افراد در ماه مبارك رمضان كاهش مى يابد ودر مقابل خواب آنان بیشتر می شود مخصوصا که خواب روزه دار در ماه مبارك عبادت به حساب مي آيد . در نتيجه نياز انسان به سوخت (كه همانا غذا مي باشد) كم می شود.ولی عملاً دريافتي ها به علت های مختلف بيشتر می شود و در نتيجه فرد مزبور چاق تر می شود.

دکتر محمد صادق کرمانی
ن.پ : ۱۸۹۴۴
campaign

ایـن شـرایط کرونایـی باعـث شـده همـه خونـه نشـین بشـیم و فرصـت خوبیـه کـه یـه تغییـر بـزرگ بدیـم و بـرای مهمونیا و عروسیای بعد از کرونا همه رو سوپرایز کنیم.

کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*