چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟

آیا دوستانتان باعث چاقیتان شده اند؟ کاهش وزن کار آنچنان ساده ای هم نیست، به خصوص زمانی که از تصمیم خود به دیگران نیز بگویید. در حالی که از اعضای خانواده و دوستان در مورد اهداف خود همیشه انتظار حمایت دارید ممکن است گاهی اوقات با مقاومت از جانب آنها مواجه شوید. سوالات و نظراتی […]

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 22 - - رژیم لاغری
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 13 دقیقه

تعداد بازدید 2002

تاریخ انتشار

آیا دوستانتان باعث چاقیتان شده اند؟

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 24 - - رژیم لاغری کاهش وزن کار آنچنان ساده ای هم نیست، به خصوص زمانی که از تصمیم خود به دیگران نیز بگویید. در حالی که از اعضای خانواده و دوستان در مورد اهداف خود همیشه انتظار حمایت دارید ممکن است گاهی اوقات با مقاومت از جانب آنها مواجه شوید. سوالات و نظراتی که ممکن است دلسردتان کند. در این مقاله راه های معمولی که اطرافیان باعث بهم خوردن برنامه میشوند و اینکه چگونه در برابر این مشکلات مقاومت کنیم را به شما آموزش میدهیم.

همسر یا دوست نا مطمئن

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 26 - - رژیم لاغری گاهی فردی بی اراده به دنبال یک همراه دارای اضافه وزن برای خود میگردد که این بی اراده بودن و پرخوری را با او شریک شود. در برخی موارد نیز همسر دارای وزن مناسب غذایی آماده میکند یا سفارش میدهد که میداند دیگری اشتیاق به خوردن آن دارد اما نمیتواند بخورد. در این مواقع ممکن است با خود فکر کنید همسر خود را تنها گذاشته اید و یا دیگر آن کسی که با او ازدواج کرده نیستید.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

بهترین روش مقابله با آن فرد است ( دوست یا همسر ). روش مقابله برای هر فرد متفاوت است، اما شما این کار را امتحان کنید. بگویید آیا واقعا فکر کردی که موفق شدی من را تضعیف کنی؟ واقعا این همان چیزیست که میخواهی؟ بیا در این مورد حرف بزنیم چون من برای کمک به موفق شدن روی کمک تو حساب کرده ام.

منتقدان غذا

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 28 - - رژیم لاغری باید این سس را امتحان کنی، سالاد سفارش نده این غذا را حتما امتحان کن، بیا امروز خوش بگذرونیم، دوستان عشق غذا با تحمیل نظرات خود به شما باعث تضعیف تصمیم هایتان میشوند.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

در این مواقع رودربایستی را کنار بگذارید و به دوست خود بگویید ببخشید من رژِم دارم امیدوارم به من کمک کنی. اگر دوست خوبی باشد شما را درک میکند و از تحمیل نظر خود دست برمیدارد.

طرفداران ورزش

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 30 - - رژیم لاغری چیپس، پفک، تخمه و انواع ساندویچ ها تنقلات دیگر مواردی است که وقتی با دوستان خود یک مسابقه ورزشی را از نزدیک یا از تلوزیون نگاه میکنید پایشان به میان می آید آنقدر هیجان دارید که اصلا نمیبینید چه چیزهایی میخورید و ممکن اصلا کاملا کاهش وزن و هدفی که داشتید را فراموش کنید.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

سعی کنید یک میان وعده ی کوچک در طول تماشای مسابقه استفاده کنید. بهتر است خودتان میان وعده را به همراه خود ببرید و این کار را به دیگران نسپارید.

همراه شما در باشگاه

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 32 - - رژیم لاغری داشتن دوستی که با او به باشگاه بروید و ورزش کنید میتواند کمک کند بهتر برنامه ی ورزشی خود را پیش ببرید اما اگر این دوست بعد از ورزش عادت داشته باشد به آبمیوه فروشی برود و دلی از عزا دربیاورد باید مواظب باشید. بعضی از این آبمیوه ها و یا نوشیدنی هایی که برای ریکاوری استفاده میشود دارای کالری بالایی است که ممکن است برنامه شما را بهم بریزد.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

قبل از اینکه با دوستان خود بیرون بروید برنامه ریزی کنید که چه چیزی میخواهید بخورید. میتوانید یک میان وعده ی خود را برای بعد از ورزش بگذارید بهتر است این میان وعده پروتئینی باشد.

