دلایل استپ وزن از زبان دکتر کرمانی

خانه » دکتر کرمانی » دلایل استپ وزن از زبان دکتر کرمانی

استپ وزن از زبان دکتر کرمانی ؛ آیا به تازگی رژیم غذایی را شروع کردید و به شدت هیجان زدید؟ در ابتدا همه چیز خوب به نظر می رسد و شاهد کاهش وزن خود هستید اما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که دچار استپ وزن شدید. هرگز ناامید نشوید و به تلاش هایتان ادامه دهید.


رژیم لاغری دکتر کرمانی

چه عاملی باعث استپ وزن می شود؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که لازمه کاهش وزن اراده است و توجهی به عملکرد هورمون های بدن ندارند درحالی که هورمون ها، چگونگی پردازش غذا و مدیریت انرژی بدن را تنظیم می کنند. به نقل از دکتر کرمانی، هورمون «لپتین» عاملی مهم سبب استپ وزنی و یا کند شدن کاهش وزن می شود. این هورمون از ذخایر چربی در بدن ترشح می شود که به مهار گرسنگی و تعادل انرژی در بلند مدت کمک می کند و نقش مهمی در کاهش وزن دارد.

عملکرد اصلی هورمون لپتین این است که به بخشی از مغز بگوید که سیر هستم. همچنین افزایش چربی های بدن منجر به زیاد شدن سطح لپتین نیز می شود. وقتی فرد مقدار زیادی هورمون لپتین در بدن داشته باشد ممکن است نسبت به آن مقاوم شود و  لپتین دیگر  نمی تواند به مغز فرمان دهد که شما سیر هستید پس به خوردن ادامه می دهید و وزن تان بالا می رود. گاهی اوقات هم ممکن است وزن کم نکنید ولی متوجه خواهید شد که سایزتان کم شده است یعنی در رسیدن به هدف تان موفق شدید اما حواستان باشد که در دوران رژیم ریزه خواری نداشته باشید و به سمت غذاهای ناسالم نروید.

 

دلایل استپ وزن از زبان دکتر کرمانی

در ادامه نیز اگر شما هم دچار استپ وزن یا کند شدن روند کاهش وزن تان هستید به تماشای ویدئویی از دکتر کرمانی در خصوص این موضوع دعوت تان می کنم. همراه ما باشید تا در ویدئوهای بعدی عوامل دیگری از استپ وزن را  نیز مشاهده کنید.

آیا تاکنون شما هم استپ وزن داشته اید یا خیر؟ منتظر کامنت های شما هستیم.

Sending
User Review
4.38 (8 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

زهره ۱۲ دی ۱۳۹۷

سلام. لطفا مدت گذر از استپ وزن رو هم بفرمایید. چقدر طول میکشه تا دوباره وزن شروع به کم شدن بکنه .متشکرم

کارشناس به اندام ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. برای اطلاع کامل از این موضوع، پیشنهاد می کنم این مقاله رو مطالعه بفرمایید.