کاهش وزن با ورزش؛ معرفی بهترین ورزش برای کاهش وزن

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » کاهش وزن با ورزش؛ معرفی بهترین ورزش برای کاهش وزن

ورزش یکی از عوامل موثر در سلامتی بدن و شادابی روح است. علاوه بر این، ورزش باعث افزایش مصرف کالری می‌شود و توأم با رژیم غذایی در کاهش وزن تاثیر زیادی دارد. بسیاری از افرادی که قصد لاغری دارند به دنبال بهترین ورزش برای کاهش وزن هستند. آنها مدام از خود می‌پرسند کدام ورزش برای من بهتر است، ورزش‌های قدرتی یا هوازی؟ در این مقاله درباره کاهش وزن با ورزش و انواع ورزش‌های موثر بر کاهش وزن صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

ورزش کردن چه مزایایی دارد؟

یکی از اصول لاغری سالم، انجام تمرینات ورزشی در دوران رژیم است.

1- بهبود سلامت استخوان‌ها

ورزش، مفید بودن خود را برای استخوان‌ها در چندین سطح نشان می‌دهد. ورزش‌هایی که در آنها وزن بدن باید تحمل شود مانند پیاده‌روی و بالا رفتن از پله‌ها و همچنین ورزش‌هایی مانند تنیس، دویدن و حتی رقصیدن همگی به سلامت استخوان ها کمک می‌کنند. ورزش‌های قدرتی نیز علاوه بر اینکه باعث تحریک رشد استخوانی می‌شوند، مانع از دست دادن استخوان نیز هستند. اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را بگیرید توصیه می‌شود ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی و دویدن را همراه با ورزش‌های قدرتی به صورت ترکیبی انجام دهید.

2- کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های تهدید کننده‌ی زندگی

لیست بیماری‌هایی که ورزش می‌تواند به پیشگیری از آنها کمک کند یا بهبودشان دهد، بسیار طولانی است. ورزش به روش‌های متعددی سلامت قلب را بهبود، واکنش بدن به انسولین را افزایش، تعداد و شدت دفعات حملات آسمی را کاهش می‌دهد. همچنین عضلات را تقویت می‌کند تا به پیشگیری از درد مفاصل کمک کند.

3- بهبود خلق و خو

معمولا بعد از یک ورزش خوب، به دلیل ترشح اندورفین احساس نشاط می‌کنید. محققان بر این باورند که ترشح انتقال دهنده عصبی اپی‌نفرین نیز، از دیگر دلایل بهبود در خلق و خو است.

4- افزایش سطح انرژی

بهبود در جریان خون و در پی آن تقویت انتقال اکسیژن و مواد مغذی، دلایل اصلی این هستند که ورزش باعث افزایش سطح انرژی‌تان می‌شود. تحقیقات نشان داده اگر در هفته تنها سه مرتبه به مدت ۲۰ دقیقه ورزش کنید، احساس خستگی کمتر و انرژی بیشتری دارید. اگر با ورزش تنها به دنبال افزایش انرژی هستید، توصیه می‌کنیم ورزش‌هایی با شدت کم را امتحان کنید.

5- داشتن خواب بهتر

ورزش به طرق مختلفی روی خواب تاثیر می‌گذارد. ورزش نه تنها به خسته شدن ذهن و بدن کمک می‌کند، بلکه واکنش استرسی به محرک‌ها را نیز کاهش می‌دهد.
ورزش کردن باعث افزایش کیفیت خواب و رفع اختلالات خواب در افراد می شود.

6- تقویت زندگی جنسی

اندورفینی که بدن بعد از یک ورزش درست و حسابی ترشح می‌‌کند، باعث بهبود ترشح هورمون‌های جنسی می‌شود. علاوه بر آن کاهش استرس، افزایش انرژی و تقویت جریان خون همگی برگ‌های برنده‌ای هستند که به تقویت زندگی جنسی‌تان کمک می‌کنند. یکی از بهترین ورزش‌هایی که می‌تواند کمکت‌ان کند، ورزش عضلات لگن است.

7- بهبود حافظه

تحقیقات نشان داده انجام ورزش‌های هوازی به صورت مرتب، باعث افزایش سایز هیپوکامپ می‌شود. هیپوکامپ در مغز قرار دارد و مسئول حافظه کلامی و یادگیری است.

8- داشتن پوستی صاف‌تر

همانطور که گفتیم ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به پوست‌تان می‌رسد. این ترکیب همچنین به افزایش تولید کلاژن کمک می‌کند. کلاژن پروتئینی است که به پوست، قدرت و خاصیت کشسانی می‌دهد. اگر ورزش بیرون از خانه را انتخاب کردید، استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.
ورزش میتواند با افزایش اکسیژن رسانی به پوست، موجب شفافیت و جوانی آن در طول زمان شود.

کاهش وزن با انواع ورزش

• ورزش‌های غیر‌هوازی

منظور از ورزش‌های هوازی، ورزش‌هایی هستند که مدت زمان آنها کم و عضلات محدودی در آنها شرکت می‌کند. در این ورزش‌ها آنزیم‌های قند سوز ترشح می‌شود. به همین دلیل بدن، تنها قند می‌سوزاند و در کاهش چربی تاثیری ندارند. ورزش‌ کشتی و یا زیبایی اندام از این دست ورزش‌ها هستند.

• ورزش‌های هوازی

ورزش‌های هوازی مدت زمان طولانی‌تری دارند و عضلات بیشتری در آن شرکت می‌کنند. در این ورزش‌ها آنزیم‌های چربی‌سوز، ترشح شده و باعث سوختن چربی‌های بدن می‌شود. برای نمونه ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی تند به مدت طولانی، دو استقامتی، شنا، فوتبال و بسکتبال از دسته ورزش‌های هوازی است.
با محاسبه‌ی کالری‌سوزی افراد در طول فعالیت‌های مختلف، با استفاده از وزن بدن می‌توانید حساب کنید در طول فعالیت‌های مختلف از جمله ورزش هوازی و قدرتی چه مقدار کالری می‌سوزانید.
اگر وزنتان ۷۳ کیلوگرم باشد در هر ۳۰ دقیقه دویدن با سرعت کم ۲۵۰ کالری می‌سوزانید. اگر با سرعت بیشتری بدوید، می‌توانید در ۳۰ دقیقه حدود ۳۶۵ کالری بسوزانید. از سوی دیگر اگر به همین اندازه با وزنه کار کنید ممکن است تنها ۱۳۰ تا ۲۲۰ کالری بسوزانید. به طور کلی در یک دوره زمانی مشخص ورزش هوازی، کالری بیشتری نسبت به ورزش قدرتی می‌سوزانید.

ورزش کردن چگونه به لاغری کمک می‌کند؟

کاهش وزن با ورزش و مشاهده تاثیر آن معمولا زمان می‌برد. این مسئله به مقدار وزنی که می‌خواهید کم کنید بستگی دارد و ممکن است پس از چند هفته، روی ترازو قابل مشاهده باشد. پس از چند هفته هم نباید انتظار سیکس پک داشته باشید.
دیدن تغییر در عضلات و کاهش چربی می‌تواند بیش از ۶ هفته به طول بیانجامد. اگر بعد از چند هفته ورزش و درست غذا خوردن، متوجه کاهش وزن شدید باید به این عادت خوب ادامه دهید. در غیر این صورت، باز هم به گذشته باز خواهید گشت. کاهش وزن در این یکی دو هفته ابتدایی، می‌تواند بیشتر به خاطر از دست دادن آب بدن باشد.
ورزش کردن در کنار یک برنامه غذایی مناسب، کمک‌ان می‌کند به جای از دست دادن عضله چربی بسوزانید. زمانی که عضلات در حالت استراحت قرار می گیرند، شروع به رشد می‌کنند. بنابراین باید بین ورزش و غذا خوردن برای سوخت‌رسانی به عضلات و استراحت دادن به خودتان تعادل ایجاد کنید. اگر می‌خواهید تاثیری مثبت روی کاهش وزن، رشد عضلانی، تناسب اندام و دیگر شاخص‌های سلامت بگذارید باید ورزش را با یک برنامه غذایی سالم، خواب کافی و از بین بردن استرس ترکیب کنید.

بهترین ورزش برای کاهش وزن

قبل از شروع ورزش برای کاهش وزن باید به چند نکته توجه کنید:
• انجام ورزش به تنهایی کافی نیست و باید همراه با رژیم غذایی باشد.
• برای کاهش وزن پس از انجام ورزش تا یک ساعت غیر از آب، غذاهای آزاد و بدون کالری، چیز دیگری استفاده نکنید.
• پس از آن می‌توان با خوردن یک لیوان شیر یا یک عدد میوه (از سهمیه رژیم) مواد غذایی لازم را به بدن رساند.
• توجه کنید نوع ورزش نباید خسته کننده باشد، بنابراین بهتر است به جای یک ساعت ورزش روزانه، دو نیم ساعت ورزش کنید تا از تنگی نفس، تپش قلب و بالا رفتن ضربان قلب جلوگیری شود.
• انتخاب نوع ورزش باید براساس توانایی افراد و در دسترس بودن آن انجام گیرد.
• ورزش‌ها بهتر است منظم و متعادل باشد. برای مثال به جای اینکه هفته‌ای ۲-۱ بار با مدت زمان بیشتر ورزش کنید، بهتر است یک روز در میان در مدت زمان کمتری ورزش کنید.

برای کاهش وزن، ورزش به تنهایی کافی نیست!
اگه دنبال یه کاهش وزن درست و پایدار هستی، بهترین کار اینه که با یه رژیم غذایی سالم و ورزش خودتو همراه کنی.
کافیه همین الان تصمیم بگیری تا سه ماه آینده به وزن ایده‌آل برسی.

رژیم غذایی دکتر کرمانی + ورزش رو از لینک پایین بگیر
برای دریافت برنامه کلیک کن
kermany

1- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ پیاده‌روی آهسته (سرعت ۳ تردمیل، بدون شیب)

اضافه وزن سبب فشار روی زانوها می شود. بنابراین اگر می‌خواهید این ورزش را شروع کنید، علاوه بر کالری‌سوزی باید به فکر مصدومیت زانو هم باشید. اما پژوهشگران دریافتند افراد چاق وقتی با سرعت آهسته پیاده‌روی می کنند، از زمانی که با سرعت عادی راه می روند بیشتر کالری می‌سوزانند. همچنین پیاده‌روی با سرعت آهسته در مقایسه با سرعت عادی فشار روی زانو را نیز کاهش می‌دهد. بنابراین برای شروع پیاده‌روی سعی کنید همه چیز برایتان ساده شود.

2- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ پیاده‌روی سریع (سرعت تردمیل ۵ به بالا بدون شیب)

پس از مدتی که ورزش و رژیم غذایی را دنبال کنید، بدن سبک‌تر و آماده فعالیت‌های سنگین‌تر می‌شود. هر زمان احساس کردید آماده‌اید سرعت پیاده‌روی را افزایش دهید. فعال نگاه داشتن بدن با پیاده‌روی کمک می‌کند از بسیاری بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی-عروقی، دیابت و حتی سرطان در امان بمانید.

3- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ شنا یا قدم زدن در آب

همه کسانی که تلاش می‌کنند وزن خود را کاهش دهند شرایط یکسان ندارند، اما همیشه برای ورزش کردن راهی وجود دارد. شنا و پیاده‌روی در آب فوق‌العاده موثر است اما زمانی که روی زمین پیاده‌روی می‌کنید کمتر احساس خستگی خواهید داشت و امکان مصدومیت نیز تقریبا صفر است. افرادی که محدودیت حرکتی دارند با این نوع ورزش میزان کالری‌سوزی خود را افزایش می‌دهند و دچار توقف یا کندی کاهش وزن نمی‌شوند.

4- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ کوهنوردی (یک بار در هفته)

کوهنوردی علاوه بر ورزش هوازی، قدرتی هم هست چون با شیب بالا روبرو هستید و گاهی مجبورید وزن بدن خود را کاملا بلند کنید. از بهترین راه‌های فعالیت بدنی انجام کاری است که از آن لذت می‌برید. بنابراین در روزهای تعطیل به همراه خانواده یا دوستان به کوهنوردی بروید تا هم ورزش کرده باشید و هم لذت برده باشید. هنگام کوهنوردی از کفش‌های مناسب استفاده کنید تا از ناحیه زانو و مچ پا دچار آسیب نشوید.
یکی از بهترین ورزشها برای لاغری، کوهنوردی است که باعث تقویت روحیه نیز می شود.

5- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ رقص

گاهی آنقدر مشغله داریم که فرصت نیست بیرون از خانه و در باشگاه ورزش کنیم. رقص علاوه بر کالری سوزی، روحیه را نیز شاد می‌کند. این ورزش مانند پیاده‌روی، رایگان است. حتی با بالا بردن سرعت حرکات، میزان کالری‌سوزی را افزایش دهید و زمان ورزش را مختصرتر کنید.

6- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ دوچرخه سواری (ثابت یا متحرک)

دوچرخه سواری یکی دیگر از ورزش‌های هوازی است که می‌توانید با لذت انجامش دهید. بسیاری از پارک‌ها، مسیرها و تجهیزات مربوط به این ورزش را در اختیار مردم قرار می‌دهند. بنابراین خیلی ساده می‌توانید علاوه بر بهبود روحیه، کالری‌سوزی هم داشته باشید. ورزش‌های هوازی مانند دوچرخه سواری برای کاهش خطر بیماری‌هایی مانند دیابت، سرطان و مشکلات قلبی- عروقی نیز بسیار مفید هستند.

7- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ ورزش‌های گروهی مثل زومبا، ایروبیک، فیتننس

همه ما در شروع کارها خوب هستیم و از انگیزه ابتدایی کمک می‌گیریم، اما به مرور زمان و با کم شدن انگیزه ممکن است ورزش را فراموش کنیم. اینجاست که باید انگیزه‌ی پایدار برای خود پیدا کنیم. از بهترین روش‌ها انجام ورزش‌های گروهی است. وقتی با یک دوست یا جمعی از افراد ورزش می‌کنید، به یکدیگر انگیزه بدهید. هر کاری به صورت دسته جمعی ساده‌تر می‌شود. وقتی وارد یک گروه می‌شوید دیگر احساس مسئولیت می‌کنید و کنار گذاشتن آن برایتان دشوار خواهد بود.

8- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ خیز روی پله

برای بالا بردن سرعت کاهش وزن به فاصله سه قدمی پله بایستید. دست‌ها را برای حفظ تعادل پشت خود قرار دهید. پای راست را کاملا روی پله اول بگذارید. به حالت خیز، دو پا را خم کنید. اجازه ندهید زانوی سمت راست به پشت آرنج سمت راست برود و ساق پای راست را عمود بر پله قرار دهید. وقتی ران سمت راست به موازات کف زمین درآمد، پای راست را با سرعت به عقب بکشید و پای چپ را به همان ترتیب روی پله بگذارید. به مدت یک دقیقه این حرکت را با جایگزین کردن مرتب پاها ادامه دهید. (8 تا 9 دقیقه)

ورزش در خانه؛ خیز روی پله

9- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ حلقه همسترینگ

روبروی پله بایستید و دست چپ خود را برای حفظ تعادل روی نرده قرار دهید. پای راست خود را به طرف عقب بیاورید و انگشتان پا را چند سانتی‌متر از زمین بلند و بعد پای خود را خم کنید. به آرامی پاشنه پا را به سمت باسن بیاورید. ران‌ها باید در یک سطح قرار بگیرند. پای خود را صاف کنید و به حالت اول بازگردید. با هر پا ۱۰ مرتبه این حرکت را انجام دهید. انجام این حرکت یک دقیقه طول می کشد. (11 تا 12 دقیقه)
ورزش در خانه؛ حلقه همسترینگ

10- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ بالا کشیدن ماهیچه ساق پا

نرده را نگه دارید و روی اولین پله بایستید. پاشنه پاها باید خارج از پله و انگشتان پا روی پله باشد. با کمک انگشتان و توپ، پا را بلند کنید. سپس دوباره پاشنه‌ها را پایین بیاورید. به مدت یک دقیقه این حرکت را ادامه دهید. (13 تا 14 دقیقه)
ورزش در خانه؛ بالا کشیدن ماهیچه ساق پا

11- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ لیفت پا

روی اولین پله بنشینید و دست‌ها را روی پله بعدی قرار دهید. پشت خود را خم کنید. ۸ سانتی‌متر پای راست خود را از سطح زمین بالا بیاورید. به اندازه دو شماره پاها را نگه دارید. با پای چپ خود این حرکت را تکرار کنید. یک دقیقه ادامه دهید. (برای افزایش سرعت کاهش وزن، این حرکت را ۱۴ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید.)
ورزش در خانه؛ لیفت پا

12- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ پروانه

پرش پروانه یکی از ورزش‌های کلاسیک باشگاه‌های ورزشی به حساب می‌آید. در این حرکت باید در حالت ایستاده پاها به اندازه عرض ران‌ها باز شود. با بالا بردن دست‌ها با یک پرش پاها را از هم باز کنید. طوری که بدن حالت X به خود بگیرد و با پایین آوردن دست‌ها نیز پاها را با یک پرش کنار یکدیگر بازگردانید. با سرعت بالا به همین شکل ۳۰ ثانیه ادامه دهید.

13- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ وال سیت

بایستید و کمر خود را به دیوار تکیه دهید. در حالی که به طرف پایین می‌آیید پاها را با گام برداشتن از دیوار دور کنید. بدن را تا جایی پایین بیاورید که ران‌ها، زانوها و مچ پاها در حالت ۹۰ درجه قرار بگیرند. هسته بدن را درگیر کنید تا پایین کمر با دیوار در تماس بماند.
ورزش در خانه؛ وال سیت

14- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ شنا

به حالت پلنک، حرکت را شروع کنید. مچ دست‌ها را زیر شانه‌ها قرار دهید. هسته بدن را درگیر کنید. قفسه سینه را به سمت پایین بیاورید، پاها، ران‌ها و کمر را در یک خط صاف نگه دارید. به کف دست‌ها فشار بیاورید و خود را بالا بکشید.

ورزش در خانه؛ شنا

15- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ کرانچ

به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. دست‌ها را مستقیم به سمت خارج بدن بکشید. پایین کمر را به زمین فشار دهید و هسته بدن را درگیر کنید تا تیغه‌های شانه را از زمین بالا بیاورید و به جلو بکشید.
ورزش در خانه؛ کرانچ

16- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ پشت بازو دیپ

روی لبه یک صندلی بنشینید و دست‌های خود را روی لبه‌های صندلی و درست خارج از ران‌ها قرار دهید. چند گام به جلو بروید، باسن را از روی صندلی لیز دهید و دست‌ها را صاف کنید. آرنج‌ها را خم کنید و بدن را پایین بیاورید تا آرنج‌ها به حالت زاویه ۹۰ درجه خم شوند. با فشار آوردن به صندلی دوباره بدن را بالا بیاورید و به حالت ابتدایی باز گردید.
ورزش در خانه؛ پشت بازو دیپ

17- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ پلانک

دست‌ها را درست زیر شانه‌ها قرار دهید. هسته‌ی بدن را درگیر و عضلات باسن را منقبض کنید تا بدن ثابت شود. گردن و ستون فقرات را به حالت طبیعی نگه دارید. سر باید با کمر در یک خط باشد. همین حالت را نگه دارید.
ورزش در خانه؛ پلانک

18- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ زانو بلند

صاف بایستید و پاها را به اندازه‌ی عرض لگن باز کنید. هسته بدن را درگیر و از عضلات پایین شکم برای درجا زدن استفاده کنید؛ یعنی هم‌زمان یک زانو را بالا و یک زانو را پایین بیاورید. زانوها باید تا ارتفاع باسن بالا بیایند و ران‌ها با کفِ زمین موازی شوند. سعی نکنید به سمت عقب خم شوید. روی توپ‌ِ پا بمانید و با سرعت حرکات را تکرار کنید.
ورزش در خانه؛ زانو بلند

19- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ لانگز

صاف بایستید. با پای راست یک گام بلند به سمت جلو بردارید و بدن را پایین ببرید تا ران سمت راست با زمین موازی و ساق پای راست عمود شود. با فشار آوردن به پاشنه پای راست به سمت بالا و ابتدای حرکت برگردید. تغییر جهت دهید.
ورزش در خانه؛ لانگز

20- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ شنا چرخشی

به حالت شنا حرکت را شروع کنید، پایین بروید و سپس بالا بیایید تا یک حرکت شنا را کامل کنید. وقتی بالا آمدید وزن را به بازوی چپ انتقال دهید و بدن را به سمت چپ بچرخانید. این حالت را به مدت یک ثانیه نگه دارید و عضلات ران را منقبض کنید. به حالت ابتدایی بازگردید و یک شنای دیگر انجام دهید. این‌بار وزن را روی بازوی راست بیاندازید و دست چپ را بالا ببرید. به همین شکل ادامه دهید.

21- بهترین ورزش برای کاهش وزن؛ پلنک از پهلو

روی سمت چپ بدن دراز بکشید، پاها را روی یکدیگر قرار دهید. ران‌ها را بالا ببرید و وزن بدن را روی آرنج و ساعد دست بیاندازید. به همین حالت بدن را نگه دارید. سپس تغییر جهت دهید.
ورزش در خانه؛ پلانک از پهلو

سوالات متداول برای کاهش وزن با ورزش

1- چقدر طول می‌کشد با ورزش به وزن ایده‌آلمان برسیم؟

هرچقدر برنامه ورزشی سنگینی داشته باشد، با ورزش به تنهایی نمی‌توانید کاهش وزن بالایی را تجربه کنید. در حال حاضر توصیه می‌شود در طول هفته ۲٫۵ ساعت ورزش هوازی با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه با شدت بالا داشته باشید. اگر هدف‌تان کاهش وزن است، باید بیشتر از این مقدار توصیه شده ورزش داشته باشید. کاهش وزن با عمل به یک برنامه غذایی بسیار محدود، امکان پذیر است اما بلافاصله پس از کنار گذاشتن آن وزن کم شده باز خواهد گشت.

2- چقدر طول می‌کشد تا عضله‌سازی کنیم؟

عضله‌سازی با ورزش به مقدار چربی بدن و نوع ورزشی که انجام می دهید، بستگی دارد. اگر در طول هفته تنها سه روز به مدت ۳۴ دقیقه ورزش هوازی و قدرتی انجام دهید، باید بیش از ۶ هفته تلاش کنید تا تغییرات را در خود ببینید. روتین ورزشی خود را با زمان استراحت متعادل کنید تا به رشد هرچه بهتر عضلات بدن کمک کنید.

3- در کاهش وزن با ورزش چه زمانی در اندام‌مان تغییر را مشاهده می‌کنیم؟

همانطور که گفته شد برای کاهش مقدار چربی و رشد عضلات به بیش از ۶ هفته ورزش نیاز است. اما در مورد تناسب اندام چنین نیست. پس از ۶ هفته ورزش، مسلما انجام حرکات ورزشی برایتان ساده‌تر خواهد بود. دیگر مانند اوایل کار خسته نمی‌شوید، سرعت‌تان بیشتر می‌شود و می‌توانید وزنه‌های بیشتری بلند کنید. بعد از شروع ورزش شاید اولین چیزی که متوجهش می‌شوید، همین بهبود در تناسب اندام باشد.
ورزش کردن شاید در کاهش وزن خود را زیاد نشان ندهد، اما پشتیبان بسیار خوبی برای کاهش وزن است.

اگر شما هم از افرادی هستید که فرصت باشگاه رفتن ندارند، با تکرار این حرکات در خانه به‌راحتی می‌توانید به بدن‌تان فرم دلخواه را بدهید. به یاد داشته باشید بهترین راه برای کاهش وزن ورزش کردن و داشتن برنامه غذایی مناسب است. کاهش وزن با ورزش، بدون داشتن برنامه غذایی سالم امکان‌پذیر نیست. حرکات گفته شده بهترین ورزش برای کاهش وزن هستند.

4.5/5 - (129 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

فاطمه محمدی ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من 12 سال دارم و الان تقریبا 52 کیلو هستم من هر شب ۱۵ دقیقه پیاده روی میکنم ولی اصلا لاغر نمی‌شوم میخواستم بگم باید چی کار کنم؟؟؟

کارشناس به اندام ۰۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم در کنار پیاده روی باید ورزشهای روزانه داشته باشید و رژیم غذایی هم داشته باشید و اینکه مصرف برنج و نان رو کم کنید و سبزیجات و میوه جات و پروتئینهارو بیشتر مصرف کنید برای دریافت رژیم دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کنید

فاطمه محمدی ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من 12 سال دارم و الان تقریبا 52 کیلو هستم من هر شب پیاده روی میکنم ولی اصلا لاغر نمی‌شوم میخواستم بگم باید چی کار کنم؟؟؟

کارشناس به اندام ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز در کنار پیاده روی باید ورزش و یه رژیم درست و اصولی داشته باشید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

زهرا ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام ببخشید ایا تیرویید باعث اضافه وزن میشه؟ اخه من زیاد چیزی نمیخورم نمیدونم چرا چاق میشم حتی ابم میخورم چاق میشم

کارشناس به اندام ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بله کم کاری تیروئید باعث افزایش وزن میشه

گلی ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کامل بود سپاس

.... ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

چیکار کنم لاغر شم ؟ وزن: 65 قد:174

کارشناس به اندام ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

فاطمه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من ۶۵کیلو هستم وسنم۱۴/۵هستش جقدر اضافه وزن دارم؟

کارشناس به اندام ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای اینکه متوجه میزان اضافه وزنتون بشید مشخصات جسمانیتون رو در این لینک وارد کنید

مهدی صباغ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سلام من ۳۵ سال سن دارم و در حال حاضر ۱۲۵ کیلو هستم... متاسفانه این اواخر دچار سرفه های شدید و تنگی نفس شدم... میدانم و مطمئن هستم که این دو عارضه بدلیل اضافه وزن شدید هستند...سنگینی را درون سینه خود احساس میکنم و کارکرد سخت قلب خود را متوجه میشوم... استفاده از سرویس بهداشتی شرقی و یا پوشیدن لباسهای ایده آل برایم رویایی دست نیافتنی شده... کمترین حرکت مانند بالا رفتن از چند پله ساده کم ارتفاع باعث میشود تا چند ده دقیقه به نفس زدن بیفتم... من متاهل هستم و با عرض پوزش این اواخر به دلیل اضافه وزن وحشتناک دچار عارضه های اختلال جنسی نظیر بی میلی و یا ... شدم... لطفا کمکم کنید......