عضو حساس خانواده

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 34 - - رژیم لاغری کافیست یک شام خوشمزه داشته باشید و شما طبق برنامه غذا بخورید و مانند قبل بشقاب دوم را استفاده نکنید. ممکن است این کار شما باعث شود به آن عضو ( برای مثال مادر ) بربخورد و فکر کند شما از غذا خوشتان نیامده.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

به اندازه ی سهم خود غذا بردارید و به او بگویید طعم غذا فوق العاده است. مطمئن باشید آن فرد تنها برایش مهم است که بداند شما از مزه ی غذا خوشتان آمده است. و با این کار به راحتی و بدون خوردن زیاد میتوانید این را ثابت کنید.

دوست نزدیک

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 36 - - رژیم لاغری همه ی ما دوستان نزدیکی داریم که میتوانیم در مواقعی که ناراحت هستیم روی آنها حساب کنیم. اما اگر این دوست نزدیک با یک بشقاب کیک شکلاتی پیش شما بیاید و به دلیل ناراحتی و همچنین هوس برانگیز بودن آن بشقاب نتوانید جلوی خود را بگیرید آن وقت است که باید به فکر تغییراتی باشید.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

از دوست خود برای کاری که کرده تشکر کنید، اما به محض اینکه فرصت پیدا کردید از دست غذا خود را رها کنید. برای اینکه غذا را دور نریزید و حیف نشود میتوانید آن را به کسی که رژیم ندارد بدهید.

مشتری کسب و کار

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 38 - - رژیم لاغری کاری که شامل کلی ناهار و شام کاری میشود میتواند کالری های فراوانی به برنامه غذایی اضافه کند. اگر چنین کاری دارید و تعهدات کاری شما را مجاب میکند زیاد به رستوران برای قرار های کاری بروید مجبورید چاره ای پیدا کنید. مخصوصا اینکه اگر همه برای خود غذا سفارش دهند و شما تنها سالاد بخورید شاید زیاد جالب نباشد مشکل دیگر اینکه وعده های رستوران ها بیش از حد بزرگ است.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

گرسنه به رستوران نروید. گرسنه بودن مانع این میشود که درست و منطقی غذا بخورید. یک غذای پر پروتئین سفارش دهید و یا میتوانید سبزیجات پخته سفارش دهید با این کار جلوی اشتهای خود را میگیرید بعلاوه کالری بالایی نیز مصرف نکردید.

کیک دست پخت همکار

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 40 - - رژیم لاغری همکار شما برای همه کیک و کلوچه درست کرده و با خود آورده، و اصلا درک نمیکند که چرا شما حاضر نیستید حتی یک قطعه بردارید!

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

زرنگ باشید و تدافعی عمل نکنید. سهم خود را بگیرید و برای لحظاتی از پیش دیگران دور شوید کیک را در کیف خود یا کمد خو مخفی کنید و در حالی که از طعم عای آن تعریف میکنید پیش دیگران بازگردید!

دوستانی که اضافه وزن دارند

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 42 - - رژیم لاغری اینکه با چه کسانی اوقات خود را سپری میکنید روی اهداف کاهش وزن تاثیر دارد. تحقیقات نشان داده کسانی که دوستانی دارای اضافه وزن بالا دارند درصد خطر بالا رفتن وزنشان زیاد است. البته این نتیجه به آن معنا نیست که دوست چاق نداشته باشیم.

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

بعضی افراد وقتی شروع به کاری میکنند دیگران را هم با خود همراه میکنند و سعی میکنند روی دوستان خود تاثیر بگذارند. از تصمیمی که برای خود گرفتید دوست خود را نیز مطلع کنید و بدون اینکه ناراحتش کنید به او بگویید برای سلامتیش نگرانید و دوست دارید با شما همراه شود. در این مورد باید گفت بهترین دفاع حمله است.

همه چیز دانها!

چه کسانی میتوانند برنامه رژیم ما را خراب کنند؟ - 44 - - رژیم لاغری ممکن است با شخصی مواجه شوید که میگوید سالها رژیم میگیرد و کالری محاسبه میکند و دائما به شما توصیه های رژیمی بکند و از شما بخواهد فلان کار را بکنید و شما سردرگم بشوید که آیا راه خودتان درست است یا نه؟

چگونه سر تصیمیم خود بمانید:

از او بابت توصیه هایش تشکر کنید اما بگویید نقشه و راه خود را دارید. دوستان واقعی و اعضای خانواده حتما درک خواهند کرد و کنار می ایستند تا نتیجه ای که میگیرید را ببینند.

کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*