چرت30دقیقه ای سردرد کارمندان را کم می کند

مطالعات محققان دانشگاه هاروارد نشان می دهد که چرت 20 تا 30 دقیقه ای نیمروزی علاوه بر افزایش هوشیاری، باعث کاهش استرس و سردرد تنشی کارمندان می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از ساینس، اغلب کارمندان به نوعی سردرد به نام سردرد تنشی مبتلا می شوند که مزمن و آزار دهنده […]

چرت30دقیقه ای سردرد کارمندان را کم می کند - 2 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 981

تاریخ انتشار

چرت30دقیقه ای سردرد کارمندان را کم می کند - 4 - - اخبار

مطالعات محققان دانشگاه هاروارد نشان می دهد که چرت 20 تا 30 دقیقه ای نیمروزی علاوه بر افزایش هوشیاری، باعث کاهش استرس و سردرد تنشی کارمندان می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از ساینس، اغلب کارمندان به نوعی سردرد به نام سردرد تنشی مبتلا می شوند که مزمن و آزار دهنده است که با چند راهکار ساده می توان به این معضل پایان داد.
سردردهای تنشی (Tension Headaches) معمولا ناشی از شغل است و شدت آن به اندازه میگرن نیست ولی استمرار آن بسیار آزاردهنده است. افرادی که به این معضل مبتلا هستند فرصت لذت از زندگی را پیدا نمی کنند زیرا این درد موذی همنشین اغلب اوقاتشان است.
سردردهای تنشی معمولا به دلیل انقباض عضلات ناحیه سر، گردن و شانه بوجود می آید. برخی از تحقیقات نشان می دهد که استرس و تنش مهمترین عامل بروز این عارضه است.
اکثر افراد به محض مواجه شدن با این مشکل به انواع قرص های مسکن پناه می برند که راه حلی کوتاه مدت و موقتی است. تحقیقات پژوهشگران هاروارد نشان می دهد که حل این معضل فقط چند راه حل دارد که اغلب افراد از آن بی اطلاع هستند.
خواب کافی، ورزش منظم، غذای سالم و جلوگیری از عوامل استرس زا به طور کلی این مشکل را حل می کند. در ادامه این گزارش آمده است که کم خوابی یکی از مهمترین دلایل خستگی بدن و بروز سردرد تنشی است.
هفت تا هشت ساعت خواب در شب بین ساعات 10 شب تا 6 صبح از سوی پزشکان توصیه شده است. همچنین چرت 20 تا 30 دقیقه ای نیمروز نیز علاوه بر افزایش هوشیاری، باعث کاهش استرس و سردرد تنشی می شود.
مصرف غذای ناسالم نیز یکی دیگر از مهمترین دلایل سردرد های تنشی است. هنگامیکه ذخایر قند خون کاهش پیدا می کند، بدن برای ابتلا به این عارضه مستعد می شود. هیچ یک از وعده های غذایی را حذف نکنید و مطمئن شوید که رژیم غذایی شما شامل مقدار زیادی میوه، سبزیجات، پرتئین بدون چربی، کربوهیدرات سالم و چربی های سالم است.
انجام ورزش های کششی و یوگا نیز یکی از مهمترین روش های کاهش دردهای تنشی است. مراقب باشید که در طول روز از فکر و بدنتان بیش از اندازه کار نکشید.
به یاد داشته باشید که رعایت اصول سلامتی بهترین راه برای مبارزه با دردهای تنشی است و داروهای مسکن یک راه حل موقتی است که هرگز توصیه نمی شود.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*