چرا چین و چروک های پوست بیشتر اطراف چشم است

چرا چین و چروک های پوست بیشتر اطراف چشم است   خطوط چهره، مانند همان هایی که به نام خطوط لبخند، یا حای پای کلاغ می شناسیم، بلای جان بسیاری از افراد بالغ پا به سن گذاشته است. تحقیقات جدید روی اجساد نشان داده است چرا بعضی چین و چروک ها شدیدتر از دیگر انواع […]

چرا چین و چروک های پوست بیشتر اطراف چشم است - 3 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 1692

تاریخ انتشار

چرا چین و چروک های پوست بیشتر اطراف چشم است
چرا چین و چروک های پوست بیشتر اطراف چشم است

 

 • خطوط چهره، مانند همان هایی که به نام خطوط لبخند، یا حای پای کلاغ می شناسیم، بلای جان بسیاری از افراد بالغ پا به سن گذاشته است. تحقیقات جدید روی اجساد نشان داده است چرا بعضی چین و چروک ها شدیدتر از دیگر انواع خود هستند.
 • با توجه به گزارش تیم تحقیقاتی ژاپنی که توسط دکتر یوچی تاماتسو فارغ التحصیل دانشکده علوم پزشکی و دندانپزشکی در ژاپن رهبری می شد، تفاوت در ترشح روغن غدد زیر پوست می تواند توضیح دهد که چرا چروک های پیشانی کم عمق تر از چین و چروک های دور چشم است.
 • غدد چرب غذه های میکروسکپی هستند که سبوم، یک ماده چرب و مومی شکل ترشح می کنند که پوست را چرب می کند و از آُسیب آب محافظت می کند.
 • این چنین که مشخص است چین و چروک های پوست در نقاطی که غدد سباسه کمتر متمرکز شده اند عمیق تر هستند. همچنین شواهد نشان می دهد این غدد در نیمه بالای صورت محدود می شوند.
 • برای کشف عوامل مرتبط با چین و چروک صورت، محققان عمق چروک ها، تراکم غدد، و تراکم پوست غشایی در قسمت پیشانی و ناحیه چشم را در 58 جسد مورد بررسی قرار دادند. سن این افراد از 20 تا 90 سال بود.
 • تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که این غدد در زیر پوست پیشانی بیشتر هستند، به همین دلیل چین و چروک ها کم عمق تر هستند.
 • محققان گفتند کمبود غدد چرب در ناحیه دور چشم کاملا نشان می دهد که چرا چین و چروک در این ناحیه عمق بیشتری دارند.
 • محققان همچنین متوجه شدند تراکم بیشتر غدد چرب با داشتن لایه پوست ضخیم تر نیز در ارتباط است.
 • با اینکه محققان آرزو دارند این تحقیقات نهایتا منجر به یافتن درمان ضد چین و چروک شود آنها اذعان کرد که بسیاری از عوامل علاوه بر تراکم غدد احتمالا نقش مهمی در تغییرات عمق چین و چروک ها بازی می کنند.
 • باید گفت این تحقیقات تنها روی پوست ژاپنی ها انجام گرفت و نمی توان گفت نتیجه در پوست های روشن تر یا تیره تر همین است یا خیر.
 • تفاوت در چین و چروک میان نژاد های مختلف انسان ها بسیار است. پوست بعضی نزاد ها از برخی دیگر به صورت طبیعی کمتر چین و چروک دارد به همین دلیل سخت است که بگوییم این تحقیقات می تواند همه چیز را نشان دهد.

 

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

چرا چین و چروک های پوست بیشتر اطراف چشم است - 6 - - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*