دلایل استپ وزن از زبان دکتر کرمانی

دکتر کرمانی

  آیا به تازگی رژیم غذایی را شروع کرده اید و به شدت هیجان زده اید؟ در ابتدا همه چیز خوب به نظر می رسد و شاهد کاهش وزن خود هستید اما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که دچار استپ وزن شده اید. هرگز ناامید نشوید و به تلاش هایتان ادامه دهید.


  رژیم لاغری دکتر کرمانی

  چه عاملی باعث استپ وزن می شود؟

  بسیاری از افراد فکر می کنند که لازمه ی کاهش وزن اراده است و توجهی به عملکرد هورمون های بدن ندارند درحالی که هورمون ها، چگونگی پردازش غذا و مدیریت انرژی بدن را تنظیم می کنند.

  به نقل از دکتر کرمانی، یکی از عواملی که باعث استپ وزنی و یا کند شدن کاهش وزن می شود، هورمون  «لپتین» است که از ذخایر چربی در بدن ترشح می شود که به مهار گرسنگی و تعادل انرژی در بلند مدت کمک می کند و نقش مهمی در کاهش وزن دارد.

  عملکرد اصلی آن این است که به بخشی از مغز بگوید که سیر هستم. افزایش چربی های بدن منجر به افزایش سطح لپتین نیز می شود. وقتی فرد مقدار زیادی هورمون لپتین در بدن داشته باشد ممکن است نسبت به آن مقاوم شود و  لپتین دیگر  نمی تواند به مغز فرمان دهد که شما سیر هستید پس به خوردن ادامه می دهید و وزن تان بالا می رود. گاهی اوقات هم ممکن است وزن کم نکنید ولی متوجه خواهید شد که سایزتان کم شده است یعنی در رسیدن به هدف تان موفق شده اید اما حواستان باشد که در دوران رژیم ریزه خواری نداشته باشید و به سمت غذاهای ناسالم نروید.

   

  دلایل استپ وزن از زبان دکتر کرمانی

  در ادامه نیز اگر شما هم دچار استپ وزن یا کند شدن روند کاهش وزن تان هستید به تماشای ویدئویی از دکتر کرمانی در خصوص این موضوع دعوت تان می کنم. همراه ما باشید تا در ویدئوهای بعدی عوامل دیگری از استپ وزن را  نیز مشاهده کنید.

  آیا تاکنون شما هم استپ وزن داشته اید یا خیر؟ منتظر کامنت های شما هستیم.

  در حال ارسال
  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.83 (6 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *