چند سلاح قوی برای مقابله با سرطان پروستات!

خانه » زندگی رژیمی » بیماری ها » چند سلاح قوی برای مقابله با سرطان پروستات!
چند سلاح قوی برای مقابله با سرطان پروستات! آشپزخانه رژیم لاغری

چند سلاح قوی برای مقابله با سرطان پروستات! آشپزخانه رژیم لاغری

سیب، ادویه کاری و انگور؛ این غذاها حاوی ترکیباتی هستند که سلول های سرطانی پروستات را از بین می برند. بنابراین با این سه غذا می توانید به جنگ یکی از کشنده ترین سرطان ها در آقایان بروید.

علائم اولیه بیماری را بشناسید و برای محافظت از خود گام بردارید. سرطان پروستات را قبل از اینکه کشنده شود می توانید مهار کنید. محققان دانشکده پزشکی تگزاس توانسته اند با استفاده از ترکیبات طبیعی موجود در گیاهان، راه حلی برای درمان این مشکل پیدا کنند.


چگونه خطر ابتلا به سرطان کشنده پروستات را کاهش دهیم؟

 

در این تحقیق جدید که نتایجش در  Precision Oncology منتشر شد، محققان شروع به آزمایش ۱۴۲ ترکیب طبیعی در زردچوبه، پوستِ سیب و چای سبز کردند که قبلا هم به عنوان عواملی موثر در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی شناسایی شده بودند. آنها این ترکیبات گیاهی را روی سلول های مربوط به موش ها و انسان ها مورد آزمایش قرار دادند و سه مورد از موثرترین ترکیبات را شناسایی کردند. سپس خواستند ببینند در صورت ترکیب آنها با یکدیگر، قدرتشان در برابر سلول های سرطانی بیشتر می شود یا خیر.

چند سلاح قوی برای مقابله با سرطان پروستات! میوه ادویه رژیم لاغری

سه ماده شیمیایی که روی آنها تمرکز کرده بودند، عبارت است از اسید اورسولیک (یک ماده شیمیایی طبیعی مومی که در پوست میوه و رزماری پیدا می شود)، کورکومین (ترکیبی زرد رنگ که در زردچوبه پیدا می شود) و رسوراترول (در دارچین، انگور قرمز و توت ها پیدا می شود).

پرفسور استفانو تیزیانی، استادیار در گروه علوم تغذیه و موسسه تحقیقات کودکان در دانشگاه تگزاس در آستین، نتایج این تحقیقات را در Science Daily توضیح داد: بعد از بررسی تعداد زیادی از ترکیبات طبیعی به دنبال ترکیبی از مواد مغذی بودیم که تاثیر بیشتری از داروهای حاضر، بر روی سرطان پروستات داشته باشد. زیبایی این تحقیقات آنجا بود که توانستیم رشد یک سلول سرطانی را در یک موش، بدون استفاده از مواد سمی مهار کنیم.

چرا این ترکیبات اینقدر تاثیر گذار هستند؟ وقتی سلول ها به واسطه التهاب مزمن، التهاب بیماری های خودایمنی یا چاقی آسیب
می بینند و ضعیف می شوند، بیشتر در خطر جهش به سلول های سرطانی قرار می گیرند. مواد مغذی گیاهی، التهاب را به حداقل می رسانند و خطر تبدیل شدن این سلول ها به سلول های بدخیم را کاهش می دهند.

سلول های سرطانی برای اینکه رشد کنند به مواد مغذی نیاز دارند. آنها این مواد مغذی را از گلوتامین دریافت می کنند، آمینواسیدی که برای شکست پروتئین در برنامه غذایی مورد نیاز است. ترکیبات گیاهی مانع تغذیه سلول های سرطانی از گلوتامین می شوند.

پیدا کردن چنین ترکیبات قوی برای مقابله با سرطان پروستات، آن هم در غذاهای معمولی گامی بزرگ در مسیر این بیماری است. تنها خوردن چنین غذاهایی کافی است تا از خطر سرطان پروستات در امان بمانید.

این مواد مغذی دارای ترکیبات بالقوه مقابله با سرطان هستند. برای اینکه آنها را به خوبی مورد استفاده قرار دهیم، لازم است مقدار تمرکزشان را افزایش دهیم، معمولا بیشتر از آنچه در یک وعده است.

نویسنده: الیزابت مانه

منابع:

Combinatorial treatment with natural compounds in prostate cancer inhibits prostate tumor growth and leads to key modulations of cancer cell metabolism – https://www.nature.com/articles/s41698-017-0024-z

Starving prostate cancer with what you eat: Apple peels, red grapes, turmeric – https://www.sciencedaily.com/releases/2017/06/170606112750.htm

Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*