کارشناس به اندام ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز نگران نباشید، خیلی از افراد با وزن های مشابه شما الان از رکورددارهای ما هستند که وزن قابل توجهی رو کم کردن، پس شما هم میتونید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

…… ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

من سیزده ساله هستم و تقریبا شش کیلو برای زیبایی می خوام کم کنم و یک برنامه ی ورزشی مناسب می خوام

کارشناس به اندام ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای دریافت برنامه ورزشی به لینک زیر مراجعه کنید https://landing.kermany.com/smartpack/

ریحانه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹

سلام ببخشید من میخواستم بپرسم چرا وقتی که من طناب میزنم تپش قلب میگیرم و باید روزی چند ساعت ورزش کرد تا لاغر شوم

کارشناس به اندام ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز شما صرفا با طناب زدن به وزن ایده آلتون نمیرسید حتما در کنار اون باید از ورزشهای ترکیبی و یک رژیم سالم و دزست استفاده کنید برای دریافت رژیم لاغری دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

رضا ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

سلام. میخواستم بدونم باید چکار کنم تا عضلاتم کوچکتر شوند.من قدم ۱۹۰ است و درشت هیکل هستم.

کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز شما احتمالا منظورتون لاغری هست٬ برای لاغر شدن یا حتی کوچکتر شدن عضلاتتون باید ورزشهای خاصی رو انجام بدید از سبزیجات در رزیم غذایی روزانتون بیشتر استفاده کنید برای دریافت رژیم لاغری دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

Somyye ۲۶ بهمن ۱۳۹۹

سلام من قدم ۱۶۰ هستش وزنم ۵۵ هستش ولی چاق شدم چیکار کنم پارسال خیلی لاغر بودم ولی نمیدونم چطور شد که چاق شدم ورزش هم میرفتم ولی لاغر نشدم

کارشناس به اندام ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

هانیه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹

سلام من روزی ۲۵ دقیقه وررش پیشرفته میکنم ،ایا این باعث لاغری من می شود

کارشناس به اندام ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

هانیه عزیز، تنها با ورزش نمیتونید کاهش وزن چشمگیری داشته باشید و حتی اگه وزنتون کم بشه در صورتی که ورزش نکنید این کاهش وزن برمی گرده. بهتره در کنار ورزش از رژیم غذایی هم استفاده کنید . برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

زهرا ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

سلام زهرا هستم ۱۵ سالمه و ۱۶۵ قدمه و وزنم خیلی زیاد شده من لاغر بودم و پارگی رگ پام باعث شد خیلی وزن اضافه کنم و چاق شدم و اینکه پشتکار ندارم دو هفته ورزش کرددم و بقیه گفتن که خیلی لاغر شدی و برنامه غذایی داشتم دوباره الان ولش کردم و وزنم برگشت سر جاش و الان دوروزه ورزش میکنم ودرسم جورییه که نمیتونم باشگاه برم تا ورزش کنم میخواستم یه راه حل بهم بدین که من بتونم وزن ایده آلم و بدست بیارم😞

کارشناس به اندام ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

زهرای عزیز، با یک برنامه اصولی میتونید در طولان مدت به کاهش وزن ادامه بدین و سبک زندگیتون سالم کنید. برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

دریا ۲۰ دی ۱۳۹۹

سلام میشه با روزی دو ساعت ورزش کردن لاغر شد یا حتما باید رژیم هم داشته باشیم

کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۳۹۹

دریای عزیز، میتونید وزن کم کنید ولی نه به اندازه ای که با برنامه غذایی و ورزش همراه هستین. یا حتی ممکنه زمانی که ورزش رها کنید، وزنتون برگرده. پیشنهاد میکنیم با یک برنامه غذایی اصولی پیش برید. برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

الناز ۱۹ دی ۱۳۹۹

سلام مطلبتون عالی و مفید بود هر نکته ای که لازم بود رو گفته بودین ♥️💫

حنانه ۰۷ دی ۱۳۹۹

سلام مطالبتون عالی بود.آیا حلقه زدن با حلقه هایی که داخلشان توپ های محکمی دارند که به شکم و پهلو برخورد می کنند ، باعث لاغری شکم می شود؟؟

کارشناس به اندام ۰۸ دی ۱۳۹۹

حنانه عزیز، ورزش در کنار رژیم میتونه به شما کمک کنه که پوستتون شل نشه.

سینا ۰۹ آذر ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و قدم۱۸۷ و وزنم ۹۷ تا هستش نیخواستم بدونم میتونم با انجام ورزش های هوازیه سنگین مثل (پیاده روی تند و تردمیل و دوچرخه ثابت و...) و در کنارش ورزش های عضله سازی مثل ( حرکات باشگاه بدنسازی) وزنمو بیارم پایین و شروع کنم به عضله سازی و اینارو در کنار یک مدت ۶ ماهه با رژیم مناسب و کنترل شده بدست بیارم یا خیر

کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۹

دوست عزیز، ورزش به تنهایی تاثیر کمی داره. ولی اگه ورزش کنار یه برنامه غذایی اصولی قرار بگیره ، کاهش وزن و تناسب اندامتون اصلی تر پیش میره. برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

ارمیتا ۰۵ آذر ۱۳۹۹

سلام من 15سالم هست و دختر هستم حدود65 وزن دارم و162قد من رژیم خوب و کم کالری ولی تمام مواد های مغذی بهم میرسه تا تو رشتم تغصیر نزاره ورزش هم میکنم با اپلیکیشن های ورزشی و... در کل همه بهم میگن خیلی لاغر شدم فرق کردم من حدود دو هفته ورزشم رو قطع کردم هفته اول بخاطر درد قایدگی و هفته دوم هم ورزشم رو ادامه ندادم ولی رژیم غذاییم رو رعایت میکردم العان هم باز شروع کردم به ورزش کردن با اپلیکیشن های ورزشی که خیلی خوبن ولی حس میکنم وسواس فکری گرفتم همش فکر میکنم چون تو اون دو هفته ورزش نداشتم همه زحمتایی که برای لاغریم کشیده بودم برگشته ولی اطرافیانم میگن که اینطور نیست و تفکر من اینه من در روز اگر خیلی بخوام کالری مصرف کنم تهش800 تا850 هستش که تازه این بیشترین اندازه ای هستش که میتونم مصرف کنم اکثریت 700 تا780 هستش شما بگید من باید چیکار کنم واقعا نمیدونن

کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۹

ارمیتای عزیز، با این روند شما به زودی خسته میشین و ورزش رو رها میکنید . برنامه ای رو پیش ببرین که خسته کننده و سنگین نباشه تا به عادت روزانه تبدیل بشه. برای اطلاات بیشتر میتونید هم با بخش روانشناسی مجموعه به شماره 09123048918 و یا روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

فاطمه ۰۶ آبان ۱۳۹۹

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۷۲ کیلوعه و دختر هستم میخواستم بدونم چجوری توی خونه میتونم ۱۰کیلو وزنمو کم کنم؟ اگه روزی ۱ ساعت ورزش کنم و یه برنامه غذایی متعادل داشته باشم خوبه؟

کارشناس به اندام ۰۷ آبان ۱۳۹۹

فاطمه عزیز، سن رشد بسیار سن حساسی هست و انتخاب غلط باعث آسیب به روند رشدیتون میشه. شما میتونید با کمک کارشناس های مجموعه به اندام یک رژیم مناسب و اصولی برسین و در کنار کاهش وزنتون از غذاهایی که میل می کنید لذت ببرین .برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

صبا ۲۸ مهر ۱۳۹۹

سلام من 16 سالمه قدم 160 وزنمم59 اضافه وزن ندارم اما متاسفانه پهلو دارم میخواستم بدونم که سوزاندن چربی پهلو خیلی زمان میبره یا نه

کارشناس به اندام ۳۰ مهر ۱۳۹۹

هیچ رژیم و ورزشی نمی تونه چربی های یک ناحیه از بدن رو به صورت موضعی آب کنه. می تونید ابتدا چند کیلویی وزنتون رو با رژیم کم کنید و اگر بعد از کاهش وزن باز هم از اندامتون ناراضی بودین از روش لاغری موضعی کویتیشن استفاده کنید. البته به شرطی که بیماری خاصی نداشته نباشید و برای اطلاعات بیشتر می تونید به صفحه رژیم موضعی کویتیشنمراجعه کنید